Demontaz zadnich poloos Justy

Odpovědět
Kubee900
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 31, 2015 12:04 pm
Jméno a příjmení: Jakub Nosál

Demontaz zadnich poloos Justy

Příspěvek od Kubee900 »

Panove, potrebuji radu. Nejsem mechanik, jen samouk a pisi na mobilu z garaze.
Po bouracce je ma Justy II JMA G13B mrtva a tak ji rozebiram ma dily (jako totalka bylo sice cele ale hnute zadni nosniky a oprava se kvuli rzi fakt nevyplati). Mam odstrojeno temer vse, nyni bojuji se zadni napravou.

Potrebuji vyjmout poloosy z diferaku a zadni tehlice, ale bojim se pruziny. V predu to bylo jednoduche. Uvolnil jsem cepy rizeni a tlumic, vyklonil tehlici a poloosy venku. Cekal jsem stejnou pohodu vzadu. Tam me ale cekalo prekvapeni v podobe pruziny mimo tlumic. Mam strach, ze kdyz uvolnim tehlici tak mi ta pruzina nafackuje, protoze rameno spadne uplne na zem, ale zaroven potrebuji jen vyndat poloosy, aby ramena zustaly a mohl jsem nasadit zpet kola (sasi jen s rameny a koly pojede na plataku do srotu. Vse ostatni vcetne nadrze musi ven). Navic to delam na koleni v garazi na heveru.

Pujde vubec zadni tehlice vyklopit jako predni? Vyndam vubec diferak z auta, kdyz nedemontuji zadni napravu uplne komplet dolu? Takhle to vypada, ze po vyndani poloos ho povolim na silentblocich a spustim ho heverem dolu.

Dekuji za odpovedi
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz zadnich poloos Justy

Příspěvek od VDC »

Zatím moc neděkuj, moc lidí, co by ti byli schopni poradit tu nebude. To je mezi náma velmi ojedinělý model. Ale já jsem si celkem jistej, že se ti to nestane, že by se vyklonilo rameno tak moc, aby ti vyskočila pružina. Takže to klidně povol a neboj se toho.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
magorek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: čtv úno 09, 2012 9:39 pm
Jméno a příjmení: Adam Kostka
Bydliště: Tábor

Re: Demontaz zadnich poloos Justy

Příspěvek od magorek »

Zdaaar. přesně jak řiká VDC. To aby ti pružina nafackovala po vyklonění ramene se nestane. Jedině že by tam někdo před tebou nacpal delší pružiny. Ale i tak to nebude moc velká kovbojka. A sice přímo s timhle autem nemám zkušenosti ale zadní diferák bejvá dělanej tak aby šel vyndat bez demontáže nápravnice.
AWD>RWD>FWD
SUBARU OUTBACK 3,0 LPG 5AT (2004)
SUBARU LEGACY 2,0 LPG MT (1996) 3,5cm bodylift
SUBARU JUSTY 1,2 MPFi MT (1989) -10cm RWD supercharged
KAWASAKI KMX125 MT (1998)
SUBARU JUSTY 1,2 MPFi LPG ECVT (1987) - daily car
Odpovědět

Zpět na „Justy“