Justy 1. generace nebo maďar?

Odpovědět
Tommicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob črc 25, 2015 12:30 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od Tommicek »

zdravím všechny. V květnu jsem koupil dvojkovou Justynu (maďara) r.v. 2000 a začal jsem na něm dělat komplet opravu kritickejch míst na sodku. Cca před 14 dněma se mi za skvělý peníze naskytla možnost koupě první generace po faceliftu r.v.1994 1,2 55kw manuál karburátor,velice slušná kastle,motor taky,paní ročník 50 jí měla 13 let a vevnitř jak nová.Dutiny pravidelně stříkány atd.

Řeším dilema,jedna musí jít do zimy z domu. Auto bude sloužit jako zimní vozidlo,ostatní období v roce pouze na občasné popojíždění. Dokáže někdo poradit pro a proti každý z nich? Případě zkušenosti či radu jakou nechat? Zda starou zachovalou podstivou nebo novější,s vyvařeným spodkem?

Díky všem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od VDC »

Upřímně to si asi musíš srovnat sám, která je bližší tvému srdci. My, ti asi všichni budeme tvrdit, že 1. Generace 1.2 55 kW je ta nejlepší Justy, která byla vyrobena. Maďar není Subaru, tedy ne Subaru v pravém slova smyslu. :-)
1. Generace má nejlepší 4x4 do terénu a do sněhu. Nevyjede jen tam, kam jí chybí koně. Maďar má jen 10% výkonu na zadek, takže je to spíš pomocný pohon, než pravá čtyřkolka. A hlavně to zkrátka není Subaru ! :-)
Nevím, jaký má výkon ten Suzuki motor, to by jedině mohly být body pro Maďara...

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Tommicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob črc 25, 2015 12:30 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od Tommicek »

no jsem na 70% rozhodlej nechat starší Justynu. Pro maďara jsou plusový body jen modernější vzhled a větší dostupnost náhradních dílů,ať už jetejch na vrakáči (záměta se swiftem) nebo i novejch,tech se přeci jen dá sehnat víc než na starší. Maďar disponuje výkonem 50 kw. Prodeji maďara nahrává zaplacený eko,vyvařenej spodek a při prodeji nová technická. Stará eko placený nemá ani mít nebude a technická je tam půl roku. Stará mi je přeci jen blíž,byť už jen celkovým nezhuntovaným stavem vozu s minimální korozí a servisní knížkou od bývalé majitelky v podobě sešitku s veškerejma záznama o opravě,dokonce i o dolití oleje. Když už jsme u toho oleje,je pro ten motor dobrý že tam paní lila plnou syntetiku,tedy 5w-40 od značky Sunco? Mám v tom pokračvat nebo tam dát spíš už 10w-40? Díky....
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od vena »

desítka bude stačit ::-DD: :670:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=znylPawGj_E[/youtube]

ale ani magyar nebude marnej na sněhu.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od VDC »

No tak jestli to má ještě takhle zmapovanou historii, tak to je jasná volba. Navíc ti garantuju, že když to auto budeš opečovávat, tak na hodnotě neztratí, ba naopak, protože prostě valem ubývají a jiný nebudou. Do motoru patří dle manuálu 10W-40, ale nemyslím, že bys tomu 5W-40 nějak škodil.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
spiderbb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: pon zář 14, 2009 10:46 am

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od spiderbb »

Z vlastnej skusenosti Ti mozem opisat Justynu II. Generacie...

Mali sme ju v rodine uplne novucicku od roku 1996 co bolo vlastne pre ostatnych ludi znacka subaru neznama... Na tom aute sme najazdili 200 000KM za 12 rokov co sme ju mali... co sa tyka servisu bezny servis brzdy, oleje, filtre. Korozia skoro ziadna iba okolo zamky 5tych dvery... To auto nas nikdy nenechalo v stychu slo to ci to bola zima leto slo to aj ked bolo plne nalozene... ucil som sa dokonca na nom jazdit a bola to pre mna aj taka "Vstupenka" do sveta subaru... a ano kupil by som si ju znova ale 3dverovu lebo je neskutocne auto s velmi malo poruchami, zive, a aj ked malo na zadnu napravu len 10% vislo to vsade... :subaru:
Subaru Legacy turbo 1992
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od davidherda »

Kdyby sis nákup Justýny rozmyslel dej mi prosím kontakt. Pokud by se mi líbila sjel bych pro ní hned. Díky David

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Tommicek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob črc 25, 2015 12:30 pm
Jméno a příjmení: Tomáš
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Justy 1. generace nebo maďar?

Příspěvek od Tommicek »

-> davidherda: maďara mám už od května doma a starou justynu jsem si před 14 dněma taky přivez. Maďara teda k podzimu prodám.
Jinak se ted na bazoši objevila bílá stará,celkem slušně vypadající za 12 a druhá na díly k tomu,tak zkus kontaktovat prodejce
Odpovědět

Zpět na „Justy“