Navigace a Starlink

stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

Zdravím Vás, již skoro rok jsem hrdým (a mávajícím) majitelem Forestra 2,0i Entry MT 4. generace. Z auta jsem naprosto unešený, splnil jsem si sen a každá jízda je pro mě neopakovatelným zážitkem. Ještě mám teda Citroen 2CV, což je ale zase jiná pohádka. Chtěl bych se zeptat, zda je pomocí Starlinku možné přenést navigaci z chytrého telefonu. Zatím se mi tam povedlo přenést pomocí BT muziku, počasí a zprávy, kdyby tam šla i ta navigace .... Rád vaše fórum navštěvuji, nacházím zde mnoho užitečných rad a jsem rád, že nejsem sám s diagnózou Subaru.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Jozifek »

Zdravím, já mám stejný ročník, výbava comfort. Na display se prý dají z mobilu přenést aplikace pomocí Mirrorlink.
Seznam podporovaných aplikací

http://www.mirrorlink.com/apps

Navigace mi přijde nejrozumější Sygic, do konce listopadu navíc za parádní cenu

https://eshop.sygic.com/en/

jen je ještě potřeba mít některý z podporovaných mobilů

http://www.mirrorlink.com/phones

což nemám ale stejně si asi Sigic pořídím.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

Díky moc, telefon tuto aplikaci podporuje, tak to určitě zkusím.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Jozifek »

Navím, jaký je rozdíl mezi rádiem ve verzi Comfort a Entry. Snad to bude fungovat. Já tam mám přímo ikonu Mirrorlink

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

Tam se právě bojím, že bude zakopaný pes. Ve Světě motorů jsem se ale odčetl, že by to mělo jít i u mé chudobky :-). Za pokus nic nedám.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Jozifek »

Ještě mě napadlo, jestli nemyslíme každý něco jiného.
Mirrorlink přenese obraz displaye z mobilu na display rádia, ale jestli jde o zvukové pokyny z mobilní navigace do reproduktorů ve Forestrovi, tak to by asi nemusek být problém.
Když potřebuji navigovat, tak momentálně používám google mapy
bv6000.jpg
a když mám připojený mobil přes bluetooth na handsfree, tak mi během hovoru navigace mluví z reproduktorů.
Určitě to půjde někde nastavit, ale protože navigaci skoro nepoužívám tak to neřeším

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

Jo, jde mi právě o přenos obrazu, v Entry je o něco menší display, tak uvidím, jestli pochodím. Přísavka držáku na telefon dosloužila po půl roce a rvát nějaký nesmysl do mřížky ventilace nechci. A hlavně mi ta navigace žere baterku víc, než stačí telefon nabrat z nabíječky, tak jsem občas v loji. S handsfree taky trošku bojuji, to zase ale moc nepoužívám, pokud teda nevolá někdo mě a přijmout hovor ještě zvládám:-).
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Kolben »

Ja mam Samsunga S7 a Mirrorlink me v Subaru nefunguje i pres to, ze by to fungovat melo.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

Začínám tápat. V těchto technologiích jsem fakt vlčí dítě. Jaký je rozdíl mezi Mirrorlinkem, který se mi stejně mojí Xperií Z1 nepodařilo najít a Starlinkem? Zatím jsem na nule, ale nevzdávám to. >:-&
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Jozifek »

Starlink se mi jeví v podstatě jako bluefooth audio přehrávač, mirrorlink mi nepodporuje mobil. Ještě mám jednu vymoženost, která se zove Aha. Tu jsem zkoušel. Dokáže přes mobil stahovat data a třeba radio Jazz24.org funguje pěkně nebo stahne zprávy, počasí a tak podobně. To sa pak dá číst na display rádia. Asi fobo umí ještě víc, usuzuji podle tluštky návodu k rádiu. Až se mi podaří zničit současný t3lefon, tak si pořídím nějaký na mirrorlink. Už jen pro Sygic, ten jsem už jednou měl a funguje, jak si představuju

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od Kolben »

stranger101 píše:Začínám tápat. V těchto technologiích jsem fakt vlčí dítě. Jaký je rozdíl mezi Mirrorlinkem, který se mi stejně mojí Xperií Z1 nepodařilo najít a Starlinkem? Zatím jsem na nule, ale nevzdávám to.
Mirrorlink zrcadli obrazovku telefonu na obrazovku navigace. Bohuzel ne komplet, ale jen pomoci urcenych aplikaci. Telefon musi byt pripojen kabelem, ale neznam snad nikoho komu by se to rozbehlo.. Starlink je trapna aplikace kterou si musis nainstalovat do telefonu, mit ji v telefonu spustenou a pak pres Bluetooth muzes na navigaci kouknout na pocasi, do kalendare, prehrat nejakou pisnicku z telefonu a mrknout na zpravy. Pomaly, hnusny, neuzitecny, aplikace v telefonu priserna. No AHA streamuje radia pres internet do navigace.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od draconis »

Kluci, Mirrorlink je už od začátku akorát jeden velkej průser a pořádně to nejspíš nikdy fungovat nebude. Když tedy pominu, že to podporuje hrstka telefonů. Jediné spolehlivé řešení je MHL a propojení přes HDMI. Jenže to do OEM autorádia nejspíš narvat nikdy nepůjde (u aftermarket rádií samozřejmě v pohodě - ostatně jako se vším :-))

Workaround by mohl být zpátečnický převodník HDMI->CVBS a ten pak připojit na AV vstup rádia (nebo vstup kamery, pokud nemá AV - ten navíc nepůjde za jízdy nejspíš). Obraz nebude sice tak ostrý, ale fungovalo by to. Nicméně je to pořád jen takové znouzeřešení :-)
Kolben píše:Ja mam Samsunga S7 a Mirrorlink me v Subaru nefunguje i pres to, ze by to fungovat melo.
Všude aktulizovat firmware - v tel. i autorádiu... ;) Pak to můžeš vyzkoušet znovu, ale stejně to nejspíš nepojede... :-)
stranger101 píše:A hlavně mi ta navigace žere baterku víc, než stačí telefon nabrat z nabíječky
A nebude to spíš tím, že ta nabíječka je prostě slabá? Kup si nějakou silnější - dnes se dělají až s 2,1A pro tablety a to musí utáhnout. Sám používám Samsung Galaxy S s 1A nabíječkou a Sygic i HERE funguje v pohodě a lehce se přitom i dobíjí (pravda ne teda nějak rapidně, ale rozhodně se nevybíjí). Je ale fakt, že mám zapnuto aktivní nastavení jasu displeje podle okolního světla (to udělá ve spotřebě asi dost, kdybys to měl pořád naplno třeba) a vypnutá data (ale i s nima se to drží na stejném procentu, resp. dobije cca 3% za hodinu)... :-)
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

To Draconis: Vzdávám to a díky za radu. Jinak ti musím pochválit auto. Benešovská záchranka měla II. generaci forestra jako doktorské auto a často jsem se s ním setkával a obdivoval ho. A takhle jsem asi chytil tuhle diagnózu (*_^) |,,,, Teď už mají yettiho, takže nuda.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od draconis »

Jj, viděl jsem ho několikrát v Praze, měli pak i SH (novější generace). A taky jsem jednu viděl tenkrát v areálu Subaru Sedlčany. Tomu autu to fakt sluší. Akorát záchranky by přece měly mít turbo! :-)
stranger101
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 25, 2016 3:37 pm
Jméno a příjmení: Josef Slunečko

Re: Navigace a Starlink

Příspěvek od stranger101 »

V Itálii jsem potkal policejní SH, to bylo snad dokonce v dehtu. Seděl jsem v policejní ix35 v 2.0 benzinu. Je to malé, žere to a kluci, co s tím byli v Maďarsku na hranici, rozodně nebyli spokojení.
Odpovědět

Zpět na „Forester“