Cvakání spojkového pedálu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Cvakání spojkového pedálu

Příspěvek od Tis »

Ahojte, nedávno jsem zjistil, že mi kromě standartního vrzání pedálu spojky, začal pedál pod nohou cvakat. Ke zvuku dochází po stisku pedálu zhruba na konec mrtvého chodu, kdy jakoby pedál ťuknul do něčeho železného. Chod pedálu se nezmění jen to pokaždé ťukne. Máte někdo nějakou myšlenku než se pustím/spustím pod palubku? Zvuk je téměř stejný jako zvuk dorazu při puštění pedálu.
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Cvakání spojkového pedálu

Příspěvek od wiroza »

Ahoj, mě občas cvakala spojka na Foresteru 2009. Dival jsem se na ten pedal a přišlo mi, že tam cvaká pružina, které vrací pedál zpátky, jak se tam třela. Přestal jsem to řešit.
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Re: Cvakání spojkového pedálu

Příspěvek od Tis »

Tak jsem se ponořil k pedálům - spojkový pedál má horní doraz vytvořený šroubem, pod ním je osička s poměrně silnou pružinou. Když se pedál po zařazení vrací, tak než se opře o šroub dorazu, tato cca 2cm pružina ho pravděpodobně "zbrzdí". Tlak který při stlačení pedálu překonáváte je totiž tvořený velkou pružinou, kterou stlačujete při vyšlápnutí a japonec asi nechtěl , aby puštění pedálu mlátilo do šroubu dorazu. Ta pružinka má za následek to cvakání. Celou jsem ji pomazal vazelínou a zvuky se výrazně omezily, pokud se člověk na ně neupne, tak pedál již není slyšet :-)

Legacy 2,2 98 Moby
Justy 1,2 4WD -91 Lentilka
Legacy 2.0 -98 Džezva
T5 2,5TDI Váleček
Forester 2.0 -05 Buldok
Saab 900 II Turbo -94 Berta
VW Caddy 1.6 -05
VW různé
Opel Vectra 2.0Di -98
BMW 318 Combi -90
BMW 318 -89
Opel Senator 3.0 -89
Š120 -88
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cvakání spojkového pedálu

Příspěvek od sima »

Tak se dívám,že to Tisi šlechtíš a smiřuješ se postupně s nějakými těmi mouchami,které vlastně ani nejsou mouchy,natož závady :-) Vidím,že ti taky vadí pazvuky jakéhokoliv druhu,nebo mě to tak přijde,já mám rád v autě nerušený klid,zatím nic nikde nevrže,nebouchá apod,jen občas klasika,od přední palubky vrznutí,na to se zkusím zaměřit-někdy,možná,až bude čas... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Forester“