Zlobivá zpátečka

Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Doro »

No a ty vůle jsi testoval na odmašteném soukolí a hřídeli nebo s olejovým filmem? Bo s olejem to vůli většinou fakt nemá, ...to po odmaštění, to se dějou věci.... :845:
Jak sem to zkoumal, u většího kola není kde, mít vůli, ale jistota je jistota a když si to rozebeš sám, je to o něčem jiném, bo to věčí kolo je práce ne delší štreku.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
alesa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 13, 2010 9:28 pm
Jméno a příjmení: Aleš Klíma

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od alesa »

Já sem to zase neskoumal tak důkladně ale po nasazení nového kola to vypadalo že je vůle stejná ,tedy žádná.
S rozebíráním jsem to měl jednodušší v tom že jsem měl tu samou převodovku na vyzkoušení takže jsem věděl co mě čeká . :subaru:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Mira »

Pootevřu tohle vlákno, protože jak je dříve tma, začalo mě rozčilovat, že mi nesvítí couvačky. Respektive občas se rozsvítí, ale většinou ne. Netuší někdo, kde jsou světla spínaný? Někde u šajtpáky nebo v převodovce? A dráty k světlům jdou spodem nebo tou přechodkou nahoře v kufru? Jedná se Imprezu s baťohem 98. Dík za postřehy.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3139
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Albi »

čidlo je v (na) převodovce a zkusil bych zahýbat přívodním kablíkem :idea:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Mira »

Albi dík, ale je teda v nebo na? Až polezu pod auto, tak abych to nehledal půl dne. A protože mi nejde vyhřívání zadního okna, mám v čudu drát v přechodce (asi), tak jestli tam nejdou i ty světla, že by byl problém tam.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3139
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Albi »

to najdeš, je to něco našroubovaného v převodovce a čučí z toho drát :845:
moc jich tam nebude, máš kombíka, tak asi ještě jeden na redukci ... ten bude myslím více vpředu ...
ten drát pak podle mne půjde gumovou přechodkou do kastle, k prahu a společně s dalšími dráty dozadu (tipuji)

(u předchozího lega jsem asistoval u sundávání převodovky několikrát, ale už je to dlouho :wink: )
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od lojzmen »

Na téhle Impreze se mi lámaly vodiče v místě průchodky ze střechy do zadních dveří. Pěkná práce.
Nutno dělat v teple(je třeba odchlípit plastové obložení) a nejlépe na světle.
Způsob opravy znám dvojí. Najdeš zlomeninu a dráty spojíš , nebo blízko průchodky to cvakneš a natáhneš nový drát do dveří až ke spotřebiči. Kabely jsou ve svazku a jednotlivý drát neosvobodíš.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od iaacek »

Ja mam to cidlo na impreze umisteno na leve strane prevodovky vzadu. Mam tam 2, jedno je na neutral, druhe na zpatecku. To na zpatecku je to vic vpredu. Jsou na prevodovce, daji se povolit klicem, ale je nutno napred odpojit konektor. Zkus si ale jeste jednu vec, at se ti nekdo postavi za auto (nebo to zkousej vecer po tme) a pokud se ti nerozsviti, zkus lehce povekslovat se saltr pakou pri zarazene zpatecce, zda to nepomuze. Pokud se to svetlo po pohybani rozsviti, tak to muze byt jen zoxidovany kontakt. Tak si pak cvicne 20x zarad zpatecku a uvidis jestli se to nezlepsi. Pokud na to pohyb radicky nema vliv, tak zkusit overit kabely...
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Mira »

Ten pohyb na to má vliv. Spíš měl. Dřív když jsem zašaltroval fest 3x, tak se rozsvítila. Teď ani ťuk. Mrknu na to, ale v tomdle marastu lézt pod auto se mi fakt nechce. Navíc sem zjistil, že mi blbne kontakt na zadních dveřích. Jednou se světlo rozsvítí, 2x ne.
Ty kontakty sou hroznej mor, budu muset pořídit kontaktol.
nahasapimapetilon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 08, 2013 10:20 am
Jméno a příjmení: Martin Rayman

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od nahasapimapetilon »

Diky moc za info, ktere to cidlo na rychlostce to je. Sam bch nevedel ktere je na neutral a ktere na zp.
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od M a r c e l »

hosi vy me strasite,
od doby co jsem to auto koupil, tak mi vyskakuje v zaberu zpatecka, ted uz hodne, musim s tim neco udelat, nebo se zblaznim...

nevim, jestli jsem takovy hrdina, abych se poustel do vymeny ozubenych kol, hlavne nemam cas odstavit auto B-(

ale bude se delat spojka, tak by to asi byla vhodna prilezitost udelat pri jednom...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od Doro »

V rámci výměny spojky pude ven hold předovovka.
Pak už je to levněji udělat najednou. A dle mého názoru (tedy jen názor bez podpory odborného základu z oboru, bo nejsu automechanik ani strojař) by mělo stačit vyměnit to jedno malé kolo. Bude to stejně stejné jako u mě, ikdyž já měnil obě (tam je třeba vědět, jak sundat a nepomrvit díly soukolí, což, jak jsem se dozvěděl, je otázka technologie a vědět o ní).
:657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
nahasapimapetilon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 08, 2013 10:20 am
Jméno a příjmení: Martin Rayman

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od nahasapimapetilon »

Doro píše:V rámci výměny spojky pude ven hold předovovka.
Pak už je to levněji udělat najednou. A dle mého názoru (tedy jen názor bez podpory odborného základu z oboru, bo nejsu automechanik ani strojař) by mělo stačit vyměnit to jedno malé kolo. Bude to stejně stejné jako u mě, ikdyž já měnil obě (tam je třeba vědět, jak sundat a nepomrvit díly soukolí, což, jak jsem se dozvěděl, je otázka technologie a vědět o ní).
:657:
Lepsi je menit obe kola soukoli. ;) ale pulit prevodovodovku to bych nechtel. :-D
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od M a r c e l »

Doro píše: Bude to stejně stejné jako u mě, ikdyž já měnil obě (tam je třeba vědět, jak sundat a nepomrvit díly soukolí, což, jak jsem se dozvěděl, je otázka technologie a vědět o ní).
:657:
a jaky je tedy technologicky postup?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
alesa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob úno 13, 2010 9:28 pm
Jméno a příjmení: Aleš Klíma

Re: Zlobivá zpátečka

Příspěvek od alesa »

mám doma rozebranou převodovku, tak ti to můžu ukázat. :subaru:
Odpovědět

Zpět na „Forester“