Forester 2014 2.0 XT

Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Kolben »

Tak k tomu mam co rict. Presne tohle dela me. Blby je, ze to "kunkani" casem prejde na pomerne hlasity klepani (hlavne v zime to je fakt hodne slyset), ktery postupnym jezdenim opet trosku zmizi. Nicmene tam uz pak zustane. V servisu si s tim nevi rady (nebo mozna vi, ale nechtej to resit) a jiz nekolikrat co jsem to reklamoval s tim nedokazali nic udelat. Vodni pumpu jsem kuli tomu menil a nepomohlo to. To je momentalne vec, ktera me dost vytaci. Bohuzel nevim, jestli to bude mit reseni. Jsem si jistej, ze to auto to minimalne do 20.000km nedelalo a od tej doby to dela. Ted mam najeto 36tisic. Jak pises je to i na jinych autech. Zkouseli jsme jeste jedno XT s najezdem kolem 30ti tisic, jenze tam bylo v predli snad uplne vsechno. Tohle zvatlani tam bylo taky a k tomu se pridavaly jeste komictejsi zvuky z motoru, ze jsem byl nakonec rad, ze mam to svoje auto :-) Pak jsem jeste zkousel XV s najezdem kolem 4000km a tam to delalo taky. Jen v mensi mire. Vsechno to byly auto s CVT (u xt je to jasny, xv bylo taky cvt) takze trosku podeziram tu prevodovku. Ale tezko rict. Pokud je to prevodovka, tak to servis uz davno vi, jen nas s tim nechaj jezdit, dokud to nepadne. Asi se jim kuli nejakymu zvuku nebude chtit menit prevodovku a proste mlzej a rikaji, ze nevi cim to muze byt.
PS: v jakym servisu servisujes. Klidne do SZ.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Radomír
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 07, 2014 8:01 am
Jméno a příjmení: Radomír Kráčmar
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Radomír »

Zdarvím Vás

servisuju v Ivosu Fryšták , nebo v M-servisu v Kotojedech.
Vše Zlínský kraj .
Podle posledního story( průšvihu) s 2.0D motorem bych víc dal víc ty kluky v Kotojedech
Na jeden poslech odhalili průšvih u toho motoru a fakt přesně.

Jinak děkuji za reakci!

Radek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Kolben »

Kdyby ses posunul nekam dal, tak dej urcite vedet, protoze tohle me opravdu zajima vzhledem k tomu, ze mam naprosto stejny problem!! Pokud se neco odhali i u me, tak to sem napisu.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
MatoK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 23, 2015 6:54 pm

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od MatoK »

zdravim pani,

som cely horuci kupit nove XT 2015, ale tiez by ma zaujimali otazky polozene zakladatelom temy, hlavne smerom k navigacii a problemom s tymto autom - spotrebu ani LPG neriesim, co ma trapi trosku viac, ze u nas (myslim SVK) nie je mozne poriadne vyskusat forestera v "plnej vybve", nie to XT verziu, preto navigaciu mam nastudovanu skor len z internetu, kde som sa docital, ze zadavanie trasy a celkova zmena trasy pocas jazdy je nemozna, mozne to je vraj iba ked auto stoji, co by bol u mna krok spat, kedze navigaciu dost vyuzivam (alternativa ineho vyrobcu na sklo je mi jasna, ale...). K navigacii by som este chcel vediet, ci ma aj funkciu autozoom pocas navigovania. Neviem, ci niekto uz ma skusenosti s navi s 2015 modelom, je tak vraj ta, co je v novom outbacku.

No a samozrejme tie problemy, ci su vobec nejake (nemyslim bezne prevadzkova, skor tie vaznejsie, ak nejake su).

Dakujem.

m.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od draconis »

MatoK píše:u nas (myslim SVK) nie je mozne poriadne vyskusat forestera v "plnej vybve", nie to XT verziu
Ale, že by se na Slovensku nenašlo takové auto? To se skoro v dnešní době nechce věřit, obzvlášť v případě XT... :-)

Ale tak jestli to nemáš daleko někam na Moravu... 8)
Radomír
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 07, 2014 8:01 am
Jméno a příjmení: Radomír Kráčmar
Bydliště: Březnice u Zlína

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Radomír »

MatoK píše:zdravim pani,

som cely horuci kupit nove XT 2015, ale tiez by ma zaujimali otazky polozene zakladatelom temy, hlavne smerom k navigacii a problemom s tymto autom - spotrebu ani LPG neriesim, co ma trapi trosku viac, ze u nas (myslim SVK) nie je mozne poriadne vyskusat forestera v "plnej …
Zdravím Mata:
Myslím, že v IVOSU ve Fryštáku u Zlína , což není tak daleko od Vás, stojí několik Foresteru XT , min jeden je k projížďkám.
Když to od nich ještě i koupíš, budou jásat. :banana:
Já jsem navigaci nebral, co to může být tak za 27000 CZK ? Nebo kolik to bylo ?Mám TOMA zaparkovaného v přihrádce před střed. tunelem , funguje tam jako by tam snad patřil , a stál 7000CZK svého času... Kromě toho je dobré občas navigaci vypnout , bystří to mozek.
Měj se fajn,
Radek
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Subaru70 »

..navigace v autě je pro zlost...aktualizace za peníze (nemalé),blbne to..už bych to nechtěl. Dneska to má každej chytrej mobil za pár kaček online...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od Mira »

Ta změna navigace během jízdy je schválně. Ne že by to neuměla, mají to blokovaný z důvodů bezpečnosti. Prostě to při jízdě blokuje obrazovku. A to není jen u Subaru. I u normální navigace se dá vypnout dotyk při pohybu. Tam se ovšem musí zapnout, v autě je to automaticky, ale vypnout to snad nějakým i když ne normálním způsobem půjde.
milan74y
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon kvě 04, 2015 8:06 am
Jméno a příjmení: Milan

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od milan74y »

@draconis: ani v SR ani v CR nemas moznost vyskusat to auto poriadne. Ako vsetci predajcovia boli super, zdvorily, komunikativny ale tym to hasne. Ked som povedal ze natankujem plnu, spravim max 500km a dam im aj 100Eur vypozicne - bez sance. Nechcu takto poziciavat auta - nabehali by sa im kilometre a potom by ich uz nemohli predavat s takou marzou ...

Skoda, ze teraz je uz v CR ten rozdiel v cene taky velky. Minuly rok ste mali ceny novych cca o 3.000 Eur menej bez zlavy, teraz mate o cca 2.500 viac ako v SR (Forester XT aj Outback 2.5i). Skoda, lebo aj ja som chcel tento rok brat v Zline, lebo som cakal na noveho outbacka ...

Ja som nakoniec skusal auto ked som bol na sluzobke v DE (dal som si ho pozicat ako firemne z pozicovne na tyzden) - super zvezenie to XT, paradny motor. Ale aj tak by som najradsej 3,6 Outback. Takto teraz fakt neviem a asi pockam ci to benzinove turbo nepojde nakoniec aj do Outbacku.
MatoK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 23, 2015 6:54 pm

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od MatoK »

ja som to bol skusat v Zline, na SK je XT bez sance, ani sa len nechystaju objednavat nejake na test, co je velka skoda, s objednavkami a celkovo komunikacia u SK predajcov je zla, mne nakoniec spravili super cenu v Plzni, podliezli Zlinku a to ma este ani nevideli, takze klobuk dole CR, komunikacia predajcov je na uplne inej urovni ako u nas, aspon co sa subaru tyka
s tou navi je to tak, ze som ju skusal len pri zaparkovanom aute, o blokovani som sa docital az potom - celkom ma mrzi, ze to blokuju a zaroven aj prekvapuje, kedze audi a6 (2009) a aj bmw 6 (2012) to blokovane nemaju, i ked tam to je asi tym, ze nemaju dotykace (neviem ako novsie modely s dotykovym dspl), no na druhej strane i zenin hyundai ix35 to vie pocas jazdy a mam taky citak, ze i dusterka, takze teraz vaham, ci do toho ist (mobil/navi na skle sa mi nepacia, ale to je len vec vkusu)
milan, mna tiez prekvapilo, ze novy cennik u nas trosku dorovnal ceny, cakal som, ze i v CR padnu, no i tak sa mi to stale viac oplati kupit v CR, hlavne bez doprosovania - predpokladam, ze si tiez natrafil na dost zly pristup u nasich predajcov
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od romull »

Objednávat úplně nové je dost na budku, ty ceníkové ceny jsou strašný. Zkusit koupit něco takového a najlépe ještě něco uhádat http://www.sauto.cz/osobni/detail/subar ... oFrom=list
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od hamoun »

na Slovensko docela prodavaji v Subaru Opava ...
je to kousek a novi majitele to pak vetsinou chvali, ze to vyjde mnohem lip nez v SK :)

v patek jsem byl svedkem dalsiho telefonniho "predprodeje" na Slovensko :)
škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od newli »

Ta navigace na androidu asi neni od subaru, coz? To tam montuje prodejce?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
milan74y
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon kvě 04, 2015 8:06 am
Jméno a příjmení: Milan

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od milan74y »

@MatoK: presne ako hovoris. Vies povedat pls., co je to dobra cena, co Ti ponukli ? Lebo moja aktualna skusenost s predajcami v CR je taka, ze ked zistili, ze som zo Slovenska tak mi rovno povedali, ze SK cenu nevedia podliezt, ale ak aj tak chcem auto od nich tak ze nie je problem. Tak som to dalej neriesil ... Preto ma to celkom zaujima aku cenu Ti dali ak mozes povedat (spon orientacne).
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 2014 2.0 XT

Příspěvek od draconis »

IMHO je to vždycky individuální, co se ti povede usmlouvat... Ale nějaké mantinely samozřejmě jsou.
Odpovědět

Zpět na „Forester“