Dotaz - ventilové vůle a další...

Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Miro:Prave, ze stačilo a byla to obrovska chyba, to dávat nekomu na doporuceni prez autorizovany servis! Mnel jsem je to nechat vyresit a byl klid. Protoze meli plno, tak me odkazali jinam. Byl jsem vcera v Dancarsu se objednat na kontrolu a domluvit se, co a jak. A musim rict, ze jsem byl velice mile prekvapen. Ochota,domluva,vysvetleni,cas, kdy a v kolik. Super. Mel jsem to udelat rovnou a nemuselo to tak dopadnout. Uz jsem myslel na to nejhorsi a na ty nejhorsi vecy, ale diky Vam a vasi obrovske podpore, za tu Vam moc dekuji. Vsem, co mi verili a podporovali, ze to dobre dopadne moc dekuji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Rudolfo »

Teprve dnes jsem měl čas vlákno přečíst. S Bodyškem jsem komunikoval o problémech.
Jen bych dodal trochu upřesnil story s ventily.

1. První seřizování ventilů bylo v cca 110 000 km a to jsem jezdil převážně na plyn
2. Původnímu prodejci - servisu se do toho nechtělo - věděli proč že? >>:-@@
3. S novým servisem motor ven repase hlavy + tvrzená sedla, komplet udělány ventily
4. Za cca 65 000 km začalo auto ztrácet výkon, až jelo jen na 3 válce, oprava
5. Za dalších cca 60000 km motor znovu ven a ventily
6. V 236 000 km (1000 km po repasi ventilů) ruplo ložisko na ojnici
7. Vyměněn motor s nájezdem 70 000 km od té doby jezdím jen na benzín ((LPG funkční jako rezerva)
8. Teď najeto 270 000 provoz bez problémů.
9. LPG jsem přimazával - moc to nepomohlo. Seřídit ventily se zkrátka u LPG musí v max. intervalu 30 000 km

Závěr? LPG do nových motorů od roku 2008 zkrátka nepatří. Nové motory na to nejsou stavěny.
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Kluci nechtel jsem tenhle problem uz hezky dlouho resit,ale nezbyva nic jineho nez se musi resit ObrázekObrázekObrázek.Auto bylo na serizeni a na spraveni ventilu a vuli v Dancars Opava pred mesicem mi ho vratili a rekli ano mate to hotove.Motor byl venku,fartura dlouha a velka 4.kusy sacich ventilu vymeneny a nejake i ty kalisky nebo jak se to nazyva a spousta veci k tomu.Motor stale klepe a ozyvaji se ventily vule,nejvice na prave strane a leva strana celkem fajn tu bych prezil.Za studena totalni klid,jak se to zahreje uz to hnape.Klepani nebo takove to cvachtani je pri volnobehu i zvysenych otackach i pri jizde.Sem tam se stane ze dlouho ale dlouho startuje te nez to nazkoci.Lidi na Vas cumi u kauflandu nebo u hypernovy jak to auto trapi te nez to nazkoci.Pak za vama prijdou a ptaji se-nepotrebuje te pomoct,co to je za auto za znacku,to bych nechtel a takove kecy ☹️.Moc Vam to na nalade neprida.Dali jsme tomu mesic klid jestli si to sedne po takovem velkem servisu nebo se to zlepsi a nic.Tak jsme se rozhodli ze to jedem zitra reklamovat Obrázek.Omlouvam se,jestli tim nekoho budu otravovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od mari75 »

To je dost nemilé. Ty jezdíš na Lpg? Já osobně bych před reklamačkou v Dancaru zajel k Ladisovi do Proturba,ať se Ti na to mrkne a řekne co a jak. Aspoň bys věděl s čím argumentovat atd.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Stridam to a hodne bych rekl .Ne jenom furt plyn ale i benzin dojezdy dalnice a tak ruzne mam malo benzinu hodim plyn mam malo plynu hodim benzin.Mozna by to bylo nejlepsi zajimalo by mne co ny mi k tomu rekl nebo jak to resit na toz jak se chovat.Vsecko jsem zaplatil kazdemu do posledni koruny a nikomu s cistou dusi a hlavou muzu rict nic nedluzim.Ale dal jsem to do takoveho servisu uz kde to delaji dnes a denne a mam takove tuseni ze se na to uplne vysrali vymenili svicky a na zbytek se vysrali a dal jsem jim 25 000kc .


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Sakra jak to něko jednou zkurví a zprasí stojí to pak za...Bodyšku a to ti takhle klepalo hned při převzetí od Dancarsu?Proč jsi to s nima neřešil hned na místě?Mě nejde o rýpání,jen aby člověk znal fakta co a jak bylo.Mám Dancars za dobrý servis,tak nevěřím tomu,že by se na to vysrali.Vždyť máš fakturu v ruce a vše co se tam dělalo,nevěřím,že by si tohle vymysleli a že by tam vrazili jen nové svíce,měli to tam dost dlouho,na Dancars člověk slyší jen chválu :-/
Možná není špatný nápad nechat to posoudit,poslechnout někoho třetího,jak psal Mari75.
Je mě to fakt líto a věřím ti,že tohle člověka otráví,i když je to jen auto,když to člověk řeší poixté a už neví kudy kam je to na podpálení-auta,ne servisu :-) Držím pěsti!!!!!!!!!!!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od mari75 »

Já než kupoval Xtéčko,tak jsem s ním byl na prohlídce u Ladise a samozřejmě jsem se ptal i na ventily.Bylo mi řečeno,že s tím můžu jezdit v zásadě jak chci,nic neřešit a jak Subo přestane jet,tak se udělají komplet ventily a je pokoj minimálně na 60 tis.km!Výhodou je AT,což jsem já preferoval a taky i koupil. Jak je známo,tak ventily se dělají jen když to jezdí i na Lpg.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

No bylo to takhle:Odpoledne jsem mel telefonat Pan Iglar-auto mate hotove prijed te si pro nej.Manzelce rikal rano jedem pro auticko je horove jupi.Sednem do Forda a jedem smer Dancars.Prijedem:Dobre rano,my si jdeme pro Forestra.Pani nachystanou fakturu a dokaldy vsecko ohledne mojeho auta a servisni knizku,klice.Bude te platit kartou nebo hotove.Rikam hotove:24686kc neco takoveho fakturu tady ukazu.Zaplatim vemu si klice.Jdu k autu sedu,otocim klickem vyvrati se budiky nastartuju sytic motor studeny neni nic slyset,trosku zahreju a pomalu odjizdime domu 50km.Prijedu k baraku a uz to zase cvakalo-klepalo.Tak jsme to s manzelkou probrali a rekli jsem ze to nechame byt a uvydime.Mesic ubehl a zadne zlepseni tak ze reklamace.Uz jsem tam byl minuly tyden a rikal jsem jim ze jim to dovezu zpet na reklamaci.Dneska jsem byl v Trend Cars Subaru Olomouc a i Novy Jicin na diskusi.Oba servisy tvrdi ze to jsou ventily ale jestli to chci myt podlozene tak ze by museli zmerit tlaky a vsecko zkonrolovat ze ro je v poradku.A ja samozrejmne zaplatit do posledni koruny ☹️☹️☹️.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od George »

Ahojte,
sice je to tu uz dlouhe ale prislo mi blbost zakladat dalsi vlakno ventilu.
Uz 20tis km se mi zda ze klepou ventily a jelikoz se to podle me zhorsuje tak zacina byt cas vyresit to. Prikladam nahravku ze studeneho motoru, nahravano v kabine. Jakmile se motor zahreje tak se to znacne redukuje, ale jekoliz jsem pako tak to slysim porad.
Prvni nahravka je origo tak jak to jde slyset, druha je upravena a ekvalizerem vyzvednuty jenom zvuk o ktery se mi jedna.
Co je mi divne je ze ten zvuk neni souvisly ale jakoby vynechava, spise jako kaminek v tepelnem stitu. nicmene ty jsem snad uz vsechny vytrepal.
uprostred nahravky vytoceno na cca 3tis otacek.
Nejake napady co s tim?

PS ten souboru *upraveno* prejmenujte na m4a, musel jsem zmenit koncovku abych ho sem nahral.
Přílohy
George EJ20F.mp3
(288.56 KiB) Staženo 311 x
George EJ20F upraveno 05~50~52 27-11-2017.mp3
(50.22 KiB) Staženo 290 x
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od mari75 »

Zajeď se Sůbem na Frýdladskou k Ladisovi a ten Ti hned řekne-nejrychlejší řešení pro Tebe. Jinak slyšíš dobře ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od George »

Jee jsem si neaktualizoval bydliste :) ale do Mistku jezdim tak se k nemu nekdy stavim. Sice to nebude studene ale to by mohlo byt fuk.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od mari75 »

Jsi u něj za 40 minut,když pojedeš ve vhodnou dobu. A myslím si,že to uslyší i tak
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Forester“