Vrzání pedálu spojky

Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od YuriiGT »

Mám problém, před zimou u obou našich rodinných Foresterů (oba RV98) začaly nepříjemně vrzat pedály spojky... nejdřív to začal dělat tátův u kterého jsem prakticky celý pedálový mechanismus a pohyblivé části nastříkal WDčkem ale nepomohlo to.

Teď začal tu samou věc dělat i můj a přivádí mne to k šílenství... :655: při šlapání na spojku to vrzání i cítím v noze.
Máte někdo tip jak se toho zbavit? :690:

EDIT: Ještě mne napadlo: Je normální, že se při odvzdušňování spojky pedál sám nevrací?
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od Marty73 »

Mně to vrže taky a taky se s tím nedá dlouhodobě nic dělat...


Sent from iPhone
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od hamoun »

dela to i u novejsich aut :)
škoda superb
ex WRX 2008
PetrM
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pát kvě 17, 2013 12:15 pm

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od PetrM »

jojo, taky delam s WRX08 vrzy vrz... promazani pomuze asi tak na 3 dny. Ale ve vlhcim pocasi se to zlepsuje :-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
ex-WRRRX 08
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od Ricky001 »

To YuriiGT: nevracející se spojkový pedál při jejím odvzdušnění. Nevím jestli je to normální, ale na mém SF to dělalo taky, musel jsem mu pomáhat zpět. A to vrzání jsem řešil taky, teď si nejsem jistý jestli to dělal pedál spojkový, nebo brzda, nicméně jsem promazal co šlo a už
nevrže nic. Je pravda, že jsem nedávno měnil spojku, takže převodovka byla venku a dolaďoval jsem i hill holder.
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od jazzhill »

...a já myslel, že pedál spojky vrací pružina :655:
Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od YuriiGT »

Vracení spojkového pedálu: Já si původně taky myslel že to vrací pružina ale evidentně asi ne-ee nebo maj všechny starý forestery stejnou vadu = je to normální :)

Evidentně bude muset pedálová sestava ven z auta a projít malou inšpekcí... ale přes zimu se mi do toho fakt nechce :(

V některejch věcech je Subaru nenahraditelný a v některejch mne pro změnu obrovsky sejří... se skoro posvátnou láskou se pak vracím k řešení "problémů" na mym starym Hyundai protože problémů sice má mraky ale jejich řešení bejvá přímočarý a často i docela dlouho vydrží. :drive:
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od MaSlo »

Zkus stříknout trochu oleje/vazelíny tam, kde do těla převodovky/motoru vstupuje páka spojky (jak na to tlačí píst) Mně to pomohlo.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
krispyn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned bře 26, 2017 10:48 am

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od krispyn »

MaSlo má pravdu. Mě to taky pomohlo.
Ten pístek se dá rukou odtlačit a namazat tu jamku páky - viz. foto
Přílohy
1.JPG
2.JPG
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od lubanza »

Ahoj.Již jsem se o vrzání spojky jednou zmiňoval.Dnes jsem se vrátil z výletu do Znojma.Spojka vrže až je to nepříjemný.Najeto u Forestíka 23000.Prostřík jsem zatím pružinu.Nepomohlo.Někdo mi tady na fóru napsal,že některý spojky vržou,asi si mám zvyknout.Auto je v záruce,tak to hodím do servisu.Možná je to blbost,můžu to omlouvat a přimhuřovat obě oči,protože jízdní vlastnosti jsou super,bezpečnost paráda,ale je to sakra skoro nové auto,začalo mi to dělat zhruba před třemi týdny.Zatím mi to žádný jiný auto nedělalo.Ani Hyundai!!!!
L
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od yeti »

Mne to delalo na felde taky. Promazal jsem kde co, v servise to bylo nekolikrat. Nic nepomohlo na furt. Nekdy to zmizlo, po nejake dobe se to vratilo.... Furt. Asi 15 let a 200tis km. Vypadalo to jako povrzavani o nejakou gumu ci co. Ser na to, zvyknes si.
Co se tyce nevraceni spojkovyho pedalu u SF, tak mas v prdeli hlavni valec. To je ta blbost s nadobkou, skrz co se ovlada mechanika spojky. Novej stoji cca 2500,- Bacha, druhovyroba zna milion typu, musis si to pomerit aby to tam sedlo.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od hamoun »

mi na impreze taky nechutne vrzal pedal. praskl jakysi nyt uchyceni v motorovem prostoru ... na funkcnost ok, ale protivne ...
resilto az dalsi majitel pri nejakem vetsim servise, protoze se k tomu nedalo nijak jednoduse dostat ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od kjell »

lubanza píše:Ahoj.Již jsem se o vrzání spojky jednou zmiňoval.Dnes jsem se vrátil z výletu do Znojma.Spojka vrže až je to nepříjemný.Najeto u Forestíka 23000.Prostřík jsem zatím pružinu.Nepomohlo.Někdo mi tady na fóru napsal,že některý spojky vržou,asi si mám zvyknout.Auto je v záruce,tak to hodím do servisu.Možná je to blbost,můžu to omlouvat a přimhuřovat obě oči,protože jízdní vlastnosti jsou super,bezpečnost paráda,ale je to sakra skoro nové auto,začalo mi to dělat zhruba před třemi týdny.Zatím mi to žádný jiný auto nedělalo.Ani Hyundai!!!!
L
Mě teď začala vrzat spojka (z motorového prostoru) cca 4 týdny zpět.
Přestává to vrzat, resp se to ztiší, až se auto pořádně prohřeje, tak po ujetí něco kolem 30-40km.
Jinak je to dost nepříjemné a je to slyšet.
Hledal jsem podle fotky z předchozího příspěvku od Krispyna, s WD v ruce, že to promažu, ale vůbec jsem žádnou takovou páku nenašel (?SG v SJ), ale možná jsem se jen blbě díval.
Za týden jde auto na roční servis po 60tkm (je teď v prodloužené záruce 5let), tak snad tohle opraví zdarma.

@Lubanza: už ti to nevrže? (co s tím kdo udělal?)
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od kjell »

Chlapi, s tou spojkou nikdo nevíte, taky to bude nějaký ten nýt i u forestera? (jak píše hamoun u imprezy..)
Asi už s tím nikdo problém nemáte, když to většina máte A/T, co? haha :-D
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Vrzání pedálu spojky

Příspěvek od lubanza »

Ahoj.Já jsem prostříknul co se dalo u pedálů a najednou to přestalo.
Odpovědět

Zpět na „Forester“