Forester 2.5 XT 169kw chip

manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Dobrý večer,
strašně nerad otravuju, ale potřeboval bych poradit od zkušenějších. Koupil sem si výše uvedené auto na podzim s nájezdem cca. 115000. Mám to auto rád, a jsem s ním strašně spokojenej, jen mám kapánek problémy s jakýmkoli servisem. Že kapánek chlastá - to jsem mu dávno odpustil, za tu pohodu při jízdě a nasraný ksichty řidičů Q7 a medvědů v kopci to stojí :845:

Dneska se mě při delší jízdě zničehonic rozblikala kontrolka teploty chladící kapaliny. Nesvítí stále, ale bliká :655: Když sem pustil topení na plnej céres, na chviličku to pomohlo - ale pak se rozblikala zas. V manuálu sem nic nenašel - tam je že když svítí, tak je přehřátej motor. O blikání nic.
Nesetkal jste se s tím někdo? Já jen na co se mám připravit.

S mechanikem, co mi dělal auta do teď se budu muset rozloučit. Na co ve forestrovi šáhne, to zkurví.
Budu muset asi do autorizovaného subaru servisu. Máte prosím nějaké zkušenosti se servisem ve Svitavách? Ten mám totiž nejblíž. Pak by ještě připadal v úvahu Hradec Králové

Děkuji všem za ochotu a odpovědi. Ta kontrolka mě kapánek rozhodila :686:
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od yeti »

nebude jen "uhnilej" drát od čidla?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Hele, to je problém. Živej mě počítače, a na tyhle věci sem dost debil. Vůbec nevím o jakým čidle mluvíš.
Je pravda že sem včera blbě zavíčkoval nádržku na ostřik. kapalinu a něco se asi vychlejstalo do motoru.
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od vojta »

Kontroluj stav chladici kapaliny. Jestli mizi, bude to na vymenu tesneni pod hlavou. Resil jsem loni podle podpisu stejnej problem u stejny motorizace, rocnik 2006.

160km od tebe je Ladis (F-M), priblizne stejne i Mirek Bim. Treba nekdo doporuci i nejakej blizsi servis.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od Slavek_xxx »

Je tam malo chladici kapaliny. Popisuje se to treba zde:
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... el-121365/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Děkuji pánové za odpovědi. Kdyby to tedy bylo čidlo - vyměnit? Doufám že to bude ten nedostatek chl. kapaliny - ale myslím, že jí tam mám dost. Musím to nastudovat - je tam těch víček v motoru na mě nějak moc , a kdoví do čeho sem čuměl :)

Ale nic to nemění na tom, že budu muset najít nějakej schopnej servis, nebo servisáka blíž. 160 km je dost. Nevíte o někom řekněme na pardubicku, chrudimsku?

Teď sem koukal, že z těch autorizovanejch servisů nikdo moc nadšenej na tomhle webu není.
Naposledy upravil(a) quickly dne čtv kvě 16, 2013 10:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazána přebytečná čárka
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od quickly »

manet: jezdím k panu Polákovi do HK (dehtový forestík a šestihrnek) a jsem spokojený
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od jaromir »

manet píše:Hele, to je problém. Živej mě počítače, a na tyhle věci sem dost debil. Vůbec nevím o jakým čidle mluvíš.
Je pravda že sem včera blbě zavíčkoval nádržku na ostřik. kapalinu a něco se asi vychlejstalo do motoru.
Z nádobky ostřikovače se ti nic nemůže "vychlejstat" do motoru. Nechci tě podceňovat, ale nebyla to náhodou vyrovnávací nádržka chladící kapaliny? Jestli jsem to přehnal, tak se omlouvám...
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Nepřehnal, proč? Tak to sem si jist. Víčko viselo na tom plastovým šlahounu, a kolem bylo vlhko :-)
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od RunningRunner »

quickly píše:manet: jezdím k panu Polákovi do HK (dehtový forestík a šestihrnek) a jsem spokojený
Jezdím tamtéž a přiměřeně spokojený. Sice bych uvítal trošku vlastní aktivity (udělají, co si řekneš, ale kouknout se o kousek jinam je problém :-)), ale co už ...
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od Ricky001 »

For manet: S tím servisem Ford/Subaru ve Svitavách, no nevím, myslím že o našich autech vědí asi tolik co naproti v Auto Kelly. Ale pán za pultem je docela ochotný a dokáže zajistit ND. Jako příklad: chtěl jsem seřídit ventily na SF MY2000 2.0 92kW a když jsem se ptal co za to, že neví, prej to ještě nedělali, tak asi tak.
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Děkuji za informace. Na svitavy se vybodnu, testnu ten hradec. Jen tak pro klid duše - nechám si udělat diagnostiku, a nelíběj se mě zadní tlumiče.

Můj dosavadní mechanik mě opět vytočil - prý mám v hajzlu nějaký tyčky stabilizátorů či co, a nakonec to spíš budou jen ty gumy (uložení 1ks 350,-). No nic, je to jeho poslední oprava miláška.
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od RunningRunner »

Diagnostiku tlumičů ti Polák neudělá. Jel by s tím stejně jinam, takže si ji nech udělat kdekoli na STKčku :-) Oni ani ty tyčky stabíků nejsou hororová částka. Jinak buď v klidu, já i Quickly jsme taky ajťáci a se vším jdeme taky sem a pak do servisu. Na auta si moc šáhnout neumíme :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
manet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2011 11:49 pm
Bydliště: Kameničky/Skuteč

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od manet »

Tak jo. Blikání kontrolky vyřešeno ..... dolil sem destilku, a je to v cajku. Sem já to ale debil :655:

Na servis si příště dojedu k polákovi do HK.

Poslední co musím vyřešit, je nějakej organizér nebo něco takovýho do kufru. To je to jediný,co mě na forestrovi sere- málo místa v kufru. Předtím sem jezdil mondeama kombi - což je stěhovák, a to místo v kufru mě fakt chybí :666:

Potřebuju vozit nějaký pracovní nářadí, a věci týkající se mýho koníčka (detektor kovů) a nejsem schopnej nic kloudnýho vymyslet. Neřešil jste někdo něco podobnýho??
Forester 2.5XT 2009 EcuTek
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.5 XT 169kw chip

Příspěvek od RunningRunner »

manet píše:Poslední co musím vyřešit, je nějakej organizér nebo něco takovýho do kufru.
Kupu drobností pro jen občasný použití nacpeš pod podlážku. Jinak já mám třeba síť přes celý zadek zadních sedaček, jsou různý tašky, která se dají sucháčem přichytnout k zadku sedačky (a spodek sedí na podlážce kufru) - do těch ale asi nedáš nic těžšího, protože by se to urvalo a pochodovalo stejně po kufru :-(
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Forester“