Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Odpovědět
Robogump
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 23, 2012 4:46 pm
Bydliště: Praha/Most

Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Robogump »

Ahoj,
pořídil jsem si Forestra MY2003, nechal jsem si udělat diagnostku u AWD a teď hledám spolehlivý "garážový" servis, který mi pomůže dát mého plechového miláčka trochu do kupy...

Můžete mi prosím někoho doporučit? Nechce se mi vyhazovat za značkový servis, i když v AWD byli velice profesionální a ochotní...
Řízení mě začalo bavit až s pořízením Lesníka 2.0 XT MY2003 :-)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

Ono AWD pro starší auta má velice rozumné hodinové sazby, takže bych na tvém místě šel tam. Ostatně tam servisuje dost kluků i se staršimi auty.

Alternativou je třeba Carpenter, nicméně cenový rozdíl až takový není. Další servisy už jsou relativně daleko a zdaleka nejsou tak dobře vybaveni jako AWD. Např. Bím co je u Mladé Boleslavi (subarumb.cz)... to je spíš taková garáž u rodinného domu.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od romull »

Souhlas s catanou :850: :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

u Bíma dost lidí sevrisu je Subaru a je to tady kolem LBC a MB jeden z nejlepších. Hlavně co se turbo moturů týče. Zn. servis a zrovna co píšeš nevím nevím. Je to tvůj názor. Uričtě existují lepší. Prostě každý si musí vybrat sám, kde mu to vyhovuje.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

tango: byls tam někdy? je to fakt garáž na konci malého dvora, do níž se zajíždí dost natěsno, Forester se tam snad ani nevytočí. Věřím, že starým motorům rozumí, ale s novějším autem co už potřebuje diagnostiku bych tam nejezdil. Je to servis parta staré školy.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

Peťo, nebyl ale na turbo motory tady nikdo lepší není :850: Když vezmu pak ještě Janouška, ale ten je někde jinde. Dehet a novější jsou jiná liga, ale taky jich moc není. Těch starších je dost a dost.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Robogump
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 23, 2012 4:46 pm
Bydliště: Praha/Most

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Robogump »

Díky všem za dosavadní info...
Diagnostika mi ukazuje "chudou směs", takže asi nějaká netěsnost kolem motoru, takže to chci řešit u AWD, ale včera mi odešla do věčných lovišť spojka a tu jsem myslel, že bych nechal udělat někde za levnější peníz...AWD mi udělalo kalkulaci za cca 17.000 Kč bez DPH jenom za díly bez práce (mám tam turbo), což mi přišlo celkem dost.... :839:
Řízení mě začalo bavit až s pořízením Lesníka 2.0 XT MY2003 :-)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od catana »

Robogump: nevim kolik stoji na Forestery tveho modeloveho roku, ale spojka na moje auto se obvykle meni i s dvouhmotou a tam to pod 40 kkc nedas :655:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

catana píše:tango: byls tam někdy? je to fakt garáž na konci malého dvora, do níž se zajíždí dost natěsno, Forester se tam snad ani nevytočí. Věřím, že starým motorům rozumí, ale s novějším autem co už potřebuje diagnostiku bych tam nejezdil. Je to servis parta staré školy.
Už jsem se ponaučil a dávno nesoudím servis podle toho jak vypadá dílna, ale podle opravy auta a výsledné ceny! Takže mě prostě Bíma nikdo po skoro 10 leté zkušenosti nevymluví a je mi jedno, že nemá super hyper dílnu...jedinej výsledek je výsledek! a co se týče toho zajetí do dílny...vejdou se tam všechna subaru včetně Tribecy :811: , tak tady CATANO prosím nešiř tmářství! :1774:
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

cerv, děkuju :pr: mluvíš mi zduše, a když už jsem tak u toho, tak jestli ten servis mi dá kafe zadarmo a ještě mi přinesou noviny, ale auto mi tam dojebou tak, že se z toho poseru, tak to fakt nevidím jako dobrá volba :850: Jestli je tam čisto, že se dá ze zěmě žrát, ale nejsou tam schopný lidi, který to dovedou opravit, tak je ten servis na howno!!!!!!! každej ať si jezdí tam kam chce , když na to má prachy. Já nemám na vyhazování jako ............... Už neser s těma kecama ty chytráku :fuckoff: Už toho mám fakt dost :850: Chytrej jak prdel a ještě to má z netu. Už se k tomu vyjadřovat nebudu !
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od quickly »

tango, tady jsi podle mne dost přestřelil. Jednak catana nepsal, že se forester k panu Bímovi nevejde, ale že se tam neotočí. Dále psal, že nový motor by si tam nedal. Já osobně bych k panu Bínovi dehta nedal na servis :4690: . Nové motory jsou plné elektroniky a je to potřeba dát jen do servisu, kde takové motorizace servisují/diagnostikují . Podívej se na příspěvky od nastičky. Dávala auto do autorizovaného servisu, ale jak to tam zmršili :4690: . Když přijela do AWD, tak vše HNED našli a popsali. Sice jsou dražší, ale když si zpočteš kolikrát musíš do AWD a kolikrát do menšího servisu, tak AWD se ti vrátí :4690: .


Asi je to dobou, ale posledním časem jsou Tvé příspěvky dost útočné. Takového Tě neznám. Zkus si prosím své příspěvky znovu přečíst a popřemýšlet, zda jsi to opravu Ty.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od u-geen »

quickly: psal ze se nevytoci = ze nevjede dovnitr.

a trochu OT: kam do servisu v JBC/LBC? Potrebuju aby meli hodne zkusenosti se zavadama a nerikali mi, ze tam nic neni, kdyz vim ze je (potrebuju nejak zhodnotit rany pri akceleraci - muj tip je dvouhmota a dalsi veci) V nejhorsim zajedu do AWD :)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

tak Dane, psal, že se tam skrz malé dveře asi nevejde!
Za druhé Bím byl, myslím že ještě je mechanik pro závodní auta, hlavně turbo motory tady nikdo neumí líp! ( myšleno severočeský kraj) Soudim někoho podle dveří je blbost!!!
Chrochtáka jedině do servisu kde ho znaj, ano! AWD není autorizovaný servis a autům rozuměj. Pro ti nim jsem nic neřek, ale hlavně bylo napsáno, že to je garáž a tím pádem asi nic neuměj. Takhle jsem to pochopil já. A to se mi nelíbí!!!
Jinak když vezmem p. Janouška, který je taky neautorizák, tak umí motory od Subru velmi dobře. Je to mechanik pro p. Štajfa, takže bych se nebál tam dát i dehta.
Autorizáky nemám rád, a když což tady všichni víte jsem měl s nima několik jednání pro klub a vždy to dopadlo negativně!!
Dane, nic si po sobě číst nebudu! utočím jen na něco co se mi nelíbí. a tohle se mi nelíbí, a jsem rád, že Cerv napsal to co napsal! Jinak na Catanu mám svůj názor, který zde nehodlám psát! Když mi píši do interky howadiny, tak nehodlám na něco takového dále odpovídat. Že se mě dotkly dost to teda JO!!! Už jsem to říkal několika lidem a za svojim názorem si stojím!!!!
Jinak ten to klub je v mém srdci! Mám ho rád. Jestli se vám nelíbí to co píšu, prosím. Nemusím tu být, mě to štvát nebude, jen si Dane myslím, že mě znáš dost dlouho a podle toho co píšu si vydedukuješ proč tak reaguju!!!
Otázka financí to určitě není!!!! a ani jiných!!!!
U-genn, zkus v Liberci VJ cars. Někdo tam je spokojen někdo ne. Jinak GARÁŽ servis PAS, mají návaznost na autorizovaný servis ILOS. Slovy p. Lody ( majitel Ilosu), že jim by auto určitě svěřil, protože jsou schopní ho dát dohramdy. Nikoho jiného by v LBC nedoporučil!!!
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od romull »

tango píše:cerv, děkuju :pr: mluvíš mi zduše, a když už jsem tak u toho, tak jestli ten servis mi dá kafe zadarmo a ještě mi přinesou noviny, ale auto mi tam dojebou tak, že se z toho poseru, tak to fakt nevidím jako dobrá volba :850: Jestli je tam čisto, že se dá ze zěmě žrát, ale nejsou tam schopný lidi, který to dovedou opravit, tak je ten servis na howno!!!!!!! každej ať si jezdí tam kam chce , když na to má prachy. Já nemám na vyhazování jako ............... Už neser s těma kecama ty chytráku :fuckoff: Už toho mám fakt dost :850: Chytrej jak prdel a ještě to má z netu. Už se k tomu vyjadřovat nebudu !
Příspěvek tanga jsem bral jako jako hrubší pokus o rýpnutí. Pokud byl ale míněn vážně tak raději mlčím. Pan Bím je určitě člověk na svém místě, hodně lidí jej chválí a klidně bych k němu jel, mám to ale ještě dál než do AWD kam jezdím sice teprve 2 roky, ale nemůžu říct jediné křivé slovo. Navíc ceny v AWD jsou oproti některým autorizákům Subaru úplně v pohodě a sklad mají zásobený taky dobře. Když jsem v jiném servisu Subaru který mám sice "za rohem" slyšel že filtr na H6 musí objednat a na kladku, nebo ložisko že si počkám 10 dnů tak jsem šel pryč. Všechno bylo v AWD skladem. Rádoby servisů a to autorizovaných i neautorizovaných jsem zažil už celkem dost a já naopak nemám prachy na vyhazování stylem pokus - omyl a ještě čekat na to jestli se to nakonec povede 14 dní. To raději odsedím jeden den u toho kafe a přečtu si i ty noviny, pak zaplatím a jedu v klidu večer domů se dobře spraveným autem :850:
Jinak AWD je už nějakou dobu taky autorizákem, ale to nadšení je nepustilo a doufám že nepustí.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

Ale notak chlapci, tak se nehádejte, TANGO to trochu nadsadil ve vyjadřování, ale mě dá někdy taky práci se udržet při psaní a kromě silných slov s ním souhlasím. Každopádně žádný člen ani žádný servis by neměl být důvodem se zbytečně dohadovat, to už bylo na jiných klubech a dřív a s odsupem času taky zbytečný...já myslim, že toho máme dost ve sdělovacích prostředcích ne?!
Každopádně zpátky k servisům i novější auto bych se nebál k Bímovi dát, jestli je to nafta nebo benzín, ty motory jsou mechanicky pořád stejný a to on umí...autorizovaný servis je bohužel a to platí pro všechny značky servis specializovaný na výměnu kus za kus a je pravda, že po výměně je schopen se podívat přes počítač, zda závada zmizela, ale její původní detekce je často z jejich strany složitá a postupují výměnou pokus omyl, což je většinou dost nákladná záležitost a bolestivá pro každýho...každopádně na naftový motory SUBARU je mě známej jedinej člověk, kterej dělá u Freye a i proto tam dělá, zpátky ho vzali, když jim přivezl zákazník první zadřenej DIESEL a on ho dal dohromady. Taky umí super diagnostiku apod, takže je potřeba opravdu někdy znát víc lidí, jeden umí to a jiný zase něco jinýho...Na drobný a jednoduchý věci jsem byl v AWD taky - klima nalezení úniku a doplnění a byl jsem spokojenej jak s časem tak s cenou...Olej v Automatu mi dělali zase v Sedlčanech, taky dobrý...Tak se už sakra nehádejte :pr:
Odpovědět

Zpět na „Forester“