Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Odpovědět
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od merlin »

Nuž neviem. Mne teda vysvetlenie nič nevysvetlilo :655:

Odbornosť ani kvalitu práce AWD tu nikto nespochybňuje :supeer: . Mám ale problém s morálnym rozmerom uvedenej "ponuky komunite" - takéto "škádlenie" z pozície sily (zavedený autorizovaný servis vs. nový malý servis) v situácii, keď tu každý tuší osobnú rovinu, je... nedôstojné a hlúpe? Nemalo by AWD skôr uvítať výpomoc (odhadujem z avizovanej 10-dňovej čakacej doby a poznámke o plnom servise) a radšej i naďalej smerovať svoje snahy k rozširovaniu komunity (napr. spomenutý Lungau)? Taký oznam o otvorení "detašovaného pracoviska" kvalitného Subaru servisu na druhej strane Vltavy (alebo v južných čechách či inde) by komunita imho ocenila viac a bol by i AWD viac hoden.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

Ja souhlasim a navic ze je v tom osobni rovina je vic nez jasny,proc ne srovnavani nabidky treba s carpenterem?Konkurencni prostredi je to jediny co ma nasledne pozitivni dopad na zakaznika a to,ze tady probehlo tohle tomu moc nepomuze a v dobe,kdy konkurencni servis funguje mesic tim je to horsi!Jsem porad presvedcen,ze sluzby nejsou vzdycky jen o cene ale i o korektnim jednani a to nejen k zakaznikovi ale i ke konkurenci navic pred zakazniky. To je vse co jsem chtel k tomuto tematu a preju obema servisum mene revnivosti a hodne spokojenych zakazniku.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od quickly »

merlin: nemyslím si, že AWD zatápělo BoxerAutu (dále BA), spíš bych to viděl opačně :850: .

cerv: s osobní rovinou máš určitě pravdu :4690: . Podle mne tam proběhly nějaké úmluvy, které prostě nevyšly. Manažer (nebo odborník v oboru), když odchází z firmy, tak podepisuje papír, že třeba 12 nebo 18 měsíců nebude pracovat ve stejném oboru (účtař nebude účtovat nově lidi, které účtoval ve staré firmě a podobně) a na základě tohoto dostane odstupné (když je to vyšší částka, tak novináři tomu říkají "zlatý padák") no a jak čtu mezi řádky od AWD to vypadá, že byli informování, že odcházející servisák asi nebude zakládat nový servis (já osobně u jednání AWD x LL nebyl, tak že nejsem schopen objektivně posoudit a rozhodnout se), ale nakonec to dopadlo jinak (ale AWD asi nemá podepsaný papír :655: ). V tento okamžik BA nemá vůbec pozici umazaného usmrkánka, ale (podle mne) je to servis na dost vysoké odborné úrovni, a proto je schopen zatápět větším servisům. Podle mne se ostatní servisy neozvaly, protože jim tam neodešel dost kvalifikovaný servisák a BA berou jako další konkurenci.

merlin: pokud by založení a hlavně udržení filiálky servisu bylo finančně jendoduché, tak servisy se zakládají jako houby po dešti :655: . Proč jsou ve Východním Čehách jen 3 (nově je ve Svitavách) servisy ? Naše komunita není tak silná, aby to víc velkých servisů uživilo.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od JRJ »

Přístup AWD mi přijde hodně divný. Normální mi přijde nechat si udělat nezávisle cenovou nabídku od všech servisů, které připadají v úvahu a pak se rozhodnout (přičemž se samozřejmě nemusím rozhodovat jen podle ceny). Nějak mi nejde do hlavy proč bych měl chtít servis od AWD za cenu BA.

Popichování toho či onoho mi nepřijde, že zrovna patří na fórum potenciálních zákazníků. IMHO přiměřená reakce by byla: "Přesvěčte se o bezkonkurenčních cenách v našem servisu. Nechte si zdarma provést kalkulaci." Žádný jména, žádný vějičky na "slevu".
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od romull »

Co dokáže udělat jedna fakturka :670: . Celý se mi to zdá trochu divný a zbytečný.........a to i když neznám podrobnosti všeho toho okolo. B.A. jistě nové zákazníky najde a jistě i nějaké přetáhne jiným servisům, tak je to vždy a se vším. Kdo byl s L.L. spokojený tak to jistě u B.A. zkusí, kdo byl spokojený s AWD ten tam pojede znovu. Já byl spokojený s oběma a tak je to trošku dilema :655: , ale poptám se na použitý materiál, cenu práce, termín servisu a pak se rozhodnu :850: . Tak to jistě udělají mnozí.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Mira »

Konkurenční doložka je jedna věc, jak ji obejít věc druhá. Oboje je možné. Jenom si říkám, jestli AWD neudělalo chybu v tom, že tímto "popíchnutím" vlastně udělali BA medvědí službu v tom, že pokud tuto konkurenci musí takto řešit, tak ten servis nemůže být vůbec špatnej, když se jich jako konkurence tak obávají. Kdyby to byli neumětelové, tak to zákazníci poznaj a dají o tom vědět.
Jinak pomlouvání známe u nás velmi dobře. Protože jsme šikovní a v očích konkurence asi i úspěšní, tak jejich jediná obrana je pomluvit nás u zákazníků. Dokonce nás pomluvili i u našich dobrých zákazníků a hrozně se divili, že je pan majitel z jednání vyhnal, protože jim řekl, že nás zná a to co oni o nás tvrdí jsou pouze pomluvy (a bledá závist). Takže nám taky udělali spíš reklamu.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Tomáš1002 »

Dovolím si do toho vložit svůj pohled: podle mě je akce AWD nešťastná. Podnikatel by se měl zabývat především sám sebou a tím, aby byl pro své zákazníky dobrou volbou. Cesta "ukaž mi nabídku konkurence a já jí podlezu" je veskrze zhoubná, protože nikdy nevede k ničemu jinému, než cenové válce a to je cesta do pekel, aspoň pro některé z jejích účastníků.
Mnohem bližší je mi postoj "ukaž mi nabídku konkurence a já ti ukážu, že moje služby/zboží pro tebe mají větší smysl, než u konkurence".
Rovněž tak si nemyslím, že z cenových válek má nějaký prospěch zákazník. Krátkodobě ušetří pár korun, to jo. Ale dlohodobým důsledkem jsou buřty bez masa, sýry bez mléka a dětské kočárky obsahující jedovaté látky, tedy věci zákazníkům škodící.
Ze zákaznického hlediska je mnohem moudřejší ochota zaplatit férové peníze a požadovat za to odpovídající službu. Být raději, když můj dodavatel čehokoli prosperuje, tedy může zaplatit dobré lidi a technologie tak, aby mi jako zákazníkovi poskytoval perfektní služby. Což je nakonec většinou výhodné i finančně, protože neutrácím za opravy a nemrhám na ně svým časem.
Ale my Češi se ke spokojenosti stejně jednou prošetříme :686:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

Souhlasím a doufám, že si každý najde svůj servis, dle služeb, chování servisu a spokojenosti zákazníků dané nejen cenou. :bp:
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Albi »

achjo, já bych se v tom už nešťoural :bp: :845:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od joedog »

Taky jsem si to tady přečetl a no... Soulasím zejména s S4E, Tomášem 1002 a ostatní většinou. na druhou stranu, jak píše Quickly na téma padák - nevíme vlastně nic, co se vlastně stalo, tak bude asi nejlepší nesoudit žádnou stranu a prostě to celé budu považovat za chybu, omyl, nabídku, která nebyla úplně domyšlená, zkrátka no prostě už bych to více neřešil...

Prostě jak jsem tady už někde psal, kvůli tomu, že se objeví nový servis nemám důvod měnit, kde jsem spokojen jak se službami, tak s cenou, která rozhodně nemusí být nejnižší, ale prostě odpovídající kvalitě služby. Myslím, že dlouhodobě fungujicí vztah win-win je nejlepší jak pro obě strany tak ve výsledku i pro auto.
P.S. ta pobočka na Praze 5 nebo prodloužení pracovní doby by nebyla od věci :845: No ale rozumím, že za tím prostě nemusí být obchodní případ...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od bobhash »

do AWD jezdím od pravěku to tam byl ještě Jirka a Vítek , odešel Vítek a měl sem trochu strach / je to o sympatiích / strach sem měl zbytečnéj AWD valilo dál na místo Vítka přišel Lukáš a přístup / tykačka , pomoc přes telefon atd / fungovalo dál , pak odešel Jirka , přišel Miloš a dle mého AWD dostalo profesionální ráz kde ale vládla stejná atmosféra jako kdysi v těch třech garážích s nápisem subaru, což se asi o jiných autorizovanejch servisech říct nedá / alespoň já né /. . Teť odešel Lukáš myslím že to AWD nezabije , jen si budu muset s novým šef mechanikem potykat : )))))) abych měl neustále ten pocit co jsem v AWD měl . Ono je to o tom kolik z nás zná osobně Lukáše / to bude většina / a kolik Miloše jakožto majitele .
No a Lukáš ?? aniž by mě zajímalo co bylo příčinou jeho odchodu protože mi do toho nic není …. … prostě to berme jako že tu máme novej servis BOXER MOTOR / mimochodem jejich logo se mi líbí / kde najednou všichni znáte jednoho spolumajitele : )))) a je každého věc do kterého servisu se vydá ale chápu že to bude pro spoustu lidí velkej voříšek ……………. i pro mě ,kde rozhodně nebude platit vábnička peněz ,slev atd , u mě to bude o tý „ domácí atmosféře „ kde vím komu auto svěřuju , takže to budu mít vlastně oproti lidem kde rozhoduje jenom kde to je levnější o hodně těžší . ještě že sem na půl roku mimo čr a toto rozhodnutí mě čeká až někdy v červnu.
bobeš
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od SCOOTER »

Ty wee BOBHASH ty ještě žiješ :pr: :826: ...my přežíváme ::-DDD:
jo a toto dilema kam jed na servis jestli k jednomu či druhému nemám :1774: ...pač mám ochcávku a tu mi opravěji i v učnovské dílně :657:
čuss
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od bobhash »

žiju, žiju , ale za 10 mesíců co sem mimo evropu sem najel autem cca 100km , vždy když jedu na par dní do čr na dovolenou a musim říct že to je sranda ten první rozjezd skok a překvapení jakou to má sílu a když se trochu rozjezdim tak zas letim do perdele . tys poslal do světa toho tvího krasafce ? / sorry za oftopik/ b
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od VDC »

Já si osobně myslím, ač neznám podrobnosti rozchodu AWD a LL, že podobné reakce nemá AWD zapotřebí a spíše si tím samo sobě škodí, než cokoli jiného...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Mira »

Jo, jo, Bobe. I Miloš přesedlal. Víc tady : http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... ter#p88486
V Brně se už taky jezdí jinýma kraksnama a nejhůř dopad wopravil, jezdí v hnusný multiple. ::-DD:
Odpovědět

Zpět na „Forester“