Jede na tři válce?

Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od dethroned »

jak píše slavek, mělo by to zhasnout po nějakém čase bez chyb.
tak dej vědět, snad to povolí na autě a vyřeší to ty problémy...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od filippek »

Tak dneska jsem po třech dnech nastartoval auto a kuckalo o 80% míň než předtím, tak mě to trošku optimisticky naladilo, jelikož jediný co mě napadá, čím to může být, je to, že jsem se snažil dolovat ven tu lambdu...takže možná z ní spadly nějaký saze, nebo se pokroutilo kablíkama a proto to zlepšení. Auto běželo na neutrál už úplně v pohodě a kuckání se objevilo až někdy při zátahu - dřív to kuckalo pořád i na neutrál. Teď už je v servisu, doufám teda, že vymění lambdu a bude to ok :826:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od filippek »

Tak vyřešeno. Cituji servis: Nová lambda namontována - chyba lambdy zhasla a vyskočila chyba na čtvrtém válci. Ven znovu svíčka, cívka..a nakonec vstřik. Vstřik prasklý. Takže teď už si forejs zase přede, lambda nová...celá sranda vyšla na 6,5tis. Všem díky za rady a třeba tohle vlákno někomu někdy pomůže.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od filippek »

Jo a jen tak mimochodem... v tom nasr... na forejse mi padl do oka outback 3,0 r.v.05, tak zítra na něj jedu kouknout :845:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od VDC »

Filipe tak hurá, hlavně, že je závada odstraněna. Kéž by byla poslední, aby sis auto konečně trochu užil... :655:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od tango »

no hurrrráááá tak to je super. A kde ti to teda nakonec udělali :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od filippek »

Díky, taky mám už radost a auta si zase užívám. Počasí tady u nás mi přeje :supeer: Vyřešili to nakonec přece jen v Ilosu. Auto teď funguje zase tak, jak má. Ale já se trochu dneska zakoukal do Outbacka H6, r.v.05, tak se snažím si namlouvat, že mi Forejs ještě stačí ::-DD: Kdyby tomu Outbacku nesvítilo pečené kuře a kontrolka stabilizace (takové to autíčko), tak asi by jel domů. Škoda že ten ten motor nedávali do Forestrů.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od dethroned »

no vida :-) tak to přece jen dobře dopadlo :826:
jen je vždycky s podivem, že si to člověk musí diagnostikovat sám, protože v autorizovaným(!) servisu si s tím neví rady...už se mě to stalo dvakrát.
jo, neříkali jak to povolili, tu lambdu?
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od filippek »

Neříkali, ale co jsem na ní koukal (na tu demontovanou), tak jim to asi dalo taky hodně práce, jelikož ten šestihran na ní je docela solidně sežvejklej. No právě proto, že servisy většinou jen měněj díly, otravuju já tady na foru a sháním rady a informace, jak aspoň odhalit závadu. Takhle jsem už i na předchozích autech ušetřil dost peněz. Pro příklad: V40 T4, cukání - diagnostika přes volvo fórum vadné (rozpraskané) cívky házející jiskru do bloku - zaizolováno po radě elektrikářskou smršťovací bužírkou za cca 50Kč a auto s tím vesele jezdí už 3 roky :850: (Kabely s cívkama by jinak přišly na cca 5tis) :850:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od Kutiltim »

Docelá mě tady to vlákno zaujalo a jsem rád že ti to dopadlo dobře. Znovu se potvrzuje že není servis jako servis. Ale někdy to je i v lidech :666: Konečně jezdíš a užíváš si sněhu. Já teď stojím kvůli reklamaci autobaterie :839: :839: :839: Ať se daří
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
pansuu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: úte lis 15, 2011 8:03 am
Bydliště: Koberovy

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od pansuu »

Zdar, dám to sem. Poslední dobou mě poněkud zlobí autíčko. Svit kuřete, pokuckávání, někdy i rána(pouze při jízdě na plyn), ale vždy to jelo dál. Zkoušel jsem vyměnit svíčky i kabely(ty starší mám doma nechaný pro strejdu příhodu). Ale dohřálo mě to včera cestou do práce, za jízdy na plyn se ozvala opět ta rána a auto začalo jet "na tři", i na benzín, domů sem se taktak dohrkal. Po týhle zkušenosti jsem zas dal jiný svíčky a naz5 ty novější kabely, dneska sem dojel, ale nějak jsem tomu přestal věřit :686: .
Chtěl bych otestovat i cívku, ale známej má jenom z 2.2-ky, konektory má stejný, ale vypadá trošku jinak. Můžu to zkusit? Nerad bych něco odstřelil. Koukal jsem u prodejců a na oba motory nabízej stejnou cívku..
Subaru Impreza combi 2.0, 85kw, LPG, 1998
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od Rudolfo »

Ahojky,
popíšu jak jsem měl podobný problém. Jezdím na LPG a začalo se to projevovat tak, že ráno jsem vždy startoval na volnoběh. Pak už to nešlo a aby to chytlo na první šup, tak jsem musel sešlápnout plynový pedál až na doraz. V závěru auto nejelo, trápilo se , nešlo nastartovat , zdechalo kdykoliv když třeba jelo na volnoběh. Výsledkem byly podpálené 2 výfukové ventily na jednom válci. Dokonce měly praskliny od středu ke kraji ventilu. Jeden jednu a druhý dvě. Taky byly na hranách okousané.

Tak rada zní - nechat skontrolovat tlaky na válcích, zda nemáš podobný problém...
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Pumbaa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: čtv led 05, 2012 12:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede na tři válce?

Příspěvek od Pumbaa »

Podobný problém ale Forester SG 2.0X, odkedy mám LPG tak sa to len s*ere...menené sviečky aj káble, káble boli nah*vno, auto ide na tri valce na voľnobeh, stačí ťuknúť na plyn a ide rovnomerne. V nízkych otáčkach nevládze, od 2000 ako keby kopanec a motor ožije. Chceck engine svieti, hlási chybu "vyhrievanie lambda sondy" čo znamená cca. že auto lambdu vôbec neberie do úvahy. Vymenili mi teda sviečky aj káble, vyčistili škrtiacu klapku, už sa toľko nedusí ale na tri valce ide stále.

Som zmierený s tým že treba vymeniť lambdu (najlepšie za originál, ktorý stojí vyše 200€ - máte skúsenosti?) Ale nejako mi nejde do hlavy že by za ten chod na tri valce mohla sonda. Robí to na benzín aj na LPG ale až keď sa trošku ohreje, po naštartovaní je celkom okej. Podľa mechanika je možné, že je podpálený ventil alebo niečo na ten spôsob, ale údajne kompresia je ok.

Najhoršie je, že som myslel že sa to dá jednoducho dokopy, nakoľko som chcel auto predať.

Nejaké nápady a rady? Vopred vďaka...
Momentálne už bez auta...
Pozrite aj môj e-shop s pivom
Odpovědět

Zpět na „Forester“