Mokro pod nohami

cukrovic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 04, 2012 12:36 pm

Mokro pod nohami

Příspěvek od cukrovic »

caute!Mam problem z ktoreho som zufaly!Nejakym sposobom mi zateka pod vodicove nohy. V lete som kvoli tomu vyhadzal komplet interier, vyspravil hrdzavejuce miesta a lial hektolitre vody aby som zistil kade to tecie.Nic som nezistil,myslel som ze to tlak vody niekde precistil,vycistil som odtoky stresneho okna aj vsetko pod stieracmi a zdalo sa ze vsetko je super.Prestal som to sledovat ale teraz pred mesiacom som sahol pod kobercek a je komplet nasiaknuty vodou.Autom sa vela nejazdilo,odspodu to teda byt nemoze.Z celeho interieru je mokro jedine pod vodicovymi nohami inak ani kvapka.Rozobral som dneska lavy blatnik, teda snazil som ale strhol som dve sruby a jednu na ktorej vysi naraznik a drzi blatnik, tu uz nechcem skusat.Po odstraneni podbehu vidno hadicku ktorou ma voda tiect za koleso,z nej vsak vypadne len par kvapiek.Je priechodna,drotik mi vysiel v asi 5cm dlhej diere v priestore pod blatnikom medzi blinkrom a dverami.Ta jetam vyrezana od vyroby,nad nou je este jedna mensia.Cez tu velku mi tecie von vsetka voda ktora stecie do kanalika pod celnym sklom a steka po vnutre podbehu vselikam.Prava strana funguje normalne, voda vytecie hadickou za kolesom. Nemal to niekto rozobrate pripadne nejaky nakres tych oddtokov,fotky....Uz som fakt zufaly, netusim odkial sa tam ta voda berie.Popod volant nikde nevidim mokro, proste iba pod nohami a trochu aj pod pedalmi nejaky napad?Dakujem.Jo, jedná sa o Sturbo 2001.
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od MaSlo »

Hmm, nemůže to být netěsnost na levé straně čelního skla? Že by to tam zatékalo kolem sloupku?
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
cukrovic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 04, 2012 12:36 pm

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od cukrovic »

no skutocne to vyzera tak, ze to bude celnym sklom, vpredu to odteka pekne, akurat cast vody sa samozrejme dostava do motor priestoru tak ci to odtial nesteka po kablovacke...neviem no skusim dat pozriet to celne a uvidim.Kazdopadne dakujem
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od lojzmen »

Toto znám z auta opraveného po bouračce.
Hledal jsem to tak, že jsem nahmatával na tepelné izolaci za pedály, kde až nejvýše je to mokré. Dodnes nevím, odkud to bylo. Za sucha jsem Rezistinem vystříkal prostor pod stěrači, objel sklo tmelem, přetěsnil patky hagusu.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Kubišta »

Zdravím, objevil se u mě nečekaný problém. Dneska když sem jel do města tak táta za sedadlem řidiče objevil na podlaze kaluž vody. Bylo jí tam celkem dost. Jak sme přijely tak sem to šel sušit hadrem . Co šla voda vybrat tak se vybrala a pak nastoupily hadry. Těd večer to du skontrolovat a podívam a je to mokřejší než předtím co sem vysušil. Voda teda eště nestojí ale co není těd tak do, rána může bét. Pobral sem to s kamarádem a poradil at se mrknu na chladič asi tam je voda. A taj du se znova podíva otočím víčko nádrže od chladiče , zkouším prstem a voda nikde. Zmizel zničeho nic. Nevíte čím by to mohlo bét. Nikdy se mě voda v chladiči neztratila. s pozdravem Kubišta
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od vena »

:idea: voda zchladiče se ztrácí?
radiátor topení?
ta voda je barevná sladká?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kubišta> tipnul bych si na tesneni kolem okna.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Kubišta »

Voda byl čirá , když teda vokoštnul tatka tak prej lehce slaná jenže to mohlo bejt od podlha z venku jak se nastupuju kde solej silnic a byla bezbarvá
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Kubišta »

tak zřejmě to bylo jen pouhé nedopatření, vodu sem dolil do chladiče zapnul auto a taky topení . Nechal sem to chvilku běžet a voda neunikla tak , může to být bud stárnoucí těsnění kolem okna nebo že na podlaze ležela flaška s vodou a uvnit láhve byl eště led ale že by to udělalal flaška když má obsah 1.5 litru takovou kaluž to mě nejde do hlavy. No nic zítra to dosuším topidlem a budu to pozorovat, kdyby něco tak se ozvu. Díky všem za rady :pr: Kubišta
pansuu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: úte lis 15, 2011 8:03 am
Bydliště: Koberovy

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od pansuu »

Oživím tohle zapomenuté téma. Taky poslední dobou sleduju mokro pod pedály, gum. koberec je zvrchu suchý. Mokrej flek tam byl i když auto před tím 4 tejdny stálo v garáži(nabouraná pravá strana) a vyjel jsem a tejden ani nekáplo, jen v noci námraza a použití ostřikovačů. Voda z chlazení se neztrácí :655: Nemá někdo nějakou zkušenost?
Subaru Impreza combi 2.0, 85kw, LPG, 1998
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od petr »

to chce vrtačku a vrták a udělat díru ::-DDD: takovou závadu bych bral hned
pansuu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: úte lis 15, 2011 8:03 am
Bydliště: Koberovy

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od pansuu »

petr píše:to chce vrtačku a vrták a udělat díru takovou závadu bych bral hned
Ty woe, je tam jen vlhkej koberec, jezero se tam zatím nedělá ::-DDD:
Subaru Impreza combi 2.0, 85kw, LPG, 1998
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od draconis »

Pampersky a měnit 2-3x týdně? :-)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Slavek_xxx »

pansuu> no muze byt treba ucpanej odvod kondenzatu od klimatizace. Nebo ti to sakne v rohu kolem okna, ale to by zase neodpovidalo tomu suchymu pocasi...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro pod nohami

Příspěvek od Doro »

Mokro vzadu pod sedadlem řidiče a pod nohama řidiče jsem měl z netěsného čelného skla - špatně nalepeno. Pokud bylo nedávno lepeno čelní sko, hledal bych tam (sundat kryty předníc sloupků a olévat vodou).
Ucpání kanálků od střešního okna se dá taky velmi snadno zjistit.
A pokud tam neteče če podlahou, je třeba hledat jinde.

Abych to vysušil, rozebral jsem celý vnitřek až na podlahu. Přední část tunelu se suší pěkně blbě, bo je tam taká divně nasákavá PUR hmota, ve které se voda drží do poslední kapky. Taky je nutné hodně jezdit a klimatizovat, aby se to celé co nejdříve vysušilo.
Současně jsem udělal údržbu a nátěry, bo rez jde hned za tou vlhkostí.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Forester“