Forester 06 - výměna výfuku

Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od yohn »

garmont píše:Nemáte někdo tip na prostřední díl výfuku na forestera 116 kw (měl by pasovat i na můj us model) za rozumnou cenu? Polmostrow jej nedělá..
ja to koupil na www.eko-raj.cz , mam to na aute asi 2 tydny. koncovy dil sedi, ten prostredni s tim integrovanym tlumicem taky, ale priruba na katy se musela uriznout ze stareho a navarit tady na to aby si to sedlo. mam 116kw a jsem spoko. akorat vcera pri cestovani kolem 120 - 130km/h to ma takovej divnej piskavej kovovej zvuk, jak kdybys kopal plechovej rendlik po silnici... tezko to popsat, docela me to vydesilo. ale jinak se to chova kulturne, kultivovane, stoji to babku a splnilo to ucel. zatim spoko. na aute to je za chvili, jen ta jedna uprava je tam nutna
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od draconis »

Ten koncový díl má nějakou nerez koncovku nebo prostě jen končí roura? Dej sem prosím foto. Pořád zvažuji jestli tam dám ten, co jsem koupil s ostatníma z toho Německa nebo tam hodím něco jiného. Je bez koncovky a trochu mám strach, že to bez koncovky bude vypadat jako výfuk, co jsem míval na stodvacítce...
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od yohn »

ImageUploadedByTapatalk1425880631.028667.jpg
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od siezer »

Starý výfuk pískal, chrastily přepážky a uhnily oba zadní držáky i s vrchním plechem. Byl znát i pokles výkonu, asi se přicpával vatou.
Chtěl jsem na 06 116kw Izawit, ale dočasně nenaskladňují, tak jsem vzal Polmostrow. Nemá přetřené sváry, takže samonátěr. Koncovka je lepší, ale nebyla zrovna 100% rovně navařena! :6066:
http://www.primavyfuky.cz/vyfuky/SUBARU ... /07601200/
Po zkouknutí, že jsou šrouby zrezlý, zapečený a novej vejfuk nevypadal na rychlé usazení....jsem nechal práci na malém servisu. Koncový díl šel na originální střed!! Chlapi nadávali, že jim taková blbost dala tolik práce! Protože vejfuk je o 2cm kratší a úchyty neodpovídali skutečnosti ani o ty 2cm!! Příruba cca seděla! Na vaření držáků nakonec nedošlo, jsou dost přihnutý. Na stejném www prodávané těsnění nepasuje na otvory šroubů, dali vlastní z jiné značky!! Gumy pasujou.
Výfuk jsem neztratil cestou, offroudem v Ostravě. Zvuk malinko hlučnější, ale ujde to. Aspoň nehvízdá.

Co můžeme očekávat za necelých 1000Kč. Ale něco to váží, asi to bude ze železa. Nátěr 200Kč, práce a těsnění 500Kč. Možná vzít i střední díl, tak by to bylo lepší!
Přílohy
IMG_1570.JPG
IMG_1571.JPG
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od draconis »

Vypadá dost podobně, jako se mi válí ve sklepě z hromadného nákupu z Německa. Čím jsi natíral ty sváry?
siezer
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: pon bře 24, 2014 7:23 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od siezer »

Stříknul jsem to celé po montáži http://tuning.autodoplnky.cz/autokosmet ... -s28352528
Jen jsem čekal jak se to cestou do Ostravy při 140km/h "vypálí" a vono nějak nic. Jde to setřít....odmaštění proběhlo, ale bylo chladněji než je v návodu.
No př. zopakuji proces až bude venku tepleji. Moc to řešit nebudu, u výfuku za pár korun, abych nedal za barvení víc :845:
Forester 2,0X 116kW MY2006 LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od draconis »

Díky za info.

BTW není to spíš tímhle?
Po aplikaci je nutné ošetřený povrch zahřát na teplotu cca 300°C, při které se barva "vypálí".
Já tedy nemám představu, kolik stupňů má zahřátý výfuk, ačkoli zamlada jsem si o něj na motorce spálil nohu a dodneška tam mám památku. Ale 300 stupňů tam IMHO nebude nebo jo?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 06 - výměna výfuku

Příspěvek od Mira »

Většina laků na výfuky, kamna a pod. jsou vypalovací. Třeba tendle stojí půlku. http://www.eko-raj.cz/eshop/cs/980-spra ... 23817.html

Ale ta teplota na zadním tlumiči až tak vysoká už nebude. Vepředu za svodama jo, i vyšší, i tu trubku dozadu jsem viděl červenou, ale to byla obalená blátem a tudíž izolovaná. Proto má subo zakrytovanej výfuk, aby jsme ho nemohli zas... a mohl se chladit.
Odpovědět

Zpět na „Forester“