Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

zdenal-awd
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: pát čer 10, 2011 4:43 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Vavra

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od zdenal-awd »

Zdravím tak po dlouhé době opět zde.Jak jsem slíbil zde je uvedená sleva a jak ji získat. Ke stávajícímu slevovému programu http://www.detailingshop.cz/content/7-slevovy-program mohu nabídnout dalších 5% slevy. Při objednávce je potřeba uvést do poznámky SFC-přezdívka, aby byla sleva uznána.
Subaru Outback 3.0H6 154kw+LPG 280 000km voňavka
Subaru Legacy 2.5l 121kw 2005 210 000km
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2003+LPG 580 00km část bude jezdit u předsedy
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2001 316 000km ex. na orgány
Legacy Turbo Combi Limited 147kw 1994 236 000km stále v kompletní rekonstrukci
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od jarkantor »

Já na auto používám jen 3M produkci: autošampon Car Was Soap a následně 3M leštící vosk Polish Rosa. Hlavně na kastli cokoliv nemastného = bez silikonu (případnou práci se silikonovou stěrkou nikomu nepřeju, tedy ani nejvíc největšímu svyňákovi). Oba láky by silikon obsahovat neměly. Na koberečky doporučuji našplíchat teflonový roztok (sice to pak trošičku lepí a mírně více klouže, ale bordelík z toho potom letí jedna báseň).
Po návratu z dovolené mě předmětná dovča stála 7 hodin čistého času opakovaného stříkání odhmyzovače na čelní partie, mytí celého auta (předku několikrát), vytahování pasírovaných opeřenců z prostor tří žeber v masce a "vyšprtávání" ptačí masové drtě z chladičového prostoru, voskování auta a vysátí celého zabordeleného interiéru, včetně nedostižně nemožné odinstalace čokoládových kousků ze sedadel spolujezdkyň. Auto umývám ručně a do myčky nepáchnu, základem je hodně pěny a dostatek vody, při poklesu jejího množství v kbelíku dolévám z s sebou přinesených 5l barelů, původem naplněných sosem do ostřikovačů. Při rychlém schnutí mám v levé ruce ostřikovací flašku se směsí šamponu a vody a myté místo vlhčím, abych ho "nedřel nasucho". Průběžně smývám očištěná místa vodou (WAP-kou), aby se netvořily mapy. Po domytí kastle (primárně oken, že) dělám prahy, lemy a kola. Po úplném skončení operace mytí suším dvěma mikrovláknovými utěrkami (průběžně je vykrucuji), po doschnutí auta nanáším film polské Růženy a po jeho zavadnutí ho setřu dalšími mikrovláknovými utěrkami (sada 12ks v Tesc-u v OVĚ stojí cca 180,- Kč). Pak zjistím, že mám úpal, úžeh, průjem, ruce se mi loupou skoro do masa (pokaždé zapomenu na latexové rukavice, kterých mám kvůli cyklohrátkám celou krabici), z dehydratace jsem totálně K.O. a jedu umřít domů busem poté, co jsem vyblejskaného miláška uložil do garáže (a odřel mu přitom nárazník o vrata). A pokaždé si říkám, že jsem :713: a každý měsíc to opakuju... Nicméně - jak to auto po operaci vypadá, to je paráda. :850:
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od seatik »

Ja zustavam u Autoglymu...predmyti aktivni penou Chemical guys snow foam,dale autosampon bodywork conditioner shampo,usušit jelenicí,pak přichazí clay odstranit polétavou rez a asfalt,pak AG superresin polish lestenku,vyleštit a nanáším AG vosk HDWAX. Porod na celej den. Teď chci změnit mytí houbou na rukavici s přírodní vlnou a sušení na ručník s mikrovlákny Miracle dryer.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od suubaru »

zdenal-awd píše:Zdravím tak po dlouhé době opět zde.Jak jsem slíbil zde je uvedená sleva a jak ji získat. Ke stávajícímu slevovému programu http://www.detailingshop.cz/content/7-slevovy-program mohu nabídnout dalších 5% slevy. Při objednávce je potřeba uvést do poznámky SFC-přezdívka, aby byla sleva uznána.
zdenal:mohl bys prosím trochu rozvést, na co je clay a jak se používá? jsou nějaké druhy? chystám se zachraňovat velmi zanedbaný lak, nechci jej nechat brousit.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od seatik »

Clay se pouziva na vycisteni laku pred lestenim,zbavuje lak zaslych nanosu spiny,poletave rzi a teru.Doporucuje se pred nanosem lestenky.Laicky reseno se deli na hard,medium a soft. Na laku to poznas tak,ze pred vycistenim mas lak po umyti samponem hrubsi,citis to na prstech.Po clay by si mel citit hladounky povrch. zanedbany lak myslis co? Skrabance,hologramy,oxidace?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
zdenal-awd
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: pát čer 10, 2011 4:43 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Vavra

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od zdenal-awd »

Zdravím, jen abych upřesnil obchod http://www.detailingshop.cz/content/7-slevovy-program
kamarád já jsem pouze běžný uživatel těchto produktů a pouze jsem tam domluvil slevu pro členy. Pokud jsou dotazy ohledně produktů ,užívání atd. obracejte se přímo na něj(kontakt má na stránkách) pokud by byl zájem nebrání se předváděčce třeba na nějakém srazu či podobně, je to jen na domluvě. Ohledně dotazu co je to clay a k čemu se používá , bylo již přesně zodpovězeno Seatíkem.
Subaru Outback 3.0H6 154kw+LPG 280 000km voňavka
Subaru Legacy 2.5l 121kw 2005 210 000km
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2003+LPG 580 00km část bude jezdit u předsedy
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2001 316 000km ex. na orgány
Legacy Turbo Combi Limited 147kw 1994 236 000km stále v kompletní rekonstrukci
zdenal-awd
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: pát čer 10, 2011 4:43 pm
Jméno a příjmení: Zdenek Vavra

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od zdenal-awd »

Jinak já osobně používám kosmetiku od firmu DODO vosky,clay,shampón atd. a za mě mohu doporučit.Balení vydrží celkem na dost aut a samotný vosk je dost kvalitní. Dále ještě stoji za povšimnutí vůně do auta v malé plechovce s nastavováním intenzity vůně.Používám třešeň a meloun vůně dlouho vydrží a není agresivní tak jako stromeček či další udělátka do větrání atd. Toto tedy mohu doporučit z vlastní zkušenosti.
Subaru Outback 3.0H6 154kw+LPG 280 000km voňavka
Subaru Legacy 2.5l 121kw 2005 210 000km
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2003+LPG 580 00km část bude jezdit u předsedy
Subaru Outback 3.0H6 154kw 2001 316 000km ex. na orgány
Legacy Turbo Combi Limited 147kw 1994 236 000km stále v kompletní rekonstrukci
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od suubaru »

seatik píše:Clay se pouziva na vycisteni laku pred lestenim,zbavuje lak zaslych nanosu spiny,poletave rzi a teru.Doporucuje se pred nanosem lestenky.Laicky reseno se deli na hard,medium a soft. Na laku to poznas tak,ze pred vycistenim mas lak po umyti samponem hrubsi,citis to na prstech.Po clay by si mel citit hladounky povrch. zanedbany lak myslis co? Skrabance,hologramy,oxidace?
Mám na mysli zbytky ze stromů a tér. čím dýl zůstane pryskyřice na laku, tím hůř se sundává, a běžné odstraňovače na bázi petroleje skvrny nerozpustí. Přesně jak píšeš, lak má "kopřivku". co s tím?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od yohn »

Trochu OT : když na SG rozeberu přední lampy (pochopil jsem z diskuze, že je to běžná praxe a na autě jsem vyzkoumal systém spon) a pořádně je umeju zevnitř a ony budou pořád zažloutlý - dá se to plexi někde sehnat nový nebo musim kupovat celou lampu ? předpokládam, že se ale dá sehnat nový a pak mě zajímá - kde a zakolik ? mohl byste mi někdo poradit prosím?
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od MaSlo »

To plexi se dá krásně obnovit zvenční, na YouTube je spousta videí. Dá se to udělat i zubní pastou :)

http://www.youtube.com/results?search_q ... e&aq=f&oq=
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od yohn »

ahaa :) děkuju za nfo, zkusim
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od RallyCAD »

Na ty skla předních světlometů pozor - jsou vyrobená z polycarbonátu a ten sám nežloutne.
Jenže jsou ještě lakovaná a ten lak způsobuje zažloutnutí. Lakuje se to z více důvodů,
mimo jiné kvůli zamlžování zevnitř. Lak má prostě hladší povrch, jinou molekulární strukturu
povrchu a proto i jinou přilnavost. Taky chrání PC před UV zářením a chemickými vlivy.
Ten lak je nějaký speciální a nanáší se poléváním a řízeným sušením. Není to jen tak...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od yohn »

...tím pádem neexistuje postup na jejich oživení ? pokud tomu dobře rozumím, to co s tim provedu leštěním (v případě pasty vlastně jemným přebroušením), dojde k poškození této vrstvy a za čas se stav bude opakovat, případně ještě horšit
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od MaSlo »

Viděl bych to tak. Otázka je, co je v konečném důsledku lepší a levnější - jestli 1) nechat tak, 2) koupit nové plexi (pokud lze) anebo 3) jednou za čas vyleštit.

Jinak existují sady pro renovaci skel, které obsahují lak pro "zatažení" povrchu světla, s nimi by to třeba mohlo být lepší než s prostou pastou.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vosky a jiné leštící přípravky na karoserii.

Příspěvek od yohn »

musim s tim neco vymyslet, takhle maji asi polovicni propustnost a sviti to naprd :(

Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Forester“