Předehřev motoru

Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od Ricky001 »

Ještě dotaz, topení při výměně chladící kapaliny se musí nějak odvzudšnit, nebo se to odvzdušní samo?
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od šintr »

Do práce mám vzdálenost 12 km a teď, kdy je tady ráno -16°C, tak po 2 km mi přestává omrzat hlava, na 8 km už nestudí volant a když čekám, až se otevře brána, tak přemýšlím, jestli se mi z toho teploučka bude chtít ven. A teď jeden asi hodně subjektivní pocit. Když po cestě zastavím u pekárny a pak zase jedu dál, mám pocit jako by to začalo rychleji topit. Asi to souvisí s tím, že se auto neochlazuje jízdou a ta trocha tepla se využije na ohřev motoru a neuteče ven. Při startu je cítit, jak to jde ztuha, ale chytá na druhé otočení stejně jako v teple na rozdíl od Peugeota Boxer, kterého jsem dnes ráno nastartoval až v poledne na několikátý pokus :839:
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od Frank »

Nevíte jestli existuje předehřev motoru, který by spaloval LPG?
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od als »

Třeba tady - http://eshop.aquastore.cz/ohrivace-vody ... rrs--komin
- má to ale drobný nedostatek, že ti do zabere trochu místa v kufru a musíš mít položené zadní sedačky :supeer:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od VDC »

Aleši ty jsi kůň :DD

Franku předehřev na Lpg určitě neexistuje.Teda určitě ne jako tovární výrobek. Jedině zakomponovat do vozu nějaký topení trumatic z karavanu.. :)
Jojo, kdyby to nestálo takovou raketu, tak by se mi nějakej teplovodní eberspacher do auta líbil...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od Frank »

Myslel jsem si to, když jsem nic na googlu nenašel. Takova absurdni myšlenka, kdybych namontoval benzinový predehrev, neusetril bych benzin oproti startovani studeneho motoru na benzin? Dala by se nějak dopisovat spotřeba studeného motoru oproti spotřebě předehrevu? Vím ze vymýšlím ptákoviny...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od als »

No velice zajímavý pohled na způsob šetření, ohřátí motoru je řádově v jednotkách korun (třeba 2-5dcl benzinu), kdežto nákup nezávislého topení je v řádu desítek tisíc korun. Výhody předehřevu nehledej v ušetření paliva, ale spíš z hlediska závislosti dlouhodobého užívání a stavu motoru.
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od Frank »

Vím že je to blbost, jen se tak bavím, Pokud bych do předehřevu šel, tak jen z toho důvodu aby když bylo v autě teplo když tam deme s klukem. Já jen že pokud je spotřeba topení 0,7l/h tak by tam nějaká úspora paliva mohla být ::-DD:
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od als »

Ale jo, asi to žere trošíčku méně než nastartovanej motor na volnoběh (logicky se energie mění jenom na teplo na rozdíl od točícího se motoru), jenže ta investice do nezávislého topení je taková petelice, že se to jenom na palivu nikdy nemůže vrátit - možná se to může vrátit na případných opravách, opotřebovaného motoru, když často startuješ zmrzlej motor, ale i to je víc než diskutabilní a ani tomu nevěřím ::-DD: .
Podle mě když chceš mít ráno teplej motor, jsou lepší dvě možnosti:
1. Topná spirála v bloku motoru napájená ze sítě - samozřejmě pokud to umožňuje situace s parkováním a nejseš línej to každej den strčit do zásuvky.
2. Dálkové startování - je to pohodlný, prostě si nastartuješ z obýváku 10min. před tím než pojedeš a dneska už je to za rozumný peníz.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od ozawasan »

aleši - ještě, že těm autům vůbec nerozumíš, páč je neděláš celej život - teď už víme, kdo vlastně jsi - instalatér se zálibou ve velikananánskej bojlerech ::-DDD:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od als »

Jsem odhalen :655: , ale víš kolik výhod má takovej plynovej bojler v autě, krom toho že ti ráno ohřeje motor, můžeš se na jakémkoli parkovišti osprchovat, když ti mrznou nohy, napustíš si hned do lavoru, až Mamutovy odejde tem jeho 30 let starej, tak jenom cinkne a dá si doma lázeň a tak. Já bych to až tak neodsuzoval :1774:
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od ozawasan »

bomba - to by byl tuning. Stačilo když jsem viděl kluky na stavbě, jak v parným létě hodili do korby Rangera plachtu - napustili tam vodu a lehli si tam s lahváčema po šichtě na střeše - myslel jsem, že padnu smíchy - ale paráda...Ještě přemejšleli, že by byla bomba, kdyby takhle jeli - ale od toho naštěstí upustili....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od marek.sm »

Dá se koupit třeba na aukru bufík z náklaďáku za pár korun http://aukro.cz/prodam-nezavisle-naftov ... ?source=oo jen by to trochu zabíralo místo v kufru. ::-DD:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od VDC »

Svýho času jsem měl doma tři benzínový topení z T 613. Jedno bylo kompletní, dvě v podstatě na náhradní díly. Ale v rámci redukce zásob při stěhování od matky mého dítěte jsem to vyhodil. Vyhodnotil jsem, že bych to stejně nikdy do auta nenamontoval, ze strachu, že vyhořím. ::-DD:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Předehřev motoru

Příspěvek od Frank »

Nebál bych se toho, ve svém druhém autě (GAZ 66) mám v nástavbě ruského bufíka a taky jsem zatím nevyhořel :845: A ta paráda, když to v těhle mrazech nahodíš a za půl hodiny je to na plavky... Jen ve Forestříkovi by to zabralo asi celej kufr a ekonomika provozu taky nic moc.
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Odpovědět

Zpět na „Forester“