imobilizér forestr

Odpovědět
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

zdravím.jestli někdo má s tím skušenost tak bych potřeboval poradit. odpojil jsem spínačku.čtečku imo.a vypínače blinkru a stěraču.po zapojení zpět spínačky a čtečky imo už nemužu auto natočit.pořád mi červeně svíti kontrolka v přístrojovce po zapnutí klíčku. po vyblikání ukazuje 53 . děkuji za radu
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od DDDD »

Takže jsi v podstatě aktivoval imob.Vlastně ses to auto pokusil ukrást.Nejspíš ho budeš muset přesvědčit servisem že jsi majitel :845:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od als »

Co máš za rok výroby a cos tam měnil?
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

je to 99. prodal jsem s toho vypínače stěraču a blinkru, a tím jsem to odpojil.a od té doby konec startu.mám to na díly, ale aspon to bylo mobilní po zahradě i když motor klepe na klice.ted to musím pořád přetahovat.mám léga a tam když to odpojim a zapojim tak se nic neděje pokud mu dám správný klíč.u toho forestra mám dva a nenahodí to ani na jeden.na oba to jezdilo než jsem to odpojil
Naposledy upravil(a) macasubaru dne čtv kvě 17, 2012 8:51 pm, celkem upraveno 1 x.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

DDDD píše:Takže jsi v podstatě aktivoval imob.Vlastně ses to auto pokusil ukrást.Nejspíš ho budeš muset přesvědčit servisem že jsi majitel :845:
když mám origo klíč s čipem na který to jezdílo tak by to mělo být to samé jako když odpojím baterku.spíš jsem myslel jestli tam třeba nemusí být ty vypínače stěraču a blinkru jestli to nejde přes to.
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od DDDD »

Tak tohle je opravdu pro znalce zapojení elektriky.Jestli je přerušovač součástí ř.j.(což přesně nevým)tak je to možný.
Tak třeba při hlášení poruchy motoru na přístrojovce se odpojí tempomat.Zdánlivě to nemá spojitost ale má to vlastní logiku zapojení :655:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od als »

Páčky pod volantem s tím nemaj nic společnýho, spíš si nechal něco rozpojenýho.
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

no také si to myslím a připadám si jako blbec..ale koukal jsem pořádně a myslím že jsem to spojil dobře.ještě mám odpojen ten kroužek na erbeg.no nemá to logiku.jako kdyby vypadl čip s klíčku,ale mám dva a jsou vpořádku.říkám normálně to pokaždé startovalo a po vyndání konec.zapojil jsem zpět svorku od spínačky a druhou svorku od čtečky.také jsem puvodně myslel že jsem něco zapoměl.projel jsem pojistky a vše ok.tak jsem to jen skusil jestli se tady s tím někdo nesetkal.je mi divné že normálně to rozvítí kontrolky a zabzučí čerpadlo.šel jsem to skusit u mého léga, a když jsem zakryl čip v klíčku,tak po otočení nespustí čerpadlo.rozpojil jsem vše od spínačky a znova zapojil a vše mi zase hned funguje, ale u toho forestra nic.jak kdybych tam cpal jiný klíček. ale mám dva na originály a pulhodky před rozpojením to krásně startovalo.několikrát jsem skusil odpojit baterku.to hlášení 53 naskočilo a to píšou že to je přerušení paliva, ale když to točí tak čerpadlo zabzučí a benzín jde.bylo by mi to jedno mám to na díly,ale chtěl jsem na to skusit namontovat cívku zapalování z léga jestli to na ní bude chodit,(takový experiment)protože for ma čtyři dráty výstup a légo má tři dráty výstup. no a mám po skoušení.pujde do šrotu.ještě chtěl jsem se zeptat kdo má forestra jestli když zapne klíček a rozvítí kontrolky, tak jestli uplně zhasne kontrolka s klíčkem. u lega mi zhasne uplně.tady u toho forestra bliká, když zasunu klíček tak krásně zhasne a jak začnu start ta začne svitit.zatím dík ahoj
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od Mareka »

Bliká mi symbol klíčku, zasunu klíč do zapalování, otočím do polohy 1 a přestane blikat klíč, zabzučí čerpadlo, rozsvítí se pár kontrolek (ABS, dobíjení a cosi kdesi), kontrolky postupně zhasínají a během startu a po něm už nesvítí nic. Klíček je samozřejmě zhasnutý celou tu dobu.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od DDDD »

:850: nápodobně
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

už mi to jezdí:-)jsem tak trošku blbec,ale jen na pul.mám jen samé léga a tam vypínače blinkru a stěraču se rozpojují dole pod spínačkou.a já tam také rozpojil z toho forestra a prodal.nevším isem si že to jde u for rozpojit také nahoře přímo u vypínaču.no a v tom svazku je konentor k imo.na té spínačce jsem předtím koukal a byl tam konektor jako od čtečky a vedl dolu do svorky,tak jsem myslel že to mám ok , ale to je asi jen osvícení spínačky.dojel jsem si pro ten kabel k těm vypínačum stěraču, a málem mě trefilo, tam v polovině kouká dvojlinka a přímo do čtečky.hned bylo vše ok.maj to hezky skované.tak zatím děkuji za pomoc
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od klimat »

Tak proto jsem to nemohl pri rozebirani natocit.... :supeer:
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: imobilizér forestr

Příspěvek od macasubaru »

zdravím. opět dotaz známý ztratil klíč od for 2.0 automat 1999 a náhradní má bez čipu. neumí to někdo obejít?? auto má hodnotu deset tácu a v ilosu to bude drahé že se to nevyplatí. jinak to má domluvené a už říkali že budou muset něco objednat z japan
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
Odpovědět

Zpět na „Forester“