Těsnění okna

Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Těsnění okna

Příspěvek od námořník »

Nemám, prostě ho tam strčíš :-) .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

námořník píše:Nemám, prostě ho tam strčíš .
Tak jasně :-) , ale na jednom odkazu je video, že dávali né hadičku, ale nějaké placaté těsnění.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

Teď jsem zkoušel koax o průměru 0,5 cm a ten je podle všeho nevhodný, jelikož je plný. Vleze tam, ale dost netěsno a v horním rohu okno už nedolehne k těsnění a odstává
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Těsnění okna

Příspěvek od námořník »

5mm je moc
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Traveller »

Nejlepší je hadička. Dělal jsem to na 2 autech a fungovalo to bezvadně. Nastřihnout těsnění kolem dveří ve vhodném místě a nacpat ji tam. Jen byla občas trochu pakárna s tím nacpáváním dovnitř. Někdy je lepší na sucho a někdy je lepší to namazat.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Těsnění okna

Příspěvek od námořník »

Traveller píše:Nejlepší je hadička. Dělal jsem to na 2 autech a fungovalo to bezvadně. Nastřihnout těsnění kolem dveří ve vhodném místě a nacpat ji tam. Jen byla občas trochu pakárna s tím nacpáváním dovnitř. Někdy je lepší na sucho a někdy je lepší to namazat.
Tvl nic nestrihat. Tam je mezera kam se dá vložit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Traveller »

Aha. Já to na Subaru nikdy nedělal, tak to těsnění asi vypadá trochu jinak než na mých předchozích autech, kde jsem byl nucen k tomuto zákroku přistoupit.
Ale jinak ta hadička fakt fungovala skvěle.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Vrták »

Tak jsem v jiném vláknu načal téma trojúhelníku předního okýnka a koukal jsem po nějakých levnějších alternativách než originál a objednal toto https://www.aliexpress.com/item/3288081 ... web201603_
a dnes to po skoro 2 měsících dorazilo (nutno říct že 3 týdny to strávilo někde v ČR na poště), za 80 dolarů to na první pohled dělá dobrý dojem, je tam vyraženo "Made in Japan" takže o kvalitě nemůže být pochyb :D poreferuji až to budu montovat, bohužel v Praze nemám k dispozici prostor, kde to dělat a chata je mimo okres takže to chvíli potrvá :-(
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění okna

Příspěvek od VDC »

Tak jsem zvědav na report !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

Tak to z Číny vyšlo téměř na stejno, jak tady v autorizáku, ne? Mám dojem, že za trojúhelník chtěli dvojku.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Vrták »

V kelly chtěli cca 2700 a nevěděli, kdy dokážou dodat, v Subaru skoro 3000, jestli má člověk známé, tak by to asi šlo levněji. Spíš jsem našel ještě obchod v Polsku, který to prodává za podobnou cenu jako Číňan, ale zase nebylo skladem a na dostupnost jsem se neptal.
Forester SG 2006 2.0X
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

Jako jo, v pohodě. Taky mě ten roztržený trojúhelník rozčiloval, ale nakonec jsem mu pomohl svěrkou a pak už se s tím dalo žít. Chtěl jsem koupit nový, ale byly důležitější investice do Sůba, než toto. A jak se vše důležitější dalo dokupy, tak mi Sůbo zrušili při nedobrzdění.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Těsnění okna

Příspěvek od sima »

mari75 píše:Teď jsem zkoušel koax o průměru 0,5 cm a ten je podle všeho nevhodný, jelikož je plný. Vleze tam, ale dost netěsno a v horním rohu okno už nedolehne k těsnění a odstává
Dlužím čerstvou zkušenost ála námořník řešení.
4 mm drát je moc, ten už byl fakt nejspíš moc velký, no musel bych to ještě odzkoušet na rovince, zkoušel jsem drát vsadit na chalupě, tam není ideální rovinka nikde :-) ale dle mě moc, 5 mm už totální nesmysl, kopyto.
Zvolil jsem trojku, teda 3mm neměli, ani v obchodě, ani u nás v práci, tak jsem vzal z obchodu to co prostě měli-myslím, že 3,2 mm, je to nerez svařovací drát.
Vzal jsem dvě metrovky, nemám to ideálně až do úplně po B sloupek, ale to se dá nastavit, no problem.
Navlekl jsem na drát bužírku, hadičku tu z obchůdku, pár metrů od baráku, prodejna výrobce https://www.valmon.cz/
Dají se navléct dvě, jedna hodně těsná, na sílu, pomoc ji je třeba, nejlépe mastnotou, dal jsem ale záměrně druhou, tlustší hadici, ještě se podívám, jestli nekecám.
Dal jsem je na obě přední okna. Když už tak už, nechtěl jsem čekat na výsledek, i tak se při instalaci zdálo, že je to furt docela na fest, vsadit to do těsnění a aby se pak furt stejn zavírali dveře, aby neodléhaly pak. Nicméně jo, zatím stav v tomto jako před instalací. Ještě uvidím jak bude nějaká smršť dešťová, ale to je už jen moje schíza, nejspíš jo.
Efekt: jel jsem 120-130, sice zrovna téměř bezvětří, to se ještě uvidí příště. Bylo to na náhorní plošině, no hlavně nic nefučelo, žádná meluzína! Nic, prostě nic. Bylo to po okresce, mezi vesnicemi, víc se to moc neá rozjet, nemá to smysl...
Tak jsem zvědav, protože jsem tomu dával tak půl na půl, ten drát jde zasunout jen do určité polohy, pak je už těsnění uzavřeno, přitom ten pověstný trojuhelník ještě zasahuje dál.
Ono to opravdu funguje!!! Zatím jo! Tj radosti :-) :-) =) díky námořníkovi a jeho servismenovi. Když jsem sháněl různé průměry drátu v práci, tak i zkušení a moc šikovní zámečníci schopní čehokoliv se divili, že tohle řešení neznají :-)
Takže u mě zatím funguje:
cirka 3,2 mm svařovací nerez drát a hadička co lze navléct přiměřeně lehce, bez dopomoci čehokoliv.
Píšu to obšírně, ale je to fakt fajn a třeba to zas někomu pomůže. Než dávat majlant za trojůhelníky, tohle je hned a za pár kaček.
Musím ale opět dodat, zdůraznit, že test proběhl zatím jen krátce, když by to neklaplo, napíšu a budu laborovat dál.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Vrták »

Poslušně hlásím, že čínské těsnění bylo namontováno a funguje jak má a montáž byla otázka půl hodiny, ke vzteku jsem ale zjistil, že mi fučí i na druhý straně, tentokrát asi zkusím objednat z Polska a uvidíme co přijde :D
Forester SG 2006 2.0X
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Těsnění okna

Příspěvek od sima »

To je paráda, je to za nejméně poloviční peníze, navíc funkční, hlavně teda funkční, že jo :-)
Mě drát tuning zatím taky funguje. Ale holt to máš pořešeno sotisfikovaněji, mě by to taky bylo příjemnější, ten drát s bužírkou při otevření dveří někde vidím, ale to včerty, víc mě vadí, že tlačí na těsnění dveří po celé ploše, tedy z 90% tam, kde není třeba.
Nicméně funguje to a jsem za tohle řešení taky moc rád.
Možná ještě zkusím podlepení těsnění, drát vrátím když tak lehce během vteřiny zpátky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Forester“