Těsnění okna

Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Těsnění okna

Příspěvek od Kutiltim »

Sháním zachovalý, neporušený pryžový těsnící trojúhelník na levé přední okno. Jak je vidět na fotkách, je natrhnutý a tím pádem netěsní jak má a za jízdy je slyšet z vnitřní strany (interiér) aerodynamický kravál :839: . Zašel jsem do Subaru Ostrava a po dlouhém hlédání jsme ten díl našly, ale když mi paní řekla cenu, tak jsem se málem kantnul (vyvrátil). Stojí to necelé 2apůl tisíc korun českých a to jen proto, protože součástí toho trojúhelníku je celý plastový kryt zrcátka :725:
Pokud má někdo tento díl navíc, ozvěte se, rád ho koupím :diky:
Přílohy
okno 1.jpg
okno 2.jpg
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Těsnění okna

Příspěvek od alky »

jojo, znám, a to ještě bude cena BEZ těch výškových repráků, ty samotný stojej skoro 3 litry...Držím palce, at to seženeš, taky bych je potřeboval, mám to prasklý úplně stejně..
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Kutiltim »

Už jsem uvažoval, že tam z vnitřní strany vlepím molitan. Jenomže jakmile okno pojede nahoru, tak ho strhne :655:. Ten reprák je zvlášť, to mě nevadí.
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Těsnění okna

Příspěvek od u-geen »

to okno ma vylejzat takle nahoru? u legacy ma bejt zaroven s hranou... pokud u forestera taky, tak by melo stacit ho seridit a tu gumu pak nejak zvulkanizovat k sobe?
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Kutiltim »

Ani na druhé straně není rovina okna shodná s rovinou trojúhelníku. Přibližně asi o 2-3 mm přesahuje. Kontroloval jsem spáry koem dveří a vše se zdá být ok. Nicméně to neřeší mojí rozervanou gumu. Jestli znáš nějaký postup na tzv.zvulkanizování..sem stím :4690:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Těsnění okna

Příspěvek od u-geen »

Kutiltim: o druhou stranu nejde, jde o to, jak to ma byt dle servisniho manualu :)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Těsnění okna

Příspěvek od pufko »

Mne okno na oboch stránach tiež naťahuje tú gumu, ale asi to má byť tak správne, ja mám mierne poškodené vodičove dvere a ten aerodynamicky hluk bol velmi nepríjemný, to okno sa dá štelovať vo všemožných smeroch , odklony zvlášť, dorazy zvlášť , ale nájsť mu tú správnu polohu je trochu "umenie" aj ked sa mi ho "akože" podarilo nastaviť tak že pekne "sadlo" tak ak som z vnútra stiahol okienko a znovu vytiahol , tak už "nesadlo" , ja som to okno šteloval snád najmenej 5x ...
Ak sa do toho chce niekto pustiť odporúčan nechať na dobu, kedy bude mať človek viacej času. Guma okolo okna má svoj "preležaný" tvar a akákolvek odchýlka spôsobí že pri vyššej rýchlosti bude počuť aerodynamický hluk, správne nastavenie okna treba vyskúšať tak že pri skúšobnej jazde sa nan rukou jemne pritlačí z vnútornej strany, správne nastavenie nesmie hučať ani pri silnejšom tlaku na okno z vnútornej strany
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Těsnění okna

Příspěvek od u-geen »

pufko: ja si s tim minimalne pulden, je to porad trochu pohnout dorazem a zkusit vytahnout a stahnout, trochu pohnout vedenim okna a tak furt dokola. Kazdopadne me pri takle vyjetem okne uz strejchalo sklo o to tesneni/zlabek/. V servisnim manualu maj nakresmene, ze to ma pokracovat v jedne rovine s trojuhelnikem.
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Kutiltim »

Že to musím seřídit, tobych ještě bral......ale stejnak ja ta guma natrhlá a tím pádem neni už tak napnutá aby perfektně těsnila. Asi to nechám na jaro, až bude trochu tepleji. Akorát mě mrzí, že nikdo nemá doma z nějakýho vraku (nebo bouračky) potřebný díl. Děkuji kluci za radu, budu si muset pomoci sám, ten šum za jízdy je dost otravný :655:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Těsnění okna

Příspěvek od alky »

Kutile, já to řešil snad rok. Od pořízení to dělaly nejdřív spolujezdcovy, a pak oboje přední dveře - mám to úplně stejně jako ty. Jednou jsem se nasral, a ty dveře rozebral. Jenže to byla totální pakárna, v servisnim manuále to vypadá jako hračka, ale neni. Jakž takž jsem to udělal, na stejně se to vyk**vilo, po měsíci, a nakonec to seštelovali v AWD. Myslím, že za to vztekání a nadávání to nestojí, já obětoval 2 hod v autorizáku, a mám klid. Nakonec to nebyla ta prasklina, ale to, že se ten trojúhelník v cca 80km/hod + odlepí, a hvízdá. Zkus to tak, že to nejprve přelepíš páskou.
Držim palce :pr:
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Těsnění okna

Příspěvek od Kutiltim »

Budu to muset nějak řešit. Zatim sice nevím jak, ale na jaře to rozeberu a uvidím. Jak se ale na :zachod: ,tak to koupím a bude. Je to krajní varianta :811:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

Řešil někdo v poslední době tento problém s těsněním a jak se mu to povedlo vyřešit?Aut.servis,vrakáč,nějaké alternativní řešení?Dík
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Těsnění okna

Příspěvek od majkl73 »

Já to zastřihl do roviny, aby se to dál netrhalo, a když jdu okolo, koukám se jinam.....
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Těsnění okna

Příspěvek od mari75 »

Tak to je fakt alternativní řešení ;-D .Nedělá to po zastřižení hluk ve vyšších rychlostech a nezatiká?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Těsnění okna

Příspěvek od sima »

Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Forester“