Central

Odpovědět
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Central

Příspěvek od tolu »

Caute!Nemate niekto skusenosti s umierajucim centralnym zamykanim( F2,0XT 2003)?Popisem problem:
Mam dva kluce,viac novych baterii(Cr2032).Funguju normalne iba ak su teple.Staci ked ich mam v chlade(pod 5 stupnov) cca 3 minutky...uz sa nechytaju ani nahodou.Kluc musim opat zohriat.
Vydedukoval som teda,ze to asi bude zavada prijimaca...potrebuje fakt silny signal,co po oslabeni bateriek v kluci nedostava.Mam pocit,ze je to coraz horsie...
Co s tym?Vymenit tu jednotku?Da sa to potom sparovat s mojimi klucmi?Inak tie kodove stitky nemam :686:
:diky:
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Central

Příspěvek od JRJ »

Hele tohle mě dělá taky, ale zjistil jsem, že to je závislé na místě (třeba v garážích problém nemám) a jedná se o rušení jinými zdroji rádiového vlnění (u Subaru těchto ročníků docela běžná věc). Někteří tento problém vyřešili tak že koupili další DO +/- alarm tuzemské značké značky, který napojili na origo centrál. Taky jsem o tom uvažoval a stále uvažuji, že bych si s tím dodělal vzdálený start.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Central

Příspěvek od MaSlo »

Mám sice předchozí generaci Forestera, ale třeba ti pomůže moje zkušenost - když jsem auto koupil, zdálo se mi DO dost slabé co do rozsahu. Citelně mi pomolo rozebrání klíče a vyčištění kontaktní plochy mezi kovovou částí klíče a plošným spojem, který (jak jsem vyrozuměl) funguje jako anténa. Použil jsem na to vatové tyčinky do uší + technický líh.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Central

Příspěvek od tolu »

Ano JRJ,je dost miest,kde to nefunguje a stale pribudaju :-) Viem,ze to niektori vyriesili tak,ale to by som urobil uz ako poslednu moznost.Velmi sa mi to nepaci mat dve dialkove,z toho jedno(v kluci)nefunkcne... :655:
MaSlo,ja som to sice necistil,ale v tom to nebude...mne to robi aj ten kluc,ktory mam ako rezervny,je doma v suchu a vobec ho nepouzivam.A predtym fungovali oba krasne.
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Central

Příspěvek od catana »

tolu píše:MaSlo,ja som to sice necistil,ale v tom to nebude...mne to robi aj ten kluc,ktory mam ako rezervny,je doma v suchu a vobec ho nepouzivam.A predtym fungovali oba krasne.
IMHO kontakty ti oxidují i doma, ač méně. Rozebrat je to minimum práce a za zkoušku to stojí :o)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
madmaxx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 16, 2010 1:07 am
Jméno a příjmení: jan pyšný
Bydliště: Chrudim

Re: Central

Příspěvek od madmaxx »

Zdravím,
já mám na své Foresterovi 2.0x r.v. 06 také v poslední době specifický problém s dálkovým centrálním zamykáním a to jen se zamknutím auta po ujetí kratší vzdálenosti(odemknutí studeného auta není problém) takže taky někdy musím zamykat přes tlačítko ve dveřích a pak klíčem zámek dveří řidiče. Zatím jsem neměl čas to nějak zkoumat ale dělá mi to problém zatím jen po krátké jízdě a doteď jen v průběhu zimního období...baterii jsem zatím v ovladači neměnil
Madmaxx/Honza
Forester 2.0X Comfort MY´06
AR GTV 2.0 T.S. MY´98
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Central

Příspěvek od Marty73 »

Mě to občas dělá i Impreza. Musím najít ten správný směr a zaměření při odemčení, nejlépe u řidičova okénka, pod úhlem 88,5 severozápadně (za vlhka) a 92,5 jihozápadně (za slunce) :ironie:
Asi to není vzácný jev. Baterku jsem také ještě za 3 roky neměnil, ale ono mi to dělalo už i nového auta, tak to neřeším.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Central

Příspěvek od Frank »

No, mě se zdá že na funkčnost centrálu má vliv i stav autobaterie, protože když ji natlačím nabíječkou, auto odemyká z větší dálky a přijde mi ten centrál citlivější.
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Central

Příspěvek od seatik »

Dela mi to impreza 2004,dela mi to i forester xt 2007.Zcela jenoduche,hlavni chyba neni v centralu,ale v klici. Mel sem 8 let originalni baterku v klici u sseatu a po 8 letech central reagoval na vzdalenost 30-50m,leto zima. U subaru je to jine,i kdyz menim baterky v autorizaku kazdy rok,porad prd platne. Je to klicem a baterkou v klici. Ono kdyz je auto studene a reaguje normalne neni nic divneho,protoze klic je z domova a v kapse pri vyndani zahraty.To mi taky funguje,ale kdyz jedu kratkou trasu a mam v aute zimu,ten hajzlik klic nastydne ,prochladne a pak nereaguje.Tak ho chvilku tru v dlanich,zahrivam, a kdyz uz uzna,ze dostava horecku,tak zacne zamykat....Prevence? Porad klic zahrivat... :fuckoff: styd se subaru :baseball: nestaci,ze ten klic je jak z praveku,u auta za cenu mice je to ostude jak p***e :666:
Kdyz pak jedete dale a v aute je teplo,vsimnete si,ze zamknete v pohode :6066:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Central

Příspěvek od Marty73 »

Takže je dobré vozit na klíčku od zapalování jako přívěsek termofor ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Central

Příspěvek od quickly »

Pokud si dobře vzpomínám, tak můj centrál na forestíkovi odemyká z 2x větší vzdálenosti než AndreeM. A to AndreaM má lepší výbavu :811: . Dnes třeba jsem v Ikee zapomněl, zda jsem zamknul a tak ze 30 m jsem zkusil zamknout a centrál úplně v pohodě reagoval. Klíče nosím pod bundou na machršňůře.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Central

Příspěvek od tolu »

Seatik,robilo ti to tak od nova?Ja by som to najprv tiez tipoval na kluc,ibaze...jeden kluc pouzivam stale a druhy mam odlozeny,prakticky novy.A obe sa dnes chovaju rovnako!Co sa naraz pokazili?Velmi nepravdepodobne.
Frank,to je novy pohlad na vec!Autobateriu mam staru,skusim nabit naplno a uvidime...
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Central

Příspěvek od seatik »

Je to od sameho zacatku..proste jak je zima a klicek prochladne,nemusi to byt ani moc ,tak prestava fungovat
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Central

Příspěvek od u-geen »

seatik: tak mu porid salicku... zacinam bejt rad, ze puvodni majitel origo ovladac, kterej byl jeste samostatne, nekam zahodil... dalkovy ovladani za 500 funguje skvele...
tolu
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: stř zář 09, 2009 10:10 pm
Bydliště: Prešov

Re: Central

Příspěvek od tolu »

Kontakty komplet precistene,zial toto nepomohlo ani chlp. :1774: Zacinam sa priklanat k tej dodatocnej montazi ineho centralu.Len by ma zaujimalo,ci by to neslo nejako sparovat aj s origo klucmi.Neviem ako je to kodovane a aky signal to vysiela...
Forester 2,0 XT 130kW MT 2003
Forester 2,0 92kW MT 1998
Odpovědět

Zpět na „Forester“