Outback 2019

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Outback 2019

Příspěvek od hamoun »

Predsedo, ja jen doplnim, ze brzdy uz dela koncern normalni .. to, co pises, bylo pred 15ti lety .. strasny nastup a pak nic ...
z toho, cim jezdim to uz nemel ani Sharan, ani ted Skodofka ..

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od VDC »

Petře tak tuhle zkušenost nemám, tak to je fajn, že to upravili. Já si běžně rozbiju nos i při zajíždění do dvora, když občas musím něco spravit na tý debilní Viktorky A3.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 2019

Příspěvek od Tapan »

Je to pravda, aspoň co se škodáren týče, tak už to nejsou takový jedovky jako bývaly.
Tomáš to shrnul moc hezky, je to o přístupu. On sám chce od auta, aby se neztratilo v Milovicích a aby se dobře opravovalo, jiní zas chtějí, aby se jim kufr otevíral čudlíkem a bylo to do 5 sekund. Já to nehaním, sám sice nový auto nechci, protože osobně ten pokrok hodnotím jako "horší než lepší", ale naprosto chápu, že někdo chce jen aby to jezdilo a mít klid. Na to je (teoreticky) auto v záruce nejlepší volba. Praxe sice ukazuje spoustu zajímavých příkladů, že to není pravidlem, ale bude jich nevelké procento.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Outback 2019

Příspěvek od Makovica »

PeteBiggy píše:
To by musela být dvoucifrná hodnota a tohle si nemyslím. Třeba Milan, Jozífek nebo někdo napíše přesně. Ale souhlas, že to je o dost pomalejší než u posledních Oťasů a koneckonců většiny současných aut. Ale tak tragické to podle mě není....
Forester bol za to kritizovany a zmenilo sa to na cca 2nasobnu rychlost v (pred?)poslednom modelovom roku SJ. Cize tak 2-3 roky dozadu. Outback to bude mat predpokladam podobne.
Za mna je ale el.kufor vec, ktoru by som nechcel, mat na vyber. Radsej si napchaty kufor zatvaram opatrne sam a rovnako aj otvaram.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback 2019

Příspěvek od spm »

No, k těm brzdám... mně po tý poslední repasi a výměně brzd ten pedál zabírá tak prudce, že to moc daleko od té 2007 škodovky není... a i ten malý korejec teď subjektivně brzdí hůř. (Proto si i myslím, že jestli se to porovnávalo na nějakém půjčovacím autě, tak to není objektivní porovnání... já si s těma brzdama užil už hodně srandy a na začátku to bylo přesně zašlápnout silou do podlahy a modlit se...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Outback 2019

Příspěvek od hamoun »

Makovica píše: Za mna je ale el.kufor vec, ktoru by som nechcel, mat na vyber.
presne to jsem rikal, nez jsem ho mel ... vsecky ty argumenty chapu. mel jsem je taky :)
musim teda rict, ze to vzdycky zafungovalo a nic se nepodelalo ...

jsme rad, ze ho zas mam a s radosti vyuzivam i ten debilni "kopanec pod auto", at se to otevre ... muzu prijit s plnyma rukama a polozit to rovnou do kufru ...
(nikdy nepokladam nic na zem ... )

co se mi teda stalo, tak jsem nechal nekde 3x za 5 let otevreny kufr .. ASI pri odchodu tlacitko na dalkaci v kapse ...
a nejsem sam, protoze jsem minuly tyden nekomu zaviral kurf na kodiaku na parkovisti u globusu ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback 2019

Příspěvek od spm »

hamoun píše: co se mi teda stalo, tak jsem nechal nekde 3x za 5 let otevreny kufr .. ASI pri odchodu tlacitko na dalkaci v kapse ...
a nejsem sam, protoze jsem minuly tyden nekomu zaviral kurf na kodiaku na parkovisti u globusu ...
Tohle se našemu vrchnímu na tom služebním superbu stalo taky. Firemní parkoviště, kufr otevřenej asi do půlky :-) Taky nejspíš omylem odmáčknutej dálkáč... asi jsem v tomhle případě rád, že tohle nemám a že i prehistorický BH má tu fíčuru, že když se odemkne dálkáčem a neotevřou se dveře do půl minuty, tak se zase zamkne. Všiml jsem si už fakt hodně krát, že jak od toho auta odcházím, že se mi to v kapse zmáčklo... (a kdo ví kolikrát se to stalo, aniž bych si toho všimnul :-DDD )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Outback 2019

Příspěvek od hamoun »

jo ... ted me napada ... uz klic nosim v bocni kapse tasky a nemam ho u klicu. takze by se to stat uz vubec nemelo.
chybelo k tomu teda to bezklicove odemykami, zamykani a startovani .. :)

u toho superba je teda navic kufr otevreny hned ...
u sharana uz jsem dalkacem oteviral, jak jsem sel k autu ...
(taky se ty drahy otevirani u liftbacka a skorododavky nedaji srovnat)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback 2019

Příspěvek od krytech »

quickly píše:2x mi to šlo do brzd a to bylo tehdy, když auto odbočovalo mimo silnici a nechalo v mé trajektorii část auta. Já počítal, že ještě popojede, on ale raději brzdil.
Presne v teto situaci hrabe brzdovy asistent do rizeni i mne...
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Yarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 18, 2016 8:12 am

Re: Outback 2019

Příspěvek od Yarek »

Tak mě docela mrzí, že jsem nechtíc rozpoutal zbytečný Flame War... 8() :-/
Zkusím to v kostce shrnout: při jízdě na adaptivní tempomat si auto organizaci rychlosti a vzdálenosti (a když ho požádám, tak i udržování v pruzích) řídí samo, podle nastavených limitů (max. nastavená rychlost a nastavený odstup od vpředujedoucího). Ve městě pro mě dokonalá věc, protože auto samo zpomaluje, zrychluje, samo si na křižovatce zastaví, když stojí ten/ta/to/ti/ty přede mnou. Svítí na mě "HOLD" a při pohybu auta přede mnou na mě pípne a blikne, že je čas jet. Pak klovnu palcem do ovladače tempomatu a zase se o nic nestarám, jen točím volantem. Za mě luxus.
Pokud ovšem někdo přede mnou na křižovatce odbočuje doprava a jeho rychlost je nižší než je moje akcelerační, ES mi šlápne na brzdy. Nečekaně, ale v zásadě oukej. Vždycky ocením to, když je někdo "připosranější" než já a ve svých důsledcích šetří moje a i cizí plechy a peníze.
Na dálnici nastavím tempomat a pokud mě "můj pruh" brzdí, dám blinkr, asistent mě bez pištění pustí doleva a auto zrychlí na nastavenou rychlost. Jinak v "mém pruhu" upraví rychlost na rychlost vpředujedoucího a je na mě, abych se jen nechal vézt a v podstatě jen "cruiseruji".
Moje hodnocení asistentů je v zásadě pozitivní, jen se občas nechám překvapit, že mi někdo sáhne na brzdy nebo že mi klade odpor a pak zatáhne za řízení, pokud se při zapnutém udržování v jízdních pruzích dychtivě tlačím na levou nebo pravou čáru. Jen mě klidně hlídej, já si zvyknu a abych nebyl napomínaný, taxi dám postupem doby i větší pozor :-D
Nechtěl jsem auto se střešním oknem a taky ne s elektricky polohovatelným víkem kufru, taky navigaci, vzhledem ke 4 různým navigacím v mobilu, jsem odmítnul. Naopak jsem jednoznačně trval na vyhřívání volantu a zadních sedadel a na co nejmenším počtu elektronických vyfikundací (kde jsem si ovšem vybrat nemohl). A když už jsem spáchal selekci, u jaké značky zůstanu (všem váhavým střelcům, jakým jsem byl i já, doporučuji uskutečnit srovnávací jízdy a věřím, že budou, stejně jako já, překvapení, jak vysoce konkurenceschopný je z hlediska jízdních vlastností Outback, jiné modely Subaru nehodnotím, protože je neznám a nevlastním), tak jsem si nechal dovézt auto za suprovou cenu ze Švédska (nebudu dělat reklamu "céengáčům" z Hostivic, protože za mě se kvalita jejich služeb prodává sama) a mám ho a miluju ho a doufám, že se na konci svého životního modelového cyklu jedná o vychytaný model, který se mnou bude "aždoaleluja".
Mně osobně je absolutně jedno, jak starým/mladým autem kdo jezdí, rozhodně nemám v úmyslu kohokoliv a cokoliv hodnotit podle stáří auta, nejspíš jen podle jeho chování za volantem i mimo volant... Rád na majitele a uživatele Subaru vždycky mávnu (pokud je samosebou zmerčím). *_*=*_*
Naposledy upravil(a) Yarek dne pon úno 15, 2021 2:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Outback 2019

Příspěvek od Metuzalem »

Kdo by čekal, že budu vyzván k reakci ve vlákně o Outbacku :-) Tak sorry za pozdní reakci.
quickly píše:U SJ XT se kufr otevírá proti BS poFL asi poloviční rychlostí.
PeteBiggy píše:To by musela být dvoucifrná hodnota a tohle si nemyslím. Třeba Milan, Jozífek nebo někdo napíše přesně. Ale souhlas, že to je o dost pomalejší než u posledních Oťasů a koneckonců většiny současných aut. Ale tak tragické to podle mě není....
quickly píše:Právě to říkal Metuzalém, když viděl, jak to zavírá Grinch.
To jsem ti chtěl udělat radost :-) Pravdu má nejspíš Petr Veliký, akorát že já si s takovouhle prkotinou hlavu nezatěžuju, takže mě ještě nenapadlo to měřit a myslím, že mě to ani nenapadne. Já jako důchodce to beru tak, že vrata do krematoria se zavírají ještě pomaleji a taky mi to nebude vadit :-)

A jak jsem tak z té staré školy (řídičák A od 1967, B od 1970), tak jsem vděčný, že to moje auto má jen VDC (a ještě částečně vypnutelné), naopak automat CVT mi dělá velkou radost, ten bych už hodně postrádal, adaptivní tempomat bych občas v koloně bral. Je pravda, že při jízdě nedělám nic jiného, než řídím, protože prostě nic jiného dělat nemusím a ani nejsem schopen (max. handsfree telefon, ale i to nerad). Cestou nic nepíská, zatím ani žádná kontrolka nesvítí a blikají jen blinkry, potichu si hraje rádio a dokonce i manželka se časem naučila mlčet celou cestu, takže ani mluvit nemusím a jen si tak jedu... Nevím, kolik jsem toho za život najezdil, v mládí jsem to nepočítal a teď už zase jezdím málo, ale jezdím od počátku celoročně a zatím bez nehody (no, jednou jsem trochu odřel své Nevadě nárazník o zbrklou škodovku, ale to byla kosmetika). Tolik můj bezvýznamný příspěvek k rozvětvené diskuzi o asistentech.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od VDC »

Yarku jen pro upřesnění, nevyvolal jsi žádný "flamewar". Jen jsme tu trošku užvanění a tak prostě diskutujeme. A i když některé příspěvky mohou vypadat ostřeji, tak je to opravdu vše v rámci kamarádského pošťuchování. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Yarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 18, 2016 8:12 am

Re: Outback 2019

Příspěvek od Yarek »

VDC píše:Yarku jen pro upřesnění, nevyvolal jsi žádný "flamewar". Jen jsme tu trošku užvanění a tak prostě diskutujeme. A i když některé příspěvky mohou vypadat ostřeji, tak je to opravdu vše v rámci kamarádského pošťuchování.
Díky za uvedení do problematiky, dlooouho (v řádu mnoha let) jsem tady nebyl, taxem pozapomněl, že ostřejší názorová výměna bystří smysly a tříbí mluvu, a že nemá osobní rozměr, což je moc prima. Protože trhání si občanek v rámci okrajové a miniaturní specifické zákaznické skupiny subaruuživatelů by bylo to poslední, co "by to chtělo", zvlášť díky hodnocení, kdo jak má starémladé auto nebo jak ho kdo má (ne)vybavené :-|
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od quickly »

občanky se netrhají, pouze na srazech se krade jídlo z talíře a podobně, případně se stále poukazuje na to, že daný uživatel udělal něco v historii (třeba Jaromír měl své zcela ojedinělé neplacení útraty připomínané ještě 3 roky po sobě :-DDD )
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2019

Příspěvek od PeteBiggy »

Metuzalem píše: ..... Já jako důchodce to beru tak, že vrata do krematoria se zavírají ještě pomaleji a taky mi to nebude vadit ..... potichu si hraje rádio a dokonce i manželka se časem naučila mlčet celou cestu, takže ani mluvit nemusím a jen si tak jedu .....
Tenhle ten Milanův humor mě nikdy nepřestane bavit :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“