OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

Zdravim... mam takyto problem a potrebujem radu

Vsimol som si, cirou nahodou, ked som nechal nastartovany motor, a vystupil z auta, ze pocujem z priestoru, kde su rozvody, cvrlikanie retaze... Odsledoval som to tyckou a je to z toho priestoru kde su rozvody, zo sttrany spolujazca, z prave strany auta...
Pri nastartovani to je pocut, ale az po par minutach, kedze ako je motor na vyzsich otackach, ten zvuk prehlusi... Pocut to az ked otacky klesnu dole...
Je mi jasne ze sa to musi riesit, ale mam par otazok....

1.)

Je to problem, ktory musim riesit urgentne, ci este mozem chvilu jazdit... potrebujem par dni, dva tyzdne na tom teraz jazdit... Nie je to ziadny rachot, len proste pocut zvuk retaze, nemalo by ma to nechat niekde na ceste, ci ano? Taky zvuk ako ked rapotala retaz na bycikli...

2.)
Zatial som vygooglil, ze ludia v takom pripade menili len tie napinaky co su tam... ale ked na to pozriem, su tam 2 napinaky, zo 3 listy a zo 2 klzaky plus retaze...

Co z toho mam objednat? pretoze tovar sa neda vratit, nerad by som objednaval nieco, co pravdepodobne nebude treba menit... vsetko su dost drahe polozky...

Vdaka za kazdu radu...

Auto ma 270 000 km... pocas jazdy ziadne pazvuky nepocut... len na volnobehu
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od LukasV »

Měl jsem na autě stejný problém, chvíli jsem s tím jezdil než se to odhalilo - přeskočit by to nemělo. Vyměnily se napínáky a řetězy, lišty zůstaly původní. Děláno v autorizáku C&K. Materiál cca 9000.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

LukasV píše:Měl jsem na autě stejný problém, chvíli jsem s tím jezdil než se to odhalilo - přeskočit by to nemělo. Vyměnily se napínáky a řetězy, lišty zůstaly původní. Děláno v autorizáku C&K. Materiál cca 9000.

Super ... diky... ja mechanikov mam, robia subaru od 1993... Samozrejme ze prave tento problem az tak casto neriesili, lebo tie rozvody sa tak casto neopravuju a ani H6 tu u nas po okoli nebeha vela...
problem je len ten, ze tieto origo suciastky Subaru nemozu brat tak, aby ich vedeli vratit ak sa nepouziju...
A ked som zadal so google vsetky OEM cisla, a zratal to, tak to nabehla paradcna sumicka okolo 600-700 euro... Citam americke forka, a vsade ludia pisu ze menili len tie napinaky....

Je nejaky navod, ako po rozobrati poznat ze retaz je "vytahana" , ze ma volu? nejaky manual, ake vole by na tej retazi mali byt?

vdaka
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od spm »

Ja mam meneny taky jenom napinaky, ve 280.000km (a to to jeste nerachtalo, ale pretesnovalo se a byly spatny). Retez pry vydrzi nesmysl... cena tech dvou napinaku byla asi 4,5k Kc.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

spm píše:Ja mam meneny taky jenom napinaky, ve 280.000km (a to to jeste nerachtalo, ale pretesnovalo se a byly spatny). Retez pry vydrzi nesmysl... cena tech dvou napinaku byla asi 4,5k Kc.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Tu sa motor pretesnoval pred 50 000 km, ale povodny majitel sa na toto asi vyje... sral...

Este mam jeden dotaz... ak je hlupy, tak sorry )

tie napinaky su tlakovane olejom, ze? Napad, ze skusit najskor preplachnut nejakym sajrajtom na to urcenym olejovy system a vymenit olej?? a mam tam olej 10w40... a skusit dat iny, "redsi" ? Ci je to kravina, rovno to vymenit nech je klud?

A tvoj nazor, ked to trochu "cvrlika", mozem este na tom jazdit, nemalo by hrozit ze ma to nechat na ceste? nemusim auto hned odstavit, ci?
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od LukasV »

Prolach nepomůže, to zkoušeli u mého auta - napínák povolil a pár jízd to bylo OK. Pak znovu rachtání při převzetí vozu ze servisu a rozborka.
Chtěli mi ušetřit pár tisíc (byť jsem chtěl provést výměnu, ale přesvědčili mě) a pak to rozebírali znovu na svoje náklady...
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

LukasV píše:Prolach nepomůže, to zkoušeli u mého auta - napínák povolil a pár jízd to bylo OK. Pak znovu rachtání při převzetí vozu ze servisu a rozborka.
Chtěli mi ušetřit pár tisíc (byť jsem chtěl provést výměnu, ale přesvědčili mě) a pak to rozebírali znovu na svoje náklady...
Tiez ma to napadlo.. ze to je hlupost... Na jutube som nasiel videa, kde to ludom klepoce ako keby tam kladivom mlatil po motore... To moje je len take lahke cvrlikanie...
Z tym ze to budem musiet riesit som sa uz zmieril, len mi hlavne ide o to, aby to vydrzalo este 14 dni a takych 2000 km, ktore MUSIM najazdit... Snad je to urobene tak ze ma to nenecha na ceste...
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10649
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od podvlada »

Doplním co psal SPM, mně dělali motor teď v Dobřanech a ve 360000 (tedy o 80tkm víc než měl SPM) měnili taky jen napínáky, že prej řetěz je OK. To jen pro info... Jo a cena taky cca 4500 oba dohromady. Celkem jsem tam teda nechal asi 40 :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

podvlada píše:Doplním co psal SPM, mně dělali motor teď v Dobřanech a ve 360000 (tedy o 80tkm víc než měl SPM) měnili taky jen napínáky, že prej řetěz je OK. To jen pro info... Jo a cena taky cca 4500 oba dohromady. Celkem jsem tam teda nechal asi 40
napinaky som pozeral, ceny, orientacne.su tak nejako okolo 90 USD/kus... ( konecne ceny v Eurach mi maju prist zajtra mailom) , takze ak to budu len napinaky, budem rad... Bojim sa len, aby sa po rozobrati neukazalo ze su aj tie listy a vsetky tie srandy okolo rozdrbane
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od VDC »

To se možná ukáže. Ty lišty také bývají opotřebované.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
tembel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř led 30, 2019 4:12 am
Jméno a příjmení: Andrej Hacher

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od tembel »

VDC píše:To se možná ukáže. Ty lišty také bývají opotřebované.
a ktore presne listy? lebo su tam listy a klzaky...

napriklad klzak cislo 13144AA003

alebo lista cislo 13141AA012

Ako som pochopil z googlenia, klzaky su nejak poplastovane?

Asi to kaslem a kupim hned vsetko bez retazi... dvojita robota, ak by tam bolo nieco naprd, a bolo to treba zlozit a doobjednat, vyjde urcite viac...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od VDC »

Já to na vlastní oči nikdy neviděl. Tak v tomhle ti neporadím. Vím to jen od Alse, že ty lišty odchází taky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od thunderace »

Stejný problem- 350 tkm a vpředu na straně spolujezdce(pravé prso motoru) zvuk jak kdyby občas zazlobil napínák. Vše čím točí gumový řemen odstaveno,takže stopro zevnitř motoru. Jemný rachot,něco znějícího jako suchá spojka Ducati.
Tak se chci jen zeptat-kde by jste kupovali napínáky s lištami? Obchod kam chodím kupovat spotřební věci, nikdy nemají větší problém, ale podle toho co jsem zatím koukal po netu sám -tohle hrůza dostupnost ,některé shopy dokonce nabízí na EZ30 vodní pumpu poháněnou řemenem! anebo nazývají rozvodovou sadou pár kladek ,napínák a drážkovaný řemen!
Udělal bych rovnou i těsnění hlav, ale to je do jiného vlákna.
Prosím nějaký odkaz na lišty s napínáky....?a poznatky?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od VDC »

Jirko tohle stoprocentně neexistuje jako druhovýrobek, jen jako originál. A to najdeš kromě sítě Subaru servisů pravděpodobně jen v AutoKelly. Jestli si to dobře pamatuju, tak ty lišty stály kolem 2500 na jednu stranu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: OTB H6 3.0 - Rozvody - problem

Příspěvek od thunderace »

Aha, Tome dík. Ty ceny tak nějak sedí co jsem koukal(v dolarech). Na tvém motoru při tom velkém servise,se dělalo kolem rozvodů co?nepamatuješ si? Všechny 31 a 32 z obrázku,nebo jen co bylo vyloženě opotřebené?
1e93b056e2722326aad6b3ce95bb9a5c.png
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“