vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od filippek »

Já mám r.v.06 a taky rádio je rachtátko. Ale jak jsem psal výše, já na nějaký tuc tuc nejsem, já bych rádio skoro oželel úplně:-)
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
marlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 12, 2012 8:18 pm
Bydliště: Nový Bor

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od marlin »

Mě to rádio stačí, jen potřebuji vytlumit dveře, aby to tolik nerezonovalo....

Vyřešila se nějako ta couvací kamera?
Ex - Impreza 2.0 85kw MY98 LPG
Outback 3.0 H6 180kw MY04 LPG
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

tak jsem postoupil v tunění a jsem z toho zatím takový smutný...

1) couvací kamera...fakt neb(p)ude (to jsem ale čekal, z toho smutný nejsem)
2) trojblik...zvládli pánové v AWD, funguje to, jen je trochu znát, že páčky na toto nejsou primárně stavěné jako u VW, takže to chce trochu cviku to dostat do krve...ale dobrý
3) denní svícení...proběhlo formou relátka, co zhasne světla při startování, jsem spokojen
4) katastrofa katastrof, třetihory zoufalé, klumprd jeden - snaha připojit groma na kabel k CD changeru vyšla úplně naprázdno, rádio nerozdejchalo žádnou z krabiček (vyzkoušeno asi 5ks), nezvládlo ani blbý usb nebo nedej bože obyčejnej 3.5mm jack, kterej by se moh chovat jako aux...největší úspěch byl, když to požralo jednu flashku, druhou jinou už to nepobralo a opět to skončilo kolapsem autorádia...takže v tomto směru zažívám hluboké zklamání a snažím se smířit s pekelnou vizí aplikace Audio CD do přehrávače...což je teda hnus velebnosti... :839: :839: :839:

výstup z toho je tento: rádio měnit nebudu (to je fakt kovbojka moc), ale kdyby někdo z Vás měl jakýkoliv funkční nápad to někam posunout, tak už se smířím i s tím, že tam bude někde čouhat blbej 3.5mm jack konektor a zbytek už si vyřeším...
Nápady tipu vlož si kazetu s kablíkem do mechaniky rovnou zavrhuju, to si radši budu zpívat sám.

Díky bohu, že aspoň tady na jihu sem tam chytnu FM4...

5) černé folie do skel...sem uplně nepatří, ale někoho to může povarovat....taky nebudou, anžto mého outbacka potkalo prokletí zvané pokovená skla a netoužím moc po tom oblejzat skla s kyselinou a sundavat to dolu...takže víte-li někdo o bezva zástěrkách na okna k zadním dveřím (ochrana dětí před zapadajícím sluncem) tak budu rád...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od merlin »

CoZmo, súcitím s Tebou.

1) Žijem celkom dobre bez nej - čidlá vzadu mám akustické.
2) Trojblik mi nikdy chýbať nezačal. Asi vec zvyku.
3) U mňa na denné svietenie asi ešte dôjde. U halogénok som to neriešil, stoja pár korún (ak nepočítam Nightbreakery, kúpené na celonočné jazdy) a výmena je otázka minút, tak nie je moc dôvod ich šetriť. Xenony si ale, zdá sa, sám nevymením, tak zvážim denné LEDky.
4) Audio je katastrofa, a nie iba z pohľadu vstupov. Chvíľu som púšťal hudbu cez Parrota MKi9100 (asi najbezbolestnejší spôsob), ale ani kvalita zosilovača a reproduktorov nijak neohromuje. A keď som dal MKi9100 napokon preč, tak som sa potupne vrátil k rádiu a pár audioCD. Nejak neviem prekúsnuť tých 8kKč za samotný 2DIN rámik a ešte ho násilím bastliť dnu.
U MY07 mám už šancu na originál AUX in, avšak ten putuje až z Japonska a stojí (iba drôt s koncovkami) okolo 3500Kč. Cena šialená, ale nefunkčné tlačítko AUX by ma štvalo viac.
5) Mal som fólie Bruxafol HPSPR 16 a zrejme si ich nechám dať opäť - legálne, od B stĺpku dozadu a na strešné okno. Nechápem to pokovenie, so signálom (GSM, GPS, centrál) u mňa problémy žiadne neboli, ale čo som zbežne pozeral, majú v sortimente i "nekovové" fólie. Zásterky na okná som pôvodne skúšal tiež, asi 6 rôznych, neosvedčili sa. Žiadne neclonia všade a prísavky navyše ani nedržia.

6) Ako zatiaľ posledný "tuning", ak nerátam LEDkové "sufitky" do interiéru, mám kamerku ("čiernu skrinku"), konkrétne DOD LS460W. Vyberal som podľa recenzií na kvalitu nočného záznamu - ten som teda ešte reálne nevyskúšal, ale kvalita denného záznamu je fantastická. Ale odporúčam kupovať na amazon.de, české ceny sú dosť mimo.

Odesláno z mého GT-I9100
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od Kolben »

merlin píše:CoZmo, súcitím s Tebou.


U MY07 mám už šancu na originál AUX in, avšak ten putuje až z Japonska a stojí (iba drôt s koncovkami) okolo 3500Kč. Cena šialená, ale nefunkčné tlačítko AUX by ma štvalo viac.

Odesláno z mého GT-I9100
Me USB drat na legacy (kdy to je jen USB propojka s koncovkama) stal 7000,-kč. Takže 3500,- je jeste v pohode. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

merline, jenom trochu dovysvětlím...

nemám pokovené folie na sklech, to by bylo to nejmenší je strhnout a dát tam jiné, dnes už můžeš řešit nejen barvu, ale i spoustu dalších parametrů...to by bylo ok...ale já mám pokovená skla (byl to takový modní hit v těch dobách)...a samozřejmě kdyby to pokovení bylo mladé a v pořádku, tak se to dá taky přelepit, teď už ne, každá nedokonalost se ti rozsvítí jak kolotoč...

denní svícení jsem nechtěl pomocí led apod., šlo jen o ochranu žárovek a taky to v podstatě nic moc nestálo. Jakejkoliv dobastl by to auto zhyzdil...

měl jsem zato, že od MY07 měli všichni AUX v kastlíku...jinak co se zvuku týče, tak moje rádio je ok, na tom ještě nešetřili...ale na to, jaxou japonci elektronici, tak s možností připojení budoucích technologií to podělali strašně zdá se...popravdě pokud je drát, kterej se připojí do konektoru na CD changer a na konci umí být cokoliv, tak to beru i za sedmičku...ale obávám se, že elektronika rádia bude chtít víc.

Rád bych řek, že se holt uspokojím zvukem motoru, ale von neni skoro slyšet :-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od Hando »

CoZmo píše:měl jsem zato, že od MY07 měli všichni AUX v kastlíku...
nemaju, ale radio by malo byt to iste GX-204LE
CoZmo píše:Rád bych řek, že se holt uspokojím zvukem motoru, ale von neni skoro slyšet
...ale je, ale az cez 4000 ot/min ;)
:3gears:
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od merlin »

CoZmo píše:ale já mám pokovená skla (byl to takový modní hit v těch dobách)...a samozřejmě kdyby to pokovení bylo mladé a v pořádku, tak se to dá taky přelepit, teď už ne, každá nedokonalost se ti rozsvítí jak kolotoč...
O tejto vychytávke som nevedel. Ako si to zistil? Dá sa to nejak poznať na skle skôr, než človek uvidí farebné mapy po aplikácii fólie?
CoZmo píše:denní svícení jsem nechtěl pomocí led apod., šlo jen o ochranu žárovek a taky to v podstatě nic moc nestálo. Jakejkoliv dobastl by to auto zhyzdil...
Súhlas, preto som sa do LEDiek zatiaľ nijak neponáhľal. To tvoje riešenie, kde to nájdem?
CoZmo píše:měl jsem zato, že od MY07 měli všichni AUX v kastlíku...
Príprava na rádiu je, ale samotný drôt s konektormi bol iba ako volitelné príslušenstvo - na rovnakej úrovni ako napr. strešný nosič.
CoZmo píše:ale obávám se, že elektronika rádia bude chtít víc.
Pokiaľ môžem posúdiť podľa "blbej trojlinky s Jackom na AUX", tak určite. I do tej nacpali ešte akési relátko, aby rádio vôbec aktivovalo audio vstup. A to ešte ticho dúfam, že za tú cenu tam bude riešené i nejaké odrušenie od okolia.

Odesláno z mého GT-I9100
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

u mě to identifikoval lepič folie...zaprvý folie by měla jít na hrance nahmatat/naškrábnout, za druhé to poznal právě podle odlesků, kde už to pokovení šlo pryč pomocí zubu času...
dělalo se to jako nadstavba standartního tonování, nedávalo se na čelní sklo, aby s tím navigace neměli trápení. Musel to být v té době hit, protože to obnášelo vyndat všechny skla ven a pak je zase vrátit.
Prohlásil, že v případě přelepení folií to z venku dostane celý barvu do stříbrna a každej kaz toho pokovení se rozzáří...

Denní svícení pomocí relé byla rychlovka v AWD, ale zručnější si určitě zvládnou udělat sami...dělá to jen to, že při poklesu napětí při startování to zhasne světla, jakmile se napětí vrátí k normálu, tak se zase rozsvítí.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od HonzaCZ »

Ad zhasínání xenonů - u výbojky mi přijde větší problém, že se zhasne úplně a za 2 vteřiny zase rozsvítí, než že na ní může chvilku trochu kolísat napětí. Nehledě na to, že je řízená elektronicky a to kolísání nebude dle mého názoru nijak velké. Ten nový start vysokým napětím jí opotřebuje mnohem víc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od Hando »

CoZmo píše:Denní svícení pomocí relé byla rychlovka v AWD, ale zručnější si určitě zvládnou udělat sami...dělá to jen to, že při poklesu napětí při startování to zhasne světla, jakmile se napětí vrátí k normálu, tak se zase rozsvítí.
nebolo by jednuduchsie/spravnejsie svetla zapnut az ked naskoci motor? Urcite tam nejaky taky signal bude. Na priatelkynom zabiakovi je automaticke zapnutie svetiel (mna by to zralo :) ), ale rozsvietia sa az po tom ako motor normalne bezi.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od draconis »

Obecně se dá říct, že výbojkám mnohem víc škodí opakované starty (myšleno zapnutí/vypnutí světel). Na předchozím autě jsem se o tom koneckonců přesvědčil sám... :-)

Proto se xenony třeba obecně nehodí někomu, kdo jezdí hlavně cukačky po městě a třeba 20x za den startuje a rozsvěcí světla.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

Hando, máš pravdu, to je správné řešení, ale už to zase obnáší instalaci bazmeku, co něco stojí (najdeš na netu)...a já mám tu výhodu, že nemám xenony...takže jsem akorát zvědavej, co to bude dělat dál a uvidíme.

Důvod pro tuhle úpravu je jednoduše v tom, že přesedám víc aut a tohle je jediný, který nemá denní svícení vyřešený, navíc u subaru je tradičně kontrolka rozsvícených světel neviditelná a u starýho lega mě to stálo asi 2 body, od tý doby porád nervozně šahám na páčku, jestli je správně natočená a navíc vysvětluju ženě, že před startem má zhasínat/rozsvěcet světla, proste jedna velká pitomost...
navíc časem zestárne baterka a v zimě bude ráda, že se jí uleví...takhle sou prostě světla zapnutá stále, nemusím se starat a basta fidli...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od fort »

Tak já mám světla trvale zapnutá a neřeším to. Za 4 roky co auto mám tak jsem měnil 2 H7, jednu brzdovku zadní, jednu hlavní zadní a jednu obrysovku, když jedu město ,tak i 4 startuju a je to OK. Takže neřeším.
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od HonzaCZ »

U OTB jsem měl původně neofiko xenony od předchozího majitele a byl tam bazmek, který rozsvítil až po dosažení nabíjecího napětí, což mě trochu iritovalo, protože kdyby se to po E-E, tak bych nesvítil vůbec. Tak jsem to vyhodil, včetně xenonů, nasadil Osram Coolblue Intense a ani jedna nepraskla, ačkoliv jsem startoval s rozsvícenými. Pár let určitě. S Legem startuju s rozsvícenými xenony a taky se zatím nic neděje (skoro 2 roky).

Baterce rozsvícený světla určitě nic neudělaj. Naopak v zimě, když před startem necháš chvíli rozsvícený, tak tím odběrem se ohřeje a tím se probere. Rozhodně to nezhatí start... 110 W do žárovek vs cca 3 kW startér.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“