Převodka řízení

Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

filippek: to rádio si po cestě z práce klidně pusť, tenhle problém normálně na silnici nezaznamenáš, leda že jsi jezdil z práce zkratkou přes pole :845: . Na tohle je ideální louka, nebo hrbatej plácek se šutrama a vykroužit si na něm v plným rejdu kolečko :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Převodka řízení

Příspěvek od filippek »

Zkusím na louce nad barákem a pochlubím se.. :baseball:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Převodka řízení

Příspěvek od filippek »

Odzkoušeno a nic.. Asi máme moc rovnou louku ::-DD:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

Dal jsem na youtube video, kde na to klepu gumovou paličkou (omlouvám se za otřesnou kvalitu, je to z mobilu). Klepu na tyčku řízení v pozici plný rejd tak, aby tyčka byla zalezlá ve válci serva. Zajímavé tedy je, že to víc klepe (na pravé straně) pokud je zatočeno doleva - tzn. tyčka v krajní pozici zatáhlá do válce posilovače. Člověk by skoro řekl, že by to mělo být naopak :713: :655:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M84IhlRRTz0[/youtube]
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

filippek píše:Odzkoušeno a nic.. Asi máme moc rovnou louku ::-DD:
Spíš u tebe ten nepříjemný projev není přítomen :supeer: .......na rovnou louku to asi nesvedeš :845:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

dethroned: tak to asi budu muset taky zkusit poklepat až budu přehazovat kola a jsem zvědav k čemu se doklepu :655: .......každopádně je to zajímavé.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

zkus zkus... ale v obou krajních polohách řízení...protože na jedné straně mě to např. dělá míň. určitě pak dej vědět.. společnýma silama se dá lecos vyřešit... :850:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

Ještě když se k tomu vrátím, vyhrabal jsem pěkné obrázky výměny tyčky řízení:
http://imgur.com/a/03iEg
Prostě si pořád myslím, že problém musí být v tom kloubu. Ovšem v kontrastu k tomu je diskuze na prawebu (kterou už si ani nepamatuju) a jak to vypadá, tak se to týká většiny Legacy a opravdu to nejde vyřešit, resp. chvilkově:
http://www.subaruclub.cz/forum-tema/bou ... ozku-49891
...to by v tom byl čert.. :6066:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Převodka řízení

Příspěvek od Kolben »

Me to klepalo jak blazen. Nejdriv odesli kosti a to nekolikrat po sobe. Vymeneno v zaruce. Pak odesla ta prevodka rizeni. Pri stani na miste a jemnym otacenim volanu na obe strany to klepalo. Klep klep. Vymeneno v zaruce komplet rizeni (v ty dobe sem mel auto cca 8 mesicu a za tu dobu probehly 3 vyvojovy zmeny na tomhle dilu). A ted tam klepe neco pri tom pomalym jeti v rejdu. Mam za to, ze to asi budou trmeny. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

dethroned: moc pěkný obrázky :850: a taky to podle nich vypadá že ta práce nebude na chvilku :655: . Pán měl taky tu tyčku evidentně ohnutou. Sím jsem zvědavý jestli se v tomto podaří postoupit dále a dostat se k nějakému řešení, já budu při příštím servisu měnit ještě kosti, uložení stabiláku a silentbloky předních ramen. Sice od toho nečekám že by to zmizelo, ale alespoň bude jasný co v tomhle může pomoci a co ne.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

Silentbloky předních ramen jsem taky kdysi měnil. Byly natrhnutý a bylo to dost volný. Nestálo to moc a hodně jsem si od toho sliboval, ale fakt je, že jsem žádnou změnu nepoznal. Rozhodně to nemělo vliv na klepání v řízení.
Ono je pravda, že to vůbec nemusí klepat v tom kloubu a může se to přenášet někde zevnitř nebo až z té převodky. Nicméně když klepu na tyčku na druhé straně, tak to nemlátí. Já bych to neřešil, ale asi se to začíná zhoršovat, protože je to slyšet i na rovině na příčných nerovnostech (typicky tramvajový pás)...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

tak jsem dnes zjistil, že to slabé drnčení na tram pásu dělají brzdové třmeny :655: když zabouchám na kolo pěstí (na pneu) tak je to slyšet taky. když podržím brzdič, tak nic. znamená to vychozené brzdové čepy? máte s tím někdo zkušenost? :6066:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

No vidíš zase další zkušenost a já mám podobnou. Hrozně mi něco drnčelo v brzdách taky a nejvíc na kočičích hlavách a nebo když bylo na silnici hodně záplat od těch našich lopatovejch umělců :baseball: . Když jsem byl na servisu ve 180 lkm u LL, tak jsem chtěl aby se na ty brzdy koukli, měnili brzdovku, strhli hrany a asi to i trochu nějak rozhejbali, protože rozdíl v účinnosti je znatelný a před výjezdem z areálu jsem zabrzdil málem jak kdybych jel poprvé v autě s AT a spletl si pedály ::-DD: . Každopádně je to drnčení od té doby pryč :supeer:

Ale to pitomý mlácení při pomalé jízdě po hrbech a v rejdu je tam samosebou pořád :6066: ......s tím se asi budu muset holt smířit :686:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

Zdravím po delší době,problém serva....Ve Zlíně je firma,která repasuje serva za krásnou cenu,pouze jej vymontujete a zašlete a bum druhý den ho máte z 5 šup namontujete a ejhle....NEKLEPE...CELÁ TATO SRANDA KOLEM 6000..což je rozumné,protože opravná sada stojí asi 4000 Kč a kdo Vám to udělá jen tak,dále máme na trhu kousek od Brna výměnu oleje v automatu..jde o kompletní výměnu a vyčištění převodovky...výsledek neuvěřitelné..cena cca 5 6000 Kč,jako nová,necítím po ohřátí že řadí,i za studena se chová klidně....nehledím na typ oleje,ale vřele doporučím....a nakonec dotaz.
Prosím poraďte někdo kde vyměnit rozvody u miláčka,zda je to schopen udělat šikulka mechanik,a zda tam nejsou nějaké vychytávky díky..fffšechny zdravím..
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

..mám to opravené..
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“