Převodka řízení

Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

dethroned píše:romull: to jsem si tak myslel! Ale nějak ten odstavec nemůžu pochopit...podle mě to musí myslet něco jiného! Protože prostě když poklepu na tyč řízení, tak to pod tou prachovkou klepe...ale víš jak je to s těma zvukama... :713:
A jak se to přesně projevuje Tobě?
Když mám dát ještě jeden příklad, tak třeba na dlažebních kostkách, takové ty velké kočičí hlavy...když po nich jedu rovně, nic (v zásadě :-) ) neklepe, ale jak vytočím kola (hlavně doleva) do rejdu tak to začne mlátit jak ďas. Na bežné silnici není nic slyšet.
dethroned: Ty kočičí hlavy jsou přesný :850: ....rovně se nic neděje a když se začnu u nás na náměstí otáčet a vezmu větší rejd tak už to mlátí a cítím to i troch do volantu. Jinak třeba šílená D1 je úplně v pohodě a tam by to mělo mlátit jako divý ať už jedeš rovně nebo ne. Nejhorší je ale hrbatá louka a můžeš jet klidně krokem, bije to jako prase, ale jen v rejdu a rovně je ticho. Z toho odstavce jsem pochopil jediný - zaměnili ložisko u pastorku za silentblok a ten je holt pružný, dovoluje sloupku řízení určitý pohyb a trochu to tam asi kloktá. Jen nechápu jak mu může pomoci pružná hadice.....že by tou svojí pružností nějak eliminovala ty tlaky na sloupek řízení ??? :655:
Ve středu jedu na servis za LL, tak se optám :-)

xall: manuál v sekci ke stažení určitě bude a někde jsem tam viděl i podrobný servisní manuál v AJ. Jsem zvědav co se z toho nakonec vyvrbí za kulišárnu :839:
Naposledy upravil(a) romull dne úte zář 17, 2013 8:05 am, celkem upraveno 1 x.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

romull: jo, to je přesně ono. Zdá se, že je to stejná příčina. Hned bych usoudil na vymlácený kloub uvnitř té prachovky, ten co jsem zde odkazoval, ale proč to nedělá v rychlosti, když jsou kola rovně nebo při pouhém zahýbání volantem? Zkus se teda na to optat, docela by mě to zajímalo. :850:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

Díky,koukám,že to není nic složitého,jen přemýšlím,co tam bude vy :6066: dám nahlédnout mému mechanikovi,je mooooc chytrý.. :811:
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

:655: ..kruci jak na to koukám,tak je to fakt jednoduché,musím někde sehnat staré servo a udělám mu pitvu :baseball: moc díky budu informovat o pátrání a výsledch a cenách.. :bp:
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

:cheers: ..se na to podívám,co nedokáží mechanici subaru,obyčejný český kutil musí zvládnout né..
:chlastslast:
xall
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob srp 17, 2013 5:11 pm

Re: Převodka řízení

Příspěvek od xall »

dethroned : myslím,že to není díl č 1,je to ten hřeben co jde do serva,na který je ta tyč napojena,chce to vidět do toho válce,tam musí být nějaké futro nebo něco nevím co.. :1774:
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

xall: to je tak možnost...ta dražší a komplikovanější :666:
dej vědět co jsi zjistil :850:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

Tak jsem to konzultoval s LL a poprosil při servisu i o kompletní kontrolu podvozku a řízení. Bylo mi sděleno že toto je klasická konstrukční vada u našich ročníků a zpočátku měl výrobce i snahu o nápravu tohoto problému, ale vyměnili jen nějaké hadice a trubky a stejně je to k ničemu. Asi nezbývá nic jiného než se s tím smířit.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

hm... nic moc konkrétního z nich nejde dostat co? tuhle variantu jsem už slyšel několikrát, ale co je tam teda špatně jsem se nikdy nedozvěděl?.. podle mě to musí být v tom kloubu. copak to je tak těžký zjistit/vysvětlit? mě řekli v subaru to samý - nevíme, to nejde opravit, blablabla.... takže se musíme zase spolehnout na sebe :655:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

dethroned: asi jo, ale pochybuju že se podaří na tento problém vymyslet něco co bude fungovat. Snad jen vyměnit ten pružný člen na horním uložením pastorku co umožňuje tyto vůle zase ložiskem jak to měla předchozí generace a bude to zase bez vůlí. Jenže to je už zásah do konstrukce řízení a pravděpodobně ne zrovna jednoduchý :655: . Holt se snažili nějakou kačku ušetřit a trochu se to nepovedlo :1774: , ale úplně špatně to taky nebude, protože jinak by to třeba na těch schodech na D1 mlátilo v jednom kuse.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

romull: pořád si nejsem jistý, jestli se bavíme o stejném problému (ne my dva, ale se servisem). Resp. tebou popisované příznaky jsou stejné jak moje, otázka je, jestli v servise nemluví o něčem jiném. Prostě když poklepu na tyčku řízení dole, tak klepe. A to někde vevnitř, nepříjde mě že by to mělo být na sloupku řízení. Dokonce je to i slyšet např. na tramvajovém pásu, když se člověk hodně soustředí, jako takové slabé drnčení. Chtělo by to porovnat, nemáš cestu do Brna? :845: ....kostky a zatáčka jsou jistota, tam je to slyšet hned. Plánuju výhledově výměnu setrvačníku, tak je zkusím zmáčknout... všechno musí jít vyřešit.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

Tak já ještě tyčky řízení nijak nezkoumal, napravím to hned jak budu na zdviži přehazovat kola za zimní. Jinak nepozoruji žádné příznaky při jízdě po silnici a to ať je jakkoliv děravá, ale tam se kola nedostanou do tak velkého rejdu. Úplně ale stačí na nádvoří u nás ve firmě, kde jen obyčejná utlučená zemina s makadamem jet při otáčení krokem a jak se dostanou kola do rejdu tak už je to slyšet i cítit výrazně :839: . Do Brna jezdím moc málo a nárazově, kdybych měl cestu tak se s předstihem ozvu :850: . Ten servis zkus trochu pomačkat, třeba už to někdy řešili a navedou nás na stopu jak na to.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Převodka řízení

Příspěvek od dethroned »

Jo, s tím otáčením je to přesný.
Myslím že se to pomalinku zhoršuje, protože když jsem to koupil tak to tak slyšet nebylo. Budu pokračovat v bádání a dám vědět.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodka řízení

Příspěvek od romull »

Tak to já to mám od začátku co jsem auto koupil, prakticky hned druhá moje cesta vedla po louce......vždyť proto jsem si koupil OTB abych nemusel k vodě pěšky, no a hned jsem myslel že mi upadnou kola. Nic volnýho se ale tehdy nenašlo a na netu jsem našel jen to zdůvodnění že je to konstrukční závada a podcenění výrobce.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Převodka řízení

Příspěvek od filippek »

Tak jak to tu čtu, začínám mít strach :670: Ale zatím teda naštěstí nic takového, co popisujete, nepozoruju. Je mi ale jasný, že dneska, až pojedu z práce, pojedu bez rádia s nastraženejma ušima ::-DD: :655:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“