Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

harrvy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 31, 2018 7:55 am
Jméno a příjmení: Maťo

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od harrvy »

Ten ti pravdepodobne sediet nebude, ma prilis kratku hriadelku.. Ale sli by mozno prehodit uhliky, je to piplava robota, ale ide to... Inak ja som bral motorceky z ciny. Tiez maju kratsiu hriadelku, ale sedia a funguju :) Akurat maju opacny zmysel otacania, tak som musel len prehodit piny v konektore... https://www.aliexpress.com/item/2PCS-28 ... 4c4dk7kcQN
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od dookees »

Tak jsem měl dneska a včera taky trochu času abych se podíval na problémy s předními dveřmi řidiče a zadními pátými. Nemá cenu tu psát postup jak jsem rozebíral a skládal to už tu je. Spíše jen mé poznatky a zkušenosti z opravy.

Přední dveře řidiče
Po rozerbrání a vyčištění motůrku jsem samozřejmě udělal několik chyb na které si je třeba dát pozor. A to hlavně to že než začneš něco rozebírat a následně skládat je třeba si vše důkladně promyslet jinak se to pak následně může vymstít.Motůrek mi přišel že už je asi v háji.Na jedné straně byli ty kartáčky asi už moc opotřebovaný.Nicméně jsem po složení motůrku nezkusil zdali se točí a pouze jsem ho jen protočil mezi prsty.Tak a ted k věcím které tu asi moc poznamenané nejsou. Při složení zpět a vyzkoušení se dveře opětovně nezamykali přes centrál. Jelikož už je vše složeno a nebudu ho hned rozebírat možná až později tak se pak uvidí. Motůrek sice vrčí ale nevím zdali se točí. Krabička je slepená a musel bych to znovu rozebrat a podívat sse na to. Nicméně jsem vzal zkoušečku abych měl ještě jistotu že tam jde proud. Nevím tedy úplně jak celý systém funguje a bylo mi řečeno že je to dlouhé vyprávění. Každopádně jsem zjistil že při otevřených dveřích a zmáčknutí centrálu "Odemknutí" jde do motorku proud.Při zavřených už tam nejde.No a při otevřených či zavřených dveří a zmáčknutí centrálu " Zamknutí " ten proud nejde taky. Nevím jak se to má úplně chovat jelikož tak jsou nějaké senzory a relátka která to údajně obsluhují. Každopádně dokud nebude jistota že ten motůrek funguje a zároven se točí a ne že jen vrčí těžko budu mít jistu že je chaby jinde. každopáně nejsem elekrtikář a už to asi neni v mé moci. Jinak ještě pokud sedím v autě a chci zamknou či odemknout všechny dveře tlačítky na dveřích řidiče nastává též problém. Ten horní ovladač mi vůbec nereáguje na žádné dveře a ovlivnuje jen zamykání dveří řidiče a celkově mi přijde že funfuje nějak divně.Možná to bude i tím motůrkem. No a to tlačítko pod ovládáním skel to mi zamyká a odemyká všechny dveře zase kromě řidiče.

Každopádně bych závěrem chtěl říct že to zas až taková legrace neni jak se tu píše a kdo se na to necítí at to raději nechá odborníkům. Já jsem zatím problém nevyřešil a bylo mi nakonec řečeno že si něco přečtu na fóru a pak se v tom hrabu když tomu ani nerozumím vlastně jak to vše funguje. Ta pravda tam někde je ale za pokus to zkusit to stálo
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od dookees »

Tak jsem měl dneska a včera taky trochu času abych se podíval na problémy s předními dveřmi řidiče a zadními pátými. Nemá cenu tu psát postup jak jsem rozebíral a skládal to už tu je. Spíše jen mé poznatky a zkušenosti z opravy.

Zadní dveře - paté
Takže jsem zase začal tím rozebíráním a musím teda podotknout že jestli se na to někdo necítí at se do toho ani nežene.Oprava mi teda přijde jako banalita ale spíše se mi jedná o to že je tam tolik věcí co se dá rozbít. Především veškeré ty plastové věci co to drží při sobě.Asi neni vůbec žádný problém cokoliv nechtěně urvat což se mi povedlo a budu to muset dát dohromady nebo sehnat nové.Dále bych taky podotknul že při povolování jsem urval nějaký ten šroub jelikož byl zarezlý a i plast v kterém je usazen. Ta zadní lišta pod stěračem jak v ní je ta klika na otevírání je totiž celá plastová a veškeré šrouby v ní drží takové plastové úchyty které lze snadno urvat jen tím že je chcete povolit.Tím samým způsobem je uchycena i mlhovka a zadní zpátečka.
Jinak k té opravě.........Po vyndání té kliky na otevírání která neustále drhne jak tu každej píše je u mě a asi i ostaních oddůvodněna rzí.Teče tam voda a ten mechanismus rezne. Je třeba to rozebrat a rozhýbat.Doporučuji vyndat i tu osičku u které je uprostřed ta pružinka co to vrací zpět. Jak se to celé netočí tak to proto drhne.Já jsem to osmirgloval a kulatým pilníkem opiloval.Namazal a sestavil zpět. Chodí to teda ted krásně a asi i bude do té doby než to zase zrezne. Zatím jsem to zpátky vše nedal jelikož musím opravit ty plastíky na té liště aby to drželo. Musím tam nějakým způsobem přidělat ty šrouby.

Závěrem bych napsal to samé.Pokud se na to někdo necítí a nechce něco urvat at se do toho nepouští.Každopádně ten co to bude opravovat vás bude proklínat pokud něco urve. Rez je prostě nepřítel AUT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od VDC »

Tak ono to platí jaksi obecně, že když si člověk není jistý v kramflecích, nemá se do oprav pouštět.
Když čtu tvůj příspěvek s dveřmi, tak takhle by to přesně vypadalo, když rozeberu počítač.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od spm »

Ja myslel, ze takhle by to vypadalo, kdybych to rozebral ja :-DDD pocitac je v pohode, to je lego a neni tam nic zarezlyho :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od dookees »

Tak at jdeš opravovat cokoliv a nevidíš do toho tak nikdy nevíš co tě čeká. No a co se týče těch plastů to je problém snad všech aut. Nacvaknout to neni problém ale dostat to ven. Někdy to prostě nejde a základ je dělat to v létě . Sem tam se něco urve to bych řekl je dost normální jen jde o to jestli to je jenom ten čudlík kterej se dá někde sehat nebo je to něco nostného kde už je to komplikovanější. Rezavej šroub odvrtáš a nahradíš. Železo dokážeš svařit. Ale svařit plast tak aby držel to už je horší oříšek a hlavně ne každej na to má přístroje a přípravky. Ona taková tavná pistole je na takové věci asi k ničemu. A jak se říká kdo nic nedělá nic nezkurví
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od VDC »

Já mám na to rozebírání tapecírunků a plastových čudlů obecně asi tak 20 různých nástrojů a čudlíky mi nepraskaj ani v zimě. Není nutný to dělat jen v teple, když na to jsou správný nástroje.
A tavná pistole je velkej pomocník, hlavně když jsou od někoho šikovnýho vytrhaný místa na čudlíky na tapecírunkách.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od dookees »

Ahoj,

tak se mi naskytlo zase trochu víc času ( kdyby náhodou byl problém ) a pustil jsem se znovu do té opravy toho zámku. Nějakej ten pátek se mi tu válel motůrek a raději jsem z Číny objednal dva které mi přišli nejvíce podobné jelikož jsem věděl že tu osičku budu muset ještě zbrousit aby nemyla kulatá ale půlkulatá. Nakonec jsem zjistil že i ta osička byla o trošku delší což bylo nakonec fajn kvůli tomu broušení. Takže jsem to zase rozebral a jelikož jsem to už jednou zmáknul byla to docela hračka. Šlo jen o to jak půjde upravit ten motůrek a nakonec jsem potřeboval jen jeden a druhej mi zůstal jako náhradní . Vše jsem zase smontoval vyzkoušel než jsem vše pořádně upevnil a zadělal. Bylo potřeba ještě prohodit ten pól ale to už byla brnkačka. Dá se říci že vše šlo nečekaně hladce a bylo to coby dup hotové. Zámek funguje tak snad motůrek z Asie nebude poruchový.

všem přeji mnoho úspěchů s případnou opravou
Gordon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 12, 2019 2:42 pm

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od Gordon »

Zlobily mě dveře za řidičem, díky vašemu návodu jsem je zdárně opravil - nakonec výměnou celého dílu z vrakáče, ale návod se hodil.
Teď ale zlobí i dveře řidiče (za vlhka se otevřou až po třetím zmáčknutí dálkového otevření, vždycky je to natřikrát). Zkusil jsem to rozebrat stejně jako u zadních dveří a narazil na zádrhel - nejde mi vytáhnout těleso zámku. Jednak visí na dvou silnějších drátech asi venkovního otvírání a druhak je to celé schované za vodící kolejí skla.
Poradí někdo, jak ty dráty vyháknout a jak obejít tu kolejnici? Je tam minimum prostoru a vidět vůbec, tak se bojím tam něco po hmatu násilím tahat, abych to pak ještě dal dohromady. Jemně už jsem to zkoušel a nepodařilo se nahmatat nic.
Tapina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 23, 2018 1:44 am
Jméno a příjmení: Marcela

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od Tapina »

Tak jo. Další díl z telenovely "Subaru na krku". Zlobí mě vrata u spolujezdce. Nejdou odemknout. Ten černočervenej zamykací čudlík reakuje...pohne se...ale nezacvakne se do tý odemčený polohy. A nejde tam ani manuálně. Ani silou, ani ještě větší silou. Prostě jako kdyby tam něco překáželo. Zkusila jsem to pořádně promazat. Ale nezabralo to. :-/ Neměl někdo tuhle potíž? Návod na rozebrání tapecu je noblesní, ale i tak bych si to možná nechala ujít, pokud by to nebylo nutné. Taky bych nerada rozebrala dveře a nezjistila, že musím objednat něco, co dorazí za měsíc. X-& X-&
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od VDC »

Překáží tam pravděpodobně seklé táhlo. To které je mezi vnitřním zámkem a zámkem vnějším. Bez sundání tapecu se to neobejde, ale to není žádná složitá operace. Co to je za auto ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od newli »

No, u subaru jsem se vicemene v moc nehrabal (lehce rozebiral palubku pred spolujezdcem a vrtal se v zesilovaci v patych dveri). Celkem obstojne jsem si ale vyhral s tapicirungem v bmw a i kdyz k tomu mam ty plastove paky vseho mozneho druhu, tak je to peknej voser. Vicemene na vse jsem nasel tutorial (v lepsim pripade video nebo fotky, v horsim pripade zmatene bmw nakredky), ale jak tu nekdo jiz psal. Zaklapne se to lehko, ale driv nebo pozdeji pri rozebirani nevo urves.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od sima »

Na SG mě šel tapec předních dveří dobře, dokonce jsem ani nic neurval a to jsem neměl žádné udělátka, nic, jen tenké šrubováčky a nožík, obyč kleště, zadní dveře budou podobné. Tohle by mělo být u starších outbacků, legacy dost podobné ne? Pokud jde teda o starší auto...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od VDC »

To je jasný. Jedinej trošku složitější úkon je vycvaknout rámeček kolem vnitřní kliky. Pak jsou tam 2 šrouby na madle a zbytek už jsou jen čudlíky, které nepraskají. Sundat tapecírunk je otázka minut.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Eduardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 02, 2020 6:40 pm

Re: Oprava ovládání mechanismu zámku pro Outback/Legacy

Příspěvek od Eduardo »

Pozdravujem...a chcem sa poradiť...

takisto neviem otvoriť vodičove dvere....sú odomknuté no klučka ide "na voľno"...ako by nič neťahala
na ostatných dverách cítiť odpor aj pri zamknutom aj otvorenom aute.
No a to isté platí aj o vnútornej páčke, ide na voľno....
Asi to budem rozoberať zavreté......ale na čo sa potom zamerať...
Ďakujem za pomoc..
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“