vule v poloosach predni naprava

Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od u-geen »

Stale resim rany pri pridani / ubrani plynu. Dneska jsem chtel zkontrolovat vuli v kloubech poloos a zhrozil jsem se. Oba predni vnitrni klouby maji v diferaku/prevodovce velkou vuli (jakoby kolmo na osu, proste se tam vrklaj...), to asi neni normalni ze? :-( Co s tim?
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od RallyCAD »

Popiš to trochu přesnějc. Kdyby něco - mám na Legu ještě všechny čtyři klacky a jsou
k mání za rozumnej peníz. Auto má AT, takže jsou klouby určitě míň ojetý, než z MT...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od Slavek_xxx »

u-geen> rany pri pridani a ubrani plynu jsou u ctyrkolky docela "normalni". Slysel jsem je i u Yetaka s 3000 najetyma kilometrama. Podle meho je to z kardanu....
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od u-geen »

Slavek_xxx: kardan zkontrolovanej a je ok, dalsi tip je jeste setrvak...
RallyCAD: no tady je - pokud teda je - problem v prevodovce resp uchyceni klobu... nebo je ta vule normalni?
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od RallyCAD »

Ve vnitřním kloubu je z principu axiální vůle asi 3cm. Tzn. že hřídel
jde zasunout do převodovky. To je kvůli tomu, že je potřeba při
propružení nápravy nebo zatočení kola měnit délku hřídele. Kloub
je tvořenej pouzdrem ve tvaru znaku "radiace" a v něm se klouže
tzv. tripoid.
tripodjoint.jpg
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od u-geen »

RallyCAD: ja o voze, ty o koze :-) ta vule neni v kloubu, ale v jeho ulozeni v diferaku, tzn. muzu hejbat tim pouzdrem nahoru dolu (tzn. ne axialne, ale "kolmo" na osu)
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od RallyCAD »

Aha. A hejbe se i ta drážkovaná hřídel, nebo jen to zelené poudro, které je
na ní navlečené a zajištěné pružinovým čepem? Ono to má normálně trochu vůli.
Když se tím hýbe, tak výchylka na konci kloubu, resp na začátku manžety může být
několik milimetrů. Pokud si pamatuju, tak to bylo asi v půlcentimetrovém rozpětí.
Hřídele jsem měnil asi 2x za jiné a vždycky to tak bylo...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od u-geen »

Aha, to by tak mohlo bejt ta vule... ono je tam prd videt na malym heveru, chtelo by to rampu... zkusim aspon najezdy, na tech to mam vejs... akorat nevim kdy, pri prezouvani jsem zjistil, ze mi hodne utika jeden zimak (nechapu...) a na letnakach tam nenajedu :) Dam vedet.
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od Kofilka »

Rány při přidání a ubrání plynu jsou dost někdy spůsobené mrtvejma silentblokama uchycení zadního dirferáku. Ozývá se to jakoby špatnej kříž na diferáku, takové ne stálé ne pokaždé ale většinou při přidání plynu a ubrání na razantním rozjezdu. Poznáš to tak že zvedneš zadek, vlezeš pod auto od výfuku, chytneš difoš obouma rukama a skusíš sním zakroutit. Uvidíš že to bude ono. Řešení je snadné - nové uchycení diferáku :-) Vrklající poloosy jsou normální.
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od u-geen »

Kofilka: dik za tip.. ty silentbloky mi prave docela K.O. prijdou, zkusim tvuj test :)

BTW: zvlastni je, ze vase rady jsou diametralne jiny nez rady servisu, kterej se subarkama "zabejva" ... no nic, musim najit nejakej jinej, doma na to nemam podminky a ruce mam taky ponekud volsovy.
skokanek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 23, 2016 11:25 pm

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od skokanek »

Zdar, mám stejný problém u imprezy kombi 2003, hlavně při ubrání plynu to s autem výrazně škubne, přijde mi, že se to jízdu od jízdy zhoršuje, v servise to bylo minulý týden a našli jen malou vůli na předních poloosách, není tu nějaký odborník co dělá subaru z moravy, potřeboval bych aby se na to podíval někdo znalý subaru
díky
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od petr »

poloosy jsem nikdy nějaké rány dělat neslyšel spíš nějaké vibrace nebo lupání to bude určitě něco jiného , nejspíš fakt silentbloky nebo možná uložení kardanu
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od Slavek_xxx »

skokanek> hele z toho si nic nedelej. Ja mel pred 4ma rokama Outback v (tenkrat) autorizovanym servisu Skoda, manzelka si stezovala, ze ji pri rozjezdu neco hrozne mlati do podlahy. V servisu to borci diagnostikovali jako vadnej silentblok prevodovky s tim, ze ho museji objednat ze Subaru jako original, ze na to potrebujou 2 tejdny a odhadovana cena kolem 8mi tisic Kc. Tak jsem si v jinym servisu nechal auto zvednout na zdviz a na prvni pohled bylo jasny, ze je v prdeli kardan - respective jeho krize. Pitomec mechanik ve Skoda servisu videl kardan asi poprvy v zivote, ze mu nedoslo, ze kdyz z krizu tece rez a ma tam 1cm vuli, ze to asi neni v poradku. Stacilo zatocit kolama a bylo to jasny i mne....
Akorat ten silentblok jsem si mezitim samozrejme za litr koupil na Internetu a dodneska ho mam novej nepouzitej v regale ::-DD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
skokanek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 23, 2016 11:25 pm

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od skokanek »

petr:nemáš nějakýho servisáka co ti dělá subaru Ostravici mám kousek

Slavek_xxx: servisáka mám snad poctivýho ikdyž každý se může mýlit nebo udělat chybu proto to chci raději zkusit jinde, navíc je to den ode dne horší, už se bojím při dojíždění aut ubrat plyn(autem to cukne jak v autoškole), tak když někde potřebuji zpomalit nebrzdím motorem ale zmáčknu raději spojku a brzdím. Není to asi dobré pro spojku, ale zas to autem tak neškube.
nemáte někdo fakt nějakého servisáka na subaru z Moravskoslezského, Zlínského nebo Olomouckého kraje
Dík
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: vule v poloosach predni naprava

Příspěvek od Mareka »

Kousek od Ostravice máš dva servisáky: Emberta ve Fryčovicích nebo Nowaka ve Frýdku-Místku.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“