Výfuk na OTB

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od HonzaCZ »

BTW teď jsem někomu něco hledal a AMA už nabízí hotové díly na některé naše modely... http://a-m-a.sk/content/31-hotove_kity
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od u-geen »

ja pujdu asi do tech Foxu pristi rok... tak pak treba poreferuju.
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od fajfka »

Rok jsem odkládal montáž výfuku od p. Málka (JirkaH6). Mělo to svůj dúvod, čekal jsem zásadní opravu motoru, nebo dokonce výměnu. Ani jedno se nekoná, přes hodně špatné předpovědi odborníků v AWD motor drží.
Auto šlo do Boxer Auto. Tady musím zhruba potvrdit špatné zkušenosti, které tady popisoval LukasV na str.5. Výfuk nepasuje,musí se víckrát řezat a zase svařit, aby byl použitelný. Je teď trochu kratší, víc schovaný pod vozem. Není to ale tragedie. Jen zvuk mi udělal radost, přibyla jemná basová linka. Odborník by řekl, že na to ale auto nejezdí.
Dál to bude o tom,jak dlouho výfuk vydrží.
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
JirkaH6
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř kvě 11, 2016 11:26 am
Jméno a příjmení: Jiří Málek

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od JirkaH6 »

Ahoj, jedinou úpravu kterou Boxer auto dělá je aby vymezil větší mezeru mezi tlumičem na středním dílu a kardanem. Trvají na tom, že tam musí být větší mezera, nepřijímají návrh dát tam delší gumu která mezeru při provozu drží. Střední díl naříznou, mírně ohnou a dovaří. Pokud řežou a vaří něco jiného tak je to příruba za katem, kterou je třeba vyměnit. Jednou vzali střední díl na jiný model a ten museli víc upravovat. Z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti stovek zákazníků se víckrát řezat a zase svařovat, aby byl použitelný, opravdu nemusí.
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od klimat »

JirkaH6 píše:Ahoj, jedinou úpravu kterou Boxer auto dělá je aby vymezil větší mezeru mezi tlumičem na středním dílu a kardanem. Trvají na tom, že tam musí být větší mezera, nepřijímají návrh dát tam delší gumu která mezeru při provozu drží. Střední díl naříznou, mírně ohnou a dovaří. Pokud řežou a vaří něco jiného tak je to příruba za katem, kterou je třeba vyměnit. Jednou vzali střední díl na jiný model a ten museli víc upravovat. Z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti stovek zákazníků se víckrát řezat a zase svařovat, aby byl použitelný, opravdu nemusí.
Díky za info, jak to děláme :-D, ale není to tak úplně pravda.

Výfuky Vás jsou stejné, jako všechny druhovýroby, prostě tvarově ne zcela přesně sedí. Poslední výfuk, který jsme dělali byl opravdu hodně mimo a bylo potřeba ho přiohnout v Y rozvětvení. Středový díl má navíc z "pochopitelného" (čti výrobního) důvodu jinak tvarovaný středový rezonátor a z toho důvodu škrtá o kardan. Kardan je dutá trubka, která, konkrétně u H6 pracuje s celým kroutícím výkonem motoru a s jeho výkonem. Bohužel, ani jedna montáž, kterou jsem měl možnost vidět a NEBYLA u nás realizována, nedokázala zajistit to, aby si výfuk neškrtal o kardan a tím ho neoslaboval.

Koncové díly jsou +/- OK, v některých případech ne zcela rovně sedí, ale to jsou spíš drobné kosmetické vady, které se dají s trochou šikovnosti napravit. (drobné odchylky od osy)

Dlouhé silentbloky. Tady se neshodneme. SUBARU silentbloky jsou de facto nezničitelné a nevím proč bych je měl nahrazovat silentbloky z neznámého zdroje, jejichž životnost je mi neznámá (stačilo, že jsem viděl vyměněné silentbloky na výfuku vyměněném za polský Polmostrow - ne od vás, po nějakém roce a půl).

Závěr?

Ty výfuky nejsou špatné, některé se povedou lépe, některé se povedou hůře. Každopádně to není na "domácí" montáž a vyžaduje to úpravy. A oproti ceně originálu je to levné.

A ani výfuky od dodavatelů dílů (http://www.aci.cz/default.asp?show=vyfu ... d=12010823) nejsou o moc lepší, ani o moc horší. Je to kus od kusu.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od davidherda »

Stálo by za to sem hodit fotky toho co jsem včera viděl, jedna koncovka 3cm nahoře a druhá zase dole. Každá pod jiným úhlem...

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně střední díl od AMA škrtá jenom při couvání do kopce, protože mám volnější silentblok středového ložiska kardanu a holt se kardan při couvání vyosí směrem k tlumiči. Ale AMA už má modifikovaný díl, který tvarově líp odpovídá původnímu a dost vážně uvažuji o jeho výměně... Viz http://a-m-a.sk/subaru/3865-subaru-lega ... micom.html Já mám od nich výfuk asi 3,5 roku a bohužel mám tlumič ještě s eliptickým průřezem.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od romull »

Ty výfuky jsoun trošku vopruz a na takovách autech to vůbec nasere >:-& . Vždyť jako nová stála celkem ranec a myslím, že nerez z prvovýroby by byl fajn a měla by tak i lepší pověst. Když se zeptáš na výfuky u kroužků nebo vrtulí, tak ti poví "výfuk? Co to je? Ty se tam prý mění jen u bouraček když je to potřeba a nebo u sakra starých veteránů .....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

na otcově Oťasovi 1999 2.5i 115kw začíná odcházet výfuk.
Koukal sem sem http://www.primavyfuky.cz/vyfuky/SUBARU ... 6V/46.008/
A za cenu cca 2 tis to ujde ne? I kdyby to mělo vydržet 4 roky, tak není problém to pak zase vyměnit. A kdo ví co bude s autem po takový době. Proto se mi tam nechce dávat něco drahýho.
Co myslíte, má to cenu tenhle vejfuk za ty peníze?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od Slavek_xxx »

Neni to sice buhvico, ale 3 roky vydrzel na H6 spolehlive. Uz mam druhej od Polomstrow a ten co ted vyrabeji vypada jeste lip udelanej, takze 3-4 roky vydrzi urcite (*_^) |,,,,
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Čau,
ten výfuk mám už rok na autě a zatím pořád vypadá jako nový. Ale na H6 nepasuje prostřední díl, museli jsme ho říznout a nastavit cca 10 cm trubky. A podíval bych se přímo v PL, je tam ještě levnější http://allegro.pl/subaru-legacy-outback ... 21069.html
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od u-geen »

Lukas_McPraask: ve kterym miste jste ho nastavovali? Ceka me to taky na moji 2.5, pry je taky kratkej - ale kdyz uz visi doma, tak ho asi zkusim
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od petr »

praskla mi nějaká spojka výfuku mezi katem a středový dílem , jsou tam i nějaké pružiny , ale je to vše shnilé napadrť, dá se to někde koupit?
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od petr »

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Výfuk na OTB

Příspěvek od Mira »

Jo, je to pružná spojka výfuku, ale jen těsnění se šroubama a předpokládám, že ti praskla příruba? Půjde to zavařit? Někdo tam jako náhradní řešení použije vlnovec, když už tam není co zavařit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“