EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

killingblow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 25, 2024 4:44 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Beránek
Bydliště: Kladno

EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od killingblow »

Zdravím dámy a pánové,

Svojí jedničkovou Octavii jsem daroval sestře a koukám po novém povozu.
Řekl jsem si, že je nejlepší čas si splnit sen a koupit si auto s 6 válcem.
Do oka mi padl Legacy BP po faceliftu s 3.0R motorem (spec B se pomalu nedá sehnat) a případně Outback BR s motorem 3.6R.
Je nějaký velký rozdíl mezi motory?
Spolehlivost?
Někde na US fóru jsem se dočetl, že 3.0R si moc nerozumí s regular benzinem (95?) a chce jen special (98+), zatímco 3.6R si rozumí i s 95, dá se tankovat i do 3.0R N95? Kousek od baráku máme EuroOil takže bez biosložky.

Je v ČR někdo jako je Lexuspa pro Lexusy/Toyoty na kontrolu aut? Kdybych potřeboval někoho na kontrolu auta na místě co bych měl vybrané?

Auto chci na daily dojíždění do práce (25km tam/25km zpět), některé víkendy se jet projet na okresky, trochu se pobavit, žádný extrémy a občas hodit do auta kolo a vyrazit na hory (proto chci kombi).

Za každé info ohledně motorů/aut budu rád.

Děkuji [DRIVE] [DRIVE]
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14826
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od Tapan »

To s tím benzínem je blbost, do obojího můžeš tankovat N95. Jestli BP nebo BR je otázka vkusu a preferencí. BR má modernější výbavu a interiér, BP zejména v Legacy bude zas jistější v zatáčkách. BR je z období, kdy šla kvalita trochu dolu, na druhou stranu BP jsou zas o kus starší auta, takže ta spolehlivost bude spíš kus od kusu než že by jedna generace byla lepší.
25 km trasy nejsou pro H6 optimální provozní režim. Ale mám to do práce taky tak a něčím tam jezdit musím. Takže chápu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 285
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od wenzel »

Já nedávno pustil svou O1 taky do světa a taky jsem koukal po 3.0R . Všude ale hrůzy rzí, průsaků a náletů,kdy musíš počítat s hlavama... Tak jsem to nakonec přehodnotil 🤔Inu jedno Subaru již maje a i když tvrdím že je to nejlepší auto na světě, pořídil jsem šestiválec od Škody a myslím tedy, že líp jsem udělat nemohl. To jen tak k zamyšlení 😉
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
killingblow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 25, 2024 4:44 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Beránek
Bydliště: Kladno

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od killingblow »

wenzel píše: ned úno 25, 2024 7:55 pm Já nedávno pustil svou O1 taky do světa a taky jsem koukal po 3.0R . Všude ale hrůzy rzí, průsaků a náletů,kdy musíš počítat s hlavama... Tak jsem to nakonec přehodnotil 🤔Inu jedno Subaru již maje a i když tvrdím že je to nejlepší auto na světě, pořídil jsem šestiválec od Škody a myslím tedy, že líp jsem udělat nemohl. To jen tak k zamyšlení 😉
Na Superby s VR6 jsem taky koukal, jednu dobu jsme doma měli 2 gen po FL, teda v Naftě a krom obřího místa mě to auto ničím neoslovilo.
Já chtěl Japonce, nějak se odlišit :-) ale to s tou hrůzou máš pravdu, ono celkově těch H6 na prodej moc není a facelift verze to je jak jednorožec
killingblow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 25, 2024 4:44 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Beránek
Bydliště: Kladno

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od killingblow »

Tapan píše: ned úno 25, 2024 7:52 pm To s tím benzínem je blbost, do obojího můžeš tankovat N95. Jestli BP nebo BR je otázka vkusu a preferencí. BR má modernější výbavu a interiér, BP zejména v Legacy bude zas jistější v zatáčkách. BR je z období, kdy šla kvalita trochu dolu, na druhou stranu BP jsou zas o kus starší auta, takže ta spolehlivost bude spíš kus od kusu než že by jedna generace byla lepší.
25 km trasy nejsou pro H6 optimální provozní režim. Ale mám to do práce taky tak a něčím tam jezdit musím. Takže chápu.
Ono těch 25km asi nebude ideální pro žádný motor, to chápu, možná tak nějaký menší obsahy s nepřímovstřikem, ale po tom nekoukám právě :-)

Je v ČR někdo kdo se specializuje na Subíky a nabízí placený prohlídky aut?
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14826
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od Tapan »

Auto ti za nějaký peníz prohlídne AWD, Boxer auto nebo kterýkoliv autorizák.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od HonzaCZ »

Co je na 25km trase za problém? Jako málo?

Jinak 3.0 vs. 3.6 se tu řešilo nedávno - stačí pohledat. viewtopic.php?t=10592

Co se týče USDM trhu, tak je potřeba brát všechno vždycky s rezervou. Ono si to vyrábějí sami v USA a sem tam se to v něčem liší. Nehledě na to, že počítání oktanů v USA a Evropě se liší obecně. Nejjistější je kouknout do naší wiki, kde máš český technický listy, případně aspoň německý, na většinu modelů za posledních asi 30 let.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od VDC »

Taky jsem se chtěl pozastavit nad tím, co je na trase 25 km závadnýho. Já už 10 let provozuju H6 na trasách 5-10 km a žádnej problém z toho neplyne. Není to nafta a nemá to žádný filtry pevnejch částic, tak čemu by to mělo vadit ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14826
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od Tapan »

@VDC no 10 km ještě lepší. V podstatě třetinu času trasy jedeš "na sytič" a skoro celou trasu s podchlazeným motorem/olejem. Nevadí to ničemu, ale rozhodně bych to nenazval optimálním provozním režimem. Počet studených startů na 100 tis. km bude řádově větší než je "běžné" a to MŮŽE mít vliv na celkovou životnost motoru. To je asi tak vše. Taky jezdím do práce 16 km a nezačnu jezdit na kole, abych šetřil motor.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1741
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od Cliffer »

Zrovna u Subara se ten motor ohříva fakt rychle. Oleji to trvat bude. Svých 10 km jedu kolikrát i 35 minut a je to auto už prohřátý dokonale.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od HonzaCZ »

Za březnových teplot se voda ohřeje za 5 minut jízdy po městě. A v tu chvíli má olej cca 70 °C. A na "sytič" jede cca do 80 °C teploty chladící kapaliny, a samozřejmě je progresivní, takže postupně ubírá. Takže taky moc dlouho ne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od podvlada »

Benzíny neřeš, jak už psal Honza, v emerice to měřej trochu jinak a hlavně mají někde i benzíny na úrovni 91 oktanu u nás. Pokud budeš u nás tankovat 95, jsi v pohodě.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od VDC »

Štěpáne to jsou hrozný kecy, to ti povim. :-) Pokud ti to funguje takhle, tak to máš asi rozbitý. Standardně to funguje tak, že za cca 2 km jízdy je motor ohřátý na 45 a přepíná do plynu a za další 2 km je na provozní teplotě. A to v podstatě v létě i v zimě. Jo, v zimě stojím dýl před barákem, než to oškrábu.
Ale i kdyby jel celou dobu na sytič, tak jako co ? Kromě toho, že to víc žere ? Jo počet studených startů ? No tak to jsem si celkem jistej, že to má na životnost H6 menší vliv, než pravidelné dlouhé trasy na dálnici. Ale klidně si to můžeme říct za dalších 10 let, to bych mohl mít najeto cca 500 000 :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
killingblow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 25, 2024 4:44 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Beránek
Bydliště: Kladno

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od killingblow »

HonzaCZ píše: ned úno 25, 2024 10:57 pm Co je na 25km trase za problém? Jako málo?

Jinak 3.0 vs. 3.6 se tu řešilo nedávno - stačí pohledat. viewtopic.php?t=10592

Co se týče USDM trhu, tak je potřeba brát všechno vždycky s rezervou. Ono si to vyrábějí sami v USA a sem tam se to v něčem liší. Nehledě na to, že počítání oktanů v USA a Evropě se liší obecně. Nejjistější je kouknout do naší wiki, kde máš český technický listy, případně aspoň německý, na většinu modelů za posledních asi 30 let.
To vlákno jsem četl, tam se to pak zvrhlo v simulaci/teorii o bore/stroke výhodách a nevýhodách :-)

Tý Wiki jsem si předtím nevšiml, všude v listech je N95 takže pohoda.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14826
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: EZ30 vs EZ36 Legacy vs Outback

Příspěvek od Tapan »

@VDC ani ty, ani Honza jste nenapsali nic, co by bylo v rozporu s tím, co jsem k 10km trasám napsal já. Stejně tak nepíšu, že 180 na dálnici dělá tomu motoru dobře. Ani nepíšu, že si máš pořídit koloběžku, protože krátké trasy se jezdit nesmí. Jen jsou prostě vhodnější jízdní režimy.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“