OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Odpovědět
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od imagiag »

me teda v servise tvrdili ze 3.6ky jim s olejem problem nemaji (obecne ze to jsou zatim bezproblemovy motory), vymena na 5tis rikali ze se dela protoze tam je z vyroby nejaky special olej ...

ja mam cca 8.5tis, pred 5tis vymenou jsem to kontroloval a nehlo se mi to ani o kousek od prevzeti (zajizdel jsem teda peclive a svedomite), ted jsem kontroloval predevcirem (rikal jsem si ze na sport sharp by to neco vzit mohlo) a mam to za tech dalsich 4.5tis od vymeny porad ve stejny urovni
r69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 19, 2012 2:08 pm
Bydliště: praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od r69 »

mám také 3,6 ku , při nájezdu cca 4,5 t. km se mi rozsvítila kontrolka oleje a přitom dle rysky tam bylo oleje dostatek....rozsvítilo se mi to při sjezdu z chodníku na silnici...v servisu mi řekli že čidlo oleje je někde v zadní části motoru a při prudčím pohybu čumákem auta dolů se to opravdu může stát - jim se takhkle rozsvítila kontrolka u nového auta když sjíždělo z kamionu
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Zdeny »

r69 píše:mám také 3,6 ku , při nájezdu cca 4,5 t. km se mi rozsvítila kontrolka oleje a přitom dle rysky tam bylo oleje dostatek....rozsvítilo se mi to při sjezdu z chodníku na silnici...v servisu mi řekli že čidlo oleje je někde v zadní části motoru a při prudčím pohybu čumákem auta dolů se to opravdu může stát - jim se takhkle rozsvítila kontrolka u nového auta když sjíždělo z kamionu
Což je fakt divný, protože kontrolka oleje je v okruhu PT (pressure transmitter) a to by znamenalo, že čerpadlo oleje v tom okamžiku nebylo schopné dát požadovaný tlak = nebylo zahlcené na sání. Divné, divné... Že by bylo ve vaně tak málo oleje, aby stačilo krátkodobé nakloněí pod relativně malým úhlem a motore by přestal mazat??
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od mamut »

Zdeny píše: Což je fakt divný, protože kontrolka oleje je v okruhu PT (pressure transmitter) a to by znamenalo, že čerpadlo oleje v tom okamžiku nebylo schopné dát požadovaný tlak = nebylo zahlcené na sání. Divné, divné... Že by bylo ve vaně tak málo oleje, aby stačilo krátkodobé nakloněí pod relativně malým úhlem a motore by přestal mazat??
A nejedná se spíš o infromační kontrolku o hladině oleje? To by pak smysl dávalo.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Ivooos »

mamut píše: A nejedná se spíš o infromační kontrolku o hladině oleje? To by pak smysl dávalo.


Ano. Vsechny novejsi modely, benziny i nafty maji kontrolky dve. jedna je oranzova informativni a ta se rozsviti, kdyz je olej cca v 1/3 na merce a druha je cervena ,,tlakova,,.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak já samozřejmě celou diskuzi chápu, že se jedná o oranžovou kontrolku hladiny oleje.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
r69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 19, 2012 2:08 pm
Bydliště: praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od r69 »

HonzaCZ píše:No tak já samozřejmě celou diskuzi chápu, že se jedná o oranžovou kontrolku hladiny oleje.
také jsem měl na mysli oranžovou kontrolku hladiny oleje
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Levap »

#SPORT

vyzkoušel jsem #S režim a koukám, že řadí až někde kolem 6500 otáček. Je možné, že se motor při tom nějak poškodí nebo si všechno hlídá automatika? Tj. jenom šlapu na plyn a ŘJ se postará o to, že se motor nepřetočí a řadí sám kdy má? Asi hloupej dotaz ale mám automat poprvý.

Jaký s tím máte zkušenosti?
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
imagiag
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 384
Registrován: úte srp 23, 2011 2:30 pm
Jméno a příjmení: Petr Vlk
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od imagiag »

automat si to pohlida neboj, dokonce si i hlida abys nedal sport# moc brzo za studena (dvakrat pipne a neda ho tam), stejne jako ze te nenecha podradit tak aby to slo pres omezovac (i v manualu)

co me obcas vytoci je, ze prestoze mam sport# a manualne zarazenou 3jku, nechce podradit/vytocit na 2jku tak jak bych chtel ja, ale asi je to o cviku trefit presne ty otacky kdy uz se muze shazovat rychlost (precejen jsem byl zvykly z forestra na omezovac o hodne vys)
r69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 19, 2012 2:08 pm
Bydliště: praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od r69 »

imagiag : jojo, ono to má manualní mod ale on tak úplně manualní není :-)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Proč vlastně 3,6 skončila? Podle technického listu normu Euro 5 splňuje.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš1002 píše:Proč vlastně 3,6 skončila? Podle technického listu normu Euro 5 splňuje.
Asi se jim nehodila do krámu, co se týče nějakýho toho součtu, či průměru emisí všech dováženejch modelů. Ale to je jen můj skromný odhad.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19143
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od hamoun »

HonzaCZ píše:Asi se jim nehodila do krámu, co se týče nějakýho toho součtu, či průměru emisí všech dováženejch modelů. Ale to je jen můj skromný odhad.
to je bohuzel dobry odhad ... :(
ono to vsecko postupne konci ... uz zustava jenom STi (a samozrejme BRZ, ktere na normalni jezdeni nikdo nekoupi) ... (ani nesezene) .. a pak neni dlouho nic :(
ani Legacy GT, ani Forester XT, ani WRX .. a ted uz ani sestivalce :( :( :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ono určitě tohle složení motorizací s dehtem v čele přinese Subaru vyšší prodeje, než stav bez dieselu a s výkonnými benzíny. Ale silné motory k Subaru vždycky patřily a je to hodně velká ztráta ducha značky :686: .
Říkám to hrozně nerad, ale kdybych teď kupoval nové auto, tak z celé Subaru škály nenajdu nic, co by mi zcela vyhovovalo. Asi si opravdu na Forestera postavím betonový klimatizovaný bunkr a budu ho chodit každý den oprašovat, aby mi vydržel co nejdýl :655: :686: .
Ale jestli v budoucnu přijde tříválec biturbo 1,0 s výkonem 250 koní, tak o tom začnu uvažovat, sice hrůza, ale lepší, než nic :845: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od nzg »

Ono to bohuzel neni lepsi ani u jinych znacek - treba donedavna striktne atmosfericke BMW R6 motory uz nesezenes a jsou nahrazovany foukanym 4valcem. A neni se cemu divit, kdyz i u nas na foru je nejdiskutovanejsi tema rekordne nizka spotreba :666:
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“