OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Odpovědět
pingl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob dub 19, 2014 8:32 pm
Jméno a příjmení: tomas hromadka

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od pingl »

Je to reklama. Věrohodné by bylo změřit výkon, před, a po úpravě. Ty hodnoty jsou spekulativní. Benzínový motor bez turba a nižší spotřebou? Aby získal takové hodnoty? Myslím že jedině se spotřebou vyšší
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslím si, že u těch motorů s VVT a/nebo VVL by se dalo laborovat s tím. Dokonce pomocí SI-drive se zrovna ty VVT/VVL mapy přepínají, takže tam by se to dalo asi celkem slušně ladit. Ale taky teda moc nechápu, jak by se měl zvýšit výkon a snížit spotřeba... Buďto budu kašlat na emise a budu tam rvát palivo podle mapy, bez nebo s potlačenou zpětnou vazbou od lambdy, což spotřebu zvýší a nebo posunu hranice, kdy se přestává aplikovat zpětná vazba a tím pádem to bude míň žrát, ale taky to míň pojede.

No v podstatě jako nepopírám možnosti tuningu u některých motorů, zejména přeplňovaných... většinou spojený s náhradou některých mechanických komponent... ale zvednout výkon atmosferickýho motoru o 10 %, krouťák o 10 % a ještě snížit spotřebu o cca 5 % mi přijde jako hodně velký scifi. :-D Ono totiž v továrně při vývoji motoru nevěděli, jak to naladit. :-DDD :-DDD :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
pingl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: sob dub 19, 2014 8:32 pm
Jméno a příjmení: tomas hromadka

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od pingl »

Přesně tak. Teď v květnu jedu na technickou tak jsem zvědav na emise jaké budou hodnoty po té úpravě
viking
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř dub 01, 2015 10:00 pm
Jméno a příjmení: viktor czeko
Bydliště: Brno venkov

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od viking »

ahoj vsem,

nasi rodinnou raketu (Forester SH 2.5XT MT 2009) zvazuju nahradit Outbackem. Ted me zaujal inzerat na 3.6R z Karlovych Varu - dival jsem se, ze tachometr je v milich, US verze?
https://auto.bazos.cz/inzerat/123960980 ... p-cena.php

Procetl jsem tohle vlakno, uplne jste me neodradili :-) - jste prosim nekdo z Brna/okoli, ze byste mi za zrzavou uplatu zvladli rict par slov o 3.6R a pripadne ukazat, na co se u toho auta zamerit?

Diky Viktor
Viktor

Forester SJ 2.0xt
ex Forester SH 2.5xt
ex Forester SG 2.0 LPG
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od clay »

Mám 3,6 z Němec a má jinou výbavu...bude to původně určené asi pro jiný trh. Ten samý nabízí i jinou s najezdem 91t a ta je "německá". Jinak mám natočeno 230 t a spokojenost. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od clay »

A je to z Ilonois, nemá to SI drive, tedy alespoň jsem nenašel ovládání. Ale jestli to jezdí standardně na střední stupeň (sport) tak to nevadí.

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od quickly »

Stejný prodejce prodává i evropskou distribuci
https://auto.bazos.cz/inzerat/123892138 ... ajitel.php
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
viking
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř dub 01, 2015 10:00 pm
Jméno a příjmení: viktor czeko
Bydliště: Brno venkov

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od viking »

diky za postrehy. Uz jsem s nim mluvil, doplnil to mezitim do inzeratu. Asi nejaka holota :-) nema to automatickou klimu, volic rezimu (SI drive), ma to textilni sedacky, nema to xenony = nic z toho me neurazi, posupujem do dalsiho kola namluv :-)
je nejaka vylozena past, na kterou se behem prohlidky zamerit? plny rejd, pomalu popojizdet s sledovat co AWD... ? tak jak u ex/aktualniho forestra MT treba, nejaky selest v motoru...

rozvody jsou remen nebo retez? nejaka vychytavka typu "motor ven" ???
dekuju
Viktor

Forester SJ 2.0xt
ex Forester SH 2.5xt
ex Forester SG 2.0 LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to automat s VTD, takže ne, že by tam nemohlo bejt něco na AWD poškozený, ale chová se to jinak než u manuálu.

H6 má řetěz. Motor ven na seřízení ventilů. U vyššího nájezdu se můžou měnit nějaký napínáky řetězu nebo lišty. Šikovnej člověk to dokáže na autě. Koroze trubek na vodu kolem motoru.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od clay »

Prodávající neví co s tím bylo děláno, počítej s velkým servisem a motor ven. Pro jistotu rozvody a seřízení ventilů hned. Na mém to bylo při 200t tak akorát. No a náplně, hlavně automat. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Compi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: pon črc 02, 2018 9:32 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: Žandov, Velká Javorská

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Compi »

Ahoj lidičky,
Tak nakonec jsem vyhrál toho zeleného Outbacka 3.6R z těch Varů já >B-) a řeknu Vám, stav odpovídá ceně. <:-< Nakonec jsem si musel vše zařídit ohledně přepisu já. >:-&

V pátek jsem se byl na auto podívat do Varů busmo s tím, že pokud nebudu mít záruku hladkosti průběhu přihlášení nebo se mi nebude líbit stav, tak s tím neodjedu.
pečlivě jsem auto prohlédl až z toho byl prodejce celkem nervózní, ale asi mě chápal, že pro mě jako mladý ucho je to důležité.

Kosmetika na autě kolem dokola příšerná, ale nevypadá to, že by to bylo někde nějak víc bořený, jen inzerovaná odřenina vpředu, a trochu omlácený zadní nárazník od parkování. Dále má vakly řidičův panýlek na stahování okýnek. (Snad to půjde vykuchat někde za pár kaček z nějakého padlého dieslu) =) Prodejce mě varoval před tím, že jsou na výměnu přední spodní čepy ramen a zadní ložiska, což jsem se přesvědčil při zkušební jízdě. V té chvíli jsme byl nerozhodnej, ale jakmile mi ten automat podřadil a dopředu to vystřelilo jako raketa. (Srovnání s Foresterama 92/85kw a vylítaným outbackem 1996 2,5) Tak jsem věděl, že s tím asi odjedu.

Začali jsme řešit, zda to půjde přihlásit a co je vše potřeba. Nakonec jsem se domluvil s pánem z usaauta.cz, že za 20tis zařídí dovozovou STK, homologaci na dekře a dopsání výjimek. Složil jsem zálohu a frčel zpět do Prahy busmo. V pondělí jsem přijel pro auto. A na převozkách odvezl.

Po cca 35km se mi rozsvítila první poruchová kontrolka, ale nevěděl jsem, co znamená, protože jsem ji u EU modelů nikdy neviděl. Vyděsilo mě to a tak jsem sjel z rychlostky a začal googlit. Po několikaminutovém googlení jsem našel, že tuhle kontrolku mají jen US modely a znamená to "nízký tlak v pneumatikách". :-DDD

Ulevilo se mi a jel jsem dál s tím, že na pumpě nafouknu. Nakonec se rozsvítila ještě druhá poruchová kontrolka s názvem "nízký stav paliva v nádrži", ale tu už znám moc dobře a vůbec mě nerozházela. Natankoval jsem, dofoukl pneu. (levé přední bylo o 0,5baru méně než ostatní. Po cca 4km jízdy kontrolka tlaku v pneu zhasla a já jel dál jen s hučícími ložisky a vyklepanými čepy.

Včera (v úterý) jsem si domluvil sraz s pánem z těch usaauta.cz předal mu DE doklady, papíry z německýho TUVu a pán odjel. Večer mi volá, že si auto můžu vyzvednout a že značky+malý TP budou do týdne (asi v pondělí následující týden) Výjimky do velkého TP prý budou až později kvůli dovoleným.

Co mě ale překvapilo, když mi vrátil auto, byla prázdná nádrž. Tak koukám na protokol z dovozové STK a on jel z Prahy až někam k Třebíči. >>:-@@
No snad k tomu měl dobrý důvod a kvůli těm čepům si řekl o bonus 2 tis jinak bych musel prý na opakovačku.

A teď se zeptám jak je to s tím seřizením ventilů, jak tu někdo psal? Prý pokud auto nejezdilo na plyn, tak to není potřeba a že to v pohodě najede i 400 tis km. Co se rozvodů týče, tak prý, že dokud nezačnou ozývat zvuky, tak se na to nemusí hrábnout. Nicméně určitě budu chtít nechat udělat proplach AT a výměnu oleje jakmile to dovezu až domů. Je ještě něco na co si dát pozor?

Jinak fotka z cesty z varů. Když jsem googlil tu záhadnou kontrolku.

PS: spotřeba první dotankované nádrže 11,6l/100km, což mě příjemně překvapilo, protože mi je jasné, že to ten týpek z USA auta honil. [DRIVE]
Přílohy
OTB.jpg
"Žabák" Outback 3,6R USDM 2010 - Daily
"Otík" Legacy Outback 2,5 USDM 1996 - Depozit, čeká na opravu
"Stříbrňák" Forester 2,0 1997 - Depozit, offroad projekt
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od clay »

Ať dobře slouží....
jak jsem psal, tak na mém po 200t km byly vůle tak akorát, aby byly ještě v normě. A to jsme s tím jezdil 170t km sám a spíš na dědka.
Je to o financích, ale pro klid bych to raději udělal i s rozvody a vodní pumpou.
Vím na začátku bolí každá koruna, ale později to je ještě horší. Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od VDC »

Tak to je dobře, že to dopadlo. Motor bych nechal zkontrolovat. Vůle ny měly jít zkontrolovat s motorem v autě.
Ať to jezdí !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od schmako »

Možná už jdu s generálskou radou po bitvě ale co jsem koukal na mezinárodní klub Outbacků na FB tak někteří s tím lítají jako s WRC. Na hodně místech USA jsou běžné jen šotolinové cesty a jeden týpek v diskuzi o gumach psal, že na nich najezdí 60 tis. ročně a přidal video, za které by se nestyděl ani McRae.
Tím jsem chtěl říct, že bych ten podvozek zkontroloval důsledně.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
Compi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 65
Registrován: pon črc 02, 2018 9:32 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: Žandov, Velká Javorská

Re: OUTBACk 3.6R - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Compi »

VDC píše:Tak to je dobře, že to dopadlo. Motor bych nechal zkontrolovat. Vůle ny měly jít zkontrolovat s motorem v autě.
Ať to jezdí !!
No, asi to bude chtít těsnění pod pravým víkem ventilů, tak bych to rovnou zkontroloval na obou a budu se modlit. To co jsem četl ohledně seřizování ventilů, nějak bych to nechtěl absolvovat. :D
Díky! (*_^) |,,,,
schmako píše:Možná už jdu s generálskou radou po bitvě ale co jsem koukal na mezinárodní klub Outbacků na FB tak někteří s tím lítají jako s WRC. Na hodně místech USA jsou běžné jen šotolinové cesty a jeden týpek v diskuzi o gumach psal, že na nich najezdí 60 tis. ročně a přidal video, za které by se nestyděl ani McRae.
Tím jsem chtěl říct, že bych ten podvozek zkontroloval důsledně.

Hehe, to je jasné, teď o víkendu pod to poprvé polezu, tak jsem nervózní jak zlobivý žáček před rodičákem. Každopádně budu informovat jak to vypadá. :-D
"Žabák" Outback 3,6R USDM 2010 - Daily
"Otík" Legacy Outback 2,5 USDM 1996 - Depozit, čeká na opravu
"Stříbrňák" Forester 2,0 1997 - Depozit, offroad projekt
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“