Tempomat

pokpetr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 31, 2016 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Pokorny

Re: Tempomat

Příspěvek od pokpetr »

Zajimave je, prvnich par desitek minut to funguje v pohode, potom se to zacne samo vypinat a treba za 2h se to uz vypne temer okamzite po nastaveni SET. Co vsechno ovlivnuje vypnuti tempomatu (zruseni set)? Cidlo spojkoveho pedalu, cidlo brzdoveho pedalu, cidlo neutralu. Jeste neco ?
Subaru Legacy 2.5 MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Tempomat

Příspěvek od spm »

Tak manuálně se dá vypnout tou nastavovací páčkou nebo tlačítkem (pokud je tam někde blbý kontakt...) a pak se taky vypíná při chybě - s rozsvícením kontrolky check engine (ale když se zjeví chyba, tak to snad zůstane svítit pořád, dokud se to nevymaže, takže tím by to být nemělo).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Tempomat

Příspěvek od Mira »

pokpetr píše:Zajimave je, prvnich par desitek minut to funguje v pohode, potom se to zacne samo vypinat a treba za 2h se to uz vypne temer okamzite po nastaveni SET. Co vsechno ovlivnuje vypnuti tempomatu (zruseni set)? Cidlo spojkoveho pedalu, cidlo brzdoveho pedalu, cidlo neutralu. Jeste neco ?
Jo, čidlo plynovýho pedálu. A nejsem si jistej, zda na to má vliv čidlo neutrálu. Spíš ne.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
pokpetr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 31, 2016 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Pokorny

Re: Tempomat

Příspěvek od pokpetr »

Da se nejak pomoci diagnostiky logovat signaly z jednotlivych cidel a stavy tempomatu, abych mohl vyhodnotit, kde je problem ?
Subaru Legacy 2.5 MY2004
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: Tempomat

Příspěvek od Liion »

Mira píše: Jo, čidlo plynovýho pedálu. A nejsem si jistej, zda na to má vliv čidlo neutrálu. Spíš ne.
Plyn tenpomat nevypina. Po slapnuti na plyn a zrychleni zustava set svitit a po sundani nohy z plynu se rychlost vraci na nastavenou. Cidlo neutralu nevim, jistou logiku to ma. Vyradit bez spojky samozrejme jde ale nejak me to nikdy nenapadlo zkouset se zapnutym tempomatem. Spojka a brzda samozrejme tempomat vypnou (resp. zrusi set) Stejne jako s cidlem neutralu lze spekulovat treba i s rucni brzdou... To me taky zkouset nenapadlo.
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Tempomat

Příspěvek od dracekvo »

To bylo asi myšleno pro AT převodovku. Tam jde vyřadit bez námahy.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Tempomat

Příspěvek od Skulile »

pokpetr píše:Cau, u meho Legacy MY2004 se mi obcas stava, ze se mi za jizdy sam vypne tempomat. Nejaky napad, kde hledat problem ? Napada mne spinac ve spojkovem nebo brzdovem pedalu, ktery hlida seslapnuti pedalu.
taky se mi stává u dieselového Outbacka 2010 stává, že se vypne tempomat a teď už i problikává ukazatel zařazené rychlosti
byl jsem i na diag v AWD, ale chyba se nikde nezaznamenává

v Torque jsem vysledoval, že ve chvíli, kdy se nezobrazuje ukazatel rychlosti nebo se vypne tempomat se zobrazí indikace vymáčknuté spojky (ale ne vždycky)

mám podezření na první snímač spojkového pedálu, nemá s tím někdo zkušenost, abych ho nekupoval zbytečně?
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Tempomat

Příspěvek od Skulile »

tak mi to nedalo a nakonec jsem vyndal horní spínač na spojkovém pedálu a rozebral ho, jsou v něm měděné plíšky podobné jako v relátku, které jsou většinu času spojené a rozpojí je čistě mechanicky "kuželka" na pružince když se sešlápne spojka

asi už byly plíšky natolik namáhané, že se při vibracích občas sami rozpojily
trochu jsem je přihnul a od té doby vše funguje bez problémů a tempomat drží po celou dobu a i ukazatel zařazené rychlosti nebliká a auto necuká...

tak třeba to někomu pomůže
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“