Outback MY2018

Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Outback MY2018

Příspěvek od Kolben »

Pipaky od “Subaru” nemaj moc smysl. Kazdej dealer si tam montuje to co má po ruce a funkčnost je taková řekneme pochybná. Většinou se aktivitou při zpátečce což je logické nebo při malé rychlosti do předu. Mě to pipalo i na semaforech. Řešení by bylo nejakej hnusnej cudl danej bůh ví kam. Kamarádovi to zase hvizda když mu na to svítí slunce. Jinymu se z toho loupe barva protože se musí striknout. Joooo bejt to z fabriky tak by to asi mělo smysl.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback MY2018

Příspěvek od spm »

Tak u těch zadních by se tohle stávat nemělo. Teda alespoň u těch úplně hloupých, které se obvykle zapojí tak, že se odnapájí od žárovky na couvačku, takže dokud tam není vražená zpátečka, tak je jednotka mrtvá a nemůže pípat. U předních je to výrazně komplikovanější, tam věřím, že to může dělat kraviny...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback MY2018

Příspěvek od quickly »

Mně montoval pípáky na SpecB kluk v Pardubicích, jak je vypadovka na AZ Garden (Dašice) a doprava je odbočka přes koleje. Oproti pipakum SJ i otikovi k nim nemám připomínky.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback MY2018

Příspěvek od krytech »

Dnes jsem byl v Subaru na testovaci jizde a zminena technologie (zadni radar s brzdenim) neni urcena pro evropsky trh - pouze Amerika :-(
https://www.youtube.com/watch?v=jO2d9hnXjoE

Jinak svezeni velmi pekne, byla to verze Sport, bohuzel temer nova a nemohl jsem to vytacet, ale jezdit jen do 2.000ot. Za 2 tydny to pujdu vyzkouset znovu, to uz bude pry zajete...

Hned vedle meli i novou Mazdu 6 v benzinu, tak jsem stejny okruh odjel i v ni. Je to technologicky mnohem vybavenejsi auto (360° kamera, parkovaci asistenty, cteni znacek a promitani primo na head-up display), ale prevodovka se mi nelibila tak jako v Outbacku :-)

Bude to tezke rozhodovani...
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Outback MY2018

Příspěvek od GordiK »

Tak srovnani Outbacka s Mazdou 6 me hodne zajima. Byla ta mazda taky 2.5l ? Papirove by mela bejt o neco silnejsi nez Outback.

Prave takovy kraviny, jako ze auto za skoro milion nema parkovaci senzory me u Subaru dost stvou. Ale zase je Otas fakt peknej...
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback MY2018

Příspěvek od krytech »

Ano, byla taky 2.5i. Jel jsem rychlosti max. 100 km/h a do teto rychlosti byl kupodivu Outback zivejsi nez Mazda (sam mam Mazdu M6 2.2 diesel MY2011).
Co mi na Outbacku vadilo: chybejici parkovaci cidla, doplnky v interieru v provedeni klavirni lesk, pod radio se nevleze muj iPhone Plus :-), hroziva roleta zavazadloveho prostoru!!!
Co mi vadilo na M6: nemoznost mit 4x4 v benzinu, rucne oteviratelny kufr, infotainment MZD Connect

Do obou aut bych nechavall domontovavat nezavisle topeni (Subaru montuje Eberspracher, Mazda schvalene doplnkove Webasto).

Jeste mne ceka projet 3 dalsi vyhlidnute kombiky: Skoda Superb 4x4 2.0T (280k), Opel Insignia Country Tourer (benzin 2.0 uz prestali nabizet, takze jedine naftove Biturbo) a Peugeot 508 SW GT 1.6T (225k) - bude az po novem roce...

A uplna pecka byla v Mazde odvetravana sedadla - okamzite osvezeni! :-)
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Outback MY2018

Příspěvek od Augi »

To jsem zvědavej, co nakonec vybereš, protože kdybych měl teď kupovat rodinnej kombík, tak bych se rozhodoval mezi Levorgem, Mazdou 6 a Opelem Astra :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback MY2018

Příspěvek od námořník »

S tím nezávislým topením si dej pozor. Díky "inteligentnímu" dobíjení se ti může bez problémů stát že přijedeš po spoustě km domů a baterka bude schopna stěží nastartovat motor. Takže ti buď topení nesepne a nebo neodjedeš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback MY2018

Příspěvek od krytech »

Tomu nerozumim, mohl bys to prosim nejak jednoduseji vysvetlit? Je to problem jen u Subaru nebo se to tyka vsech nezavislych topeni (vcetne dodanych z vyroby - Skoda)? Diky moc.
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback MY2018

Příspěvek od námořník »

Už se to tu řešilo. Tady máš odkaz na jehož základě můžeš hledat dál

http://www.auto.cz/proc-stop-start-nici ... ora-113291
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback MY2018

Příspěvek od suubaru »

Krytech: na co potřebuješ webasto? outback se zahřívá okamžitě, sklo je taky defrost hned.
Parkovací senzory dozadu určitě doporučuji, lze montovat kdekoliv.
Jinak, Mazda 6 vs outback je ukrutný rozdíl. Mazda je nablýskaný krasavec, outback je pro vidláka (to jsem já). Outback je věčně špinavý, i uvnitř, ale snese hrubé zacházení. Mazda je spíše směrem k legacy, ale jako předokolka je z jiné planety. Lze porovnat CX-5 s outbackem. Outback exceluje na rozbitých cestách, lze jet rychle a nemusím se bát o podvozek. mazda6 na 19 palců lodičkách je úplně jinde.
Odvětrané sedadlo je pecka, pokud toužíš po koženém interiéru. Pokud nebereš kůži (pozor, subaru používá ekokůži), látka se v novém outbacku na sluníčku až tak nepřehřívá, skla s UV filtrem chrání kupodivu dobře před přehříváním, oproti starším generacím velké zlepšení.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback MY2018

Příspěvek od krytech »

Ad Webasto) Mam utkvelou predstavu, ze ranu prijdu s detma k autu a nebudu muset VUBEC skrabat (ted mi to trva klidne i 15 minut a deti zatim v aute mrznou). :-)
Ale jinak jsi to popsal presne tak, jak to citim ja - Mazda je nablyskany krasavec, kteremu nejvic slusi kdyz je cerstve vylestena (manzelka ma Mazdu 2 v cervene - takze vim), ale jakmile na to na jare spadne pyl, je hned po efektu...
Outbackovi proste vylozene slusi, kdyz je poradne zapraseny (a to mne prave laka), jinak s tim do prirody nikam jezdit nebudu...
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Outback MY2018

Příspěvek od Kolben »

Ja mel v novejch subarech jak Webasto tak Eberspächer.
K Eberspächer jsem od webasta s novym vozem presel, protoze jsem si rikal, ze to webasto moc dobre nefungovalo, protoze mi nekolikrat vycuclo baterku a uz neslo nastartovat. Bohuzel i s Eberspächer to nebylo jine. Opet baterka vycucnuta. Sice se obe topeni pro nedostaek energie vypnuly, ale to co v baterce zbylo uz nestacilo k nastartovani. Je to tim, ze v subaru jsou legracne male baterky a jeste narvane v prostoru, kam se nevejde vetsi. O prohozenych polech + a - ani nemluvim. V XT je svete div se stajna baterka jako ve fabii (48ka). Ted ve slepici mam taky nezavisly topeni a tam je bateka 68ka a posilenej alternator. Slepice ma logiku, kdy si auto opravdu pohlida, aby jeste nastartovalo. Tim ze se to topeni do subaru montuje dodatecne, tak to auto na to neni prizpusobeny. K nezavislemu topeni od subaru je nutne koupit kvalitni startovaci kabely a nabijecku. Jak uz kluci psali, u benzinovych je to hnedle zbytecny, fakt se ohrivaji celkem rychle.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback MY2018

Příspěvek od spm »

hmm, to je fakt dost málo... já mám na tý vráně 60ku, vešla se tam i o kus větší...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Outback MY2018

Příspěvek od krytech »

Kolben: Ty mne uplne strasis! :-( Primarne mi jde o to skrabani...To vazne neexistuje nejaka silnejsi baterie?
Ja snad fakt budu muset koupit toho Superba (2.0T, 200kW) - tam jde z vyroby objednat uplne vse :-)
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“