SK e-Boxer offroad test

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

Videl som uz videa na piesku, co boli ok.
O to viac ma ale prekvapilo toto.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n3gjWKTfebI[/youtube]
Casy napr.4:20, 10:00.

Alebo casy 10:20, 12:10, 17:15 a dalej tu:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OdbS-1eltDc[/youtube]

Sice mali casto zmatok v tom, aky rezim zvolit, ale nakoniec skusili vsetko a rozdiel moc nebol.
Normalne hanba.

Sa to zacina podobat na eletrifikovanu RAV, Outlander a spol., cize elektrikou pokurveny AWD pohon.
Pritom ta elektrika mala povodne pomahat prave pri offroade jemnym rozjazdom od 0 rychlosti.
Moj SJ sa tak zdaleka nesprava, aby nezaberal predkom, ci zadkom, ked moze, resp. sa ani nesnazil. Nehovoriac o starsich.
Co si o tom myslite ?
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21943
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od HonzaCZ »

Já teda nevím, jak se chová řidič, ale přijde, mi, že tomu nedá šanci. Přesně tohle chování jsem viděl u lidí (a i u sebe) na srazech, když je člověk netrpělivej a nedá tomu čas vyhodnotit, co po tom vlastně chceš - typicky pumpuješ plynem, tak to auto neví, co chceš. Když dáš konstantní plyn, tak autu trvá třeba několik vteřin, aby správně poznalo, který kola se protáčí a který má zabrzdit, jak moc je potřeba omezit krouťák motoru, jak nastavit tu spojku dozadu atd. Ono to k tomu svádí, jak to nejede hned, tak začít dělat něco jinýho. Ale fór je v tom právě vytrvat.

Co se týče systému, tak je to pořád stejná MPT jako už přes 25 let, tak bych neřekl, že tam něco úplně mohli zkazit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

HonzaCZ píše:Já teda nevím, jak se chová řidič, ale přijde, mi, že tomu nedá šanci. Přesně tohle chování jsem viděl u lidí (a i u sebe) na srazech, když je člověk netrpělivej a nedá tomu čas vyhodnotit, co po tom vlastně chceš - typicky pumpuješ plynem, tak to auto neví, co chceš. Když dáš konstantní plyn, tak autu trvá třeba několik vteřin, aby správně poznalo, který kola se protáčí a který má zabrzdit, jak moc je potřeba omezit krouťák motoru, jak nastavit tu spojku dozadu atd. Ono to k tomu svádí, jak to nejede hned, tak začít dělat něco jinýho. Ale …
K tomu prvemu - s tym vyjazdom viacere auta, ktore normalne dava Forester s prstom v nose, nemali az taky problem. Mal som pocit, ze to auto na plyne trapili dost dlho a aj dost dlho tomu venovali casu.
Ono to sice je rovnaka MPT, ale vsetko je to o SW a tu je zasadna zmena - pridali elektromotor do "serie" do prevodovky. A prave ten elmotor mal podla povodneho marketingu pomoct v takejto situacii.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od quickly »

Ten elektromotor pomáhá jen tehdy, pokud má nějaká minimální % nabytí. Bylo to vzpomenuté u nového XV v Garáži na YT.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

quickly píše:Ten elektromotor pomáhá jen tehdy, pokud má nějaká minimální % nabytí. Bylo to vzpomenuté u nového XV v Garáži na YT.
Skusali to so 70% a aj so 100% nabitim v tych videach. A zavisi to od teploty.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21943
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od HonzaCZ »

Makovica píše: K tomu prvemu - s tym vyjazdom viacere auta, ktore normalne dava Forester s prstom v nose, nemali az taky problem. Mal som pocit, ze to auto na plyne trapili dost dlho a aj dost dlho tomu venovali casu.
Ono to sice je rovnaka MPT, ale vsetko je to o SW a tu je zasadna zmena - pridali elektromotor do "serie" do prevodovky. A prave ten elmotor mal podla povodneho marketingu pomoct v takejto situacii.
Jj, máš pravdu, že v tom hraje hodně velkou roli SW. Ale z videa to je těžký soudit. Měly třeba stejný gumy? Taky není vidět, co se děje na druhý straně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 560
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od milan74ma »

ja Vam nechcem kazit iluzie, ale na Subaru dnoch pred nejakym casom som mal tu cest s Foresterom e-boxerom a teda nic moc, starsia verzia o poznanie lepsia. Kde outback v pohode bez x-mode (predch. verzia - nie tato nova) tak e-boxer cez niektore vyjazdy iba s rozbehom. Kdezto ten Outback tam aj v kopci zastal aj sa pohol a boli to ine krka-haje. Gumy mali vtedy zimaky - Goodyear Utra Grip SUV Gen II co mam aj ja - neviem presne ci som ten nazov dal :).

A nebolo to len o vodicovi, skusal to aj instruktor co isiel so mnou a potom tam prisli este na dalsom e-boxerovi dalsi 2-ja a situacia ta ista.

Podla mna tie e-kakacky a "eko vychytavky" skor zhorsuju ako pomahaju.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

O to presne mi ide. Ked zastavim v lubovolnom konci a pridam plyn, tak auto sa pohne. Alebo zahrabe kolesami.
Outback je v pohode aj v novej verzii, stale cisty benzin. A to je Forester z rovnakej generacie podla mna suverennejsi v terene ako Outback.
Ako pise Honza, ten dobry mechanicky zaklad tam je stale ok, ale za seba si myslim, ze to nedotiahli po stranke SW. Akurat netusim preco, lebo japonski sudruhovia toto nemaju vo zvyku. Lebo ten maly motorcek, keby zrovna v tazkej situacii odpojili (spojka tam je) a SW s autom pracoval po starom, tak to bude ovela lepsie.
A mam silny pocit, s tym suvisi aj prerobenie Xmodu na ten dvojlevelovy, lebo starsie mi prisli suverennejsie.
Asi investujem 3E do hodinoveho pristupu k tech.bulletinom Subaru, ci tam nieco take nespominaju.
A ked sa dostatocne nazhavim, napisem sudruhom do Japonska :)
Uz som bol dost nalomeny kupit SK, ale toto ma serie a aktualne je to "showstopper".
Asi pojdem na drzovku dealerovi, ze nech najde kopcek, aby sme to vyskusali. Uz si ale budu hlavu buchat, ze co stale spekulujem :)

Toto by mali vediet vyriesit cisto SW zasahom, len ci bude vola.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21943
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, v tom posledním videu mi to přišlo jako standardní chování subaru s VDC.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Makovica »

Tu to vyzerak ok. Aj rozbehy do kopca.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Benny5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 20, 2017 10:46 pm

Re: SK e-Boxer offroad test

Příspěvek od Benny5 »

Myslim ze všetko záleží kto je za volantom..Videl som x videí s novym e boxerom a väčšinou boli super.No videl som aj take kde vladol chaos ako v tomto..🤔🤣
Odpovědět

Zpět na „V. gen. SK (19-)“