Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Inzeráty zakončené úspěšným prodejem/nákupem, které jejich majitel nevyžaduje smazat (prosíme o uvážlivé požadavky na smazání, pokud vlákna obsahují obecně užitečné informace). Inzeráty bez odezvy majitele starší jednoho roku.

Změnili by jste tuto vysněnou funglovku kvůli vel. kufru? Rodina se dvěma dětma.

Jednoznačně, s tímto zavazadlovým prostorem si to neumím představit.
4
17%
Hlodalo by mě to, ale nejspíš bych si auto nechal a řešil to v případě potřeby střešním boxem.
7
30%
Vůbec bych neuvažoval, i pro čtyřčlennou rodinu to je naprosto dostačující kára. A aspoň se nebudou vozit nesmysly.
12
52%
 
Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od VDC »

Já si myslím, že na prodeji auta budeš tratit výrazně víc, než když koupíš velkej a hezkej Thule box, do kterého se vejde cokoli včetně kočárku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od Traveller »

Ono se pro představu stačí podívat hned vedle v tomto vláknu, kolik zhruba chce za úplně to samé náš slovenský kolega.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od clay »

Ahoj,
abych Ti ještě víc zamotal hlavu, tak zvaž možnost tažného a box na něj
+ lepší jízdní vlastnosti než s rakví
+ snazší nakládání
+ výrazně nižší navýšení spotřeby

- musíš vybrat tak, aby ses dostal do kufru ( sklopné tažné)

Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od sima »

Clay byl rychlejší,mě se strašně taky líbí toto řešení =) Vypadá to dobře,je to elegantní řešení nejen na pohled a hlavně důvody,které popsal clay =) Osobně rakev na střeše a jiné krabice teda moc nemusím,ale na expedice je to asi to nejlepší.Na běžné používání zas ideál na to tažné,jen mě napadá,že box bude více či méně zašpiněný,ale to už taky záleží jak a kolik špíny chytí samotný držák na box.Nakonec,věcem uvnitř případná špína zvenku nevadí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od JRJ »

Osobně nepovažuji velikost zavazadlového prostoru za limit pro rodinný vůz. Jako čtyřčlenná rodina jsme si vždy vystačili s kompaktním vozem a 320 až 340 litrovým zavazadelníkem. Lego jsme pořídili, až když mi syn přerostl přes hlavu a bylo mu na zadním sedadle těsno. U nejmenších dětí jde jen o umění správně naskládat kočárek a ostatní věci do kufru. Když trochu odrostou jsou nároky na prostor kupodivu menší a najednou je v kufru i místo na rodinný stan velikosti hangáru.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od Subaru70 »

..měl jsem XVéčko kdysi zapůjčené na prodloužený víkend na hory a vešli jsme se všichni 4, tedy 2 dospěláci a 2 děti v sedačkách včetně zimní bagáže. Opravdu bych to řešil boxem a nebo koulí.
Dnes mám 3 děti a Forestera a box mám taky a je to fakt dostačující. Pro opravdu velké cestování máme případně Grand Picasso,ale to využije spíše žena s dětma, jinak jezdíme Forejsem, který má jen o pár litrů větší kufr než XVéčko..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od spm »

Ono taky asi hodně záleží, jak moc člověk krotí ženu při balení věcí... třeba když jsem já+žena byl posledně outbackem pryč na pátek - úterý, tak jsem ten kufr v něm narval věcma až po strop... muset tam cpát ještě kočárek, tak snad abych nechal montovat tažný a dal za to plato s nástavbou :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 173
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od KoX »

Jen o pár litrů? Forester má 505, XV má 380, takže Forester má o třetinu větší kufr než XV. :-(
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od PeteBiggy »

Přátelé dnešními příspěvky jste mi udělali velkou radost >B-)

Jinak ženu až tak krotit nemusím, je zvyklá z těch cest po Evropě na motorce...Právě že spíš jde teď o to období s kočárkem, až ten nebude, tak to bude , mnohem snazší. A co se týče prostoru uvnitř, tak ten tam je velmi slušný. Jak už jsem psal, stačila by variabilita alá Yeti či tak něco. Kdyby tak šlo dodělat posunování zadních sedadel v lyžinách, to by bylo bááájo (*_^) |,,,,
Řešení je pro mě jednoznačně rakev, ta kisňa na kouli se mi za 1. nelíbí, za 2. bych se s ní už těžko vlezl do garáže a musel to furt sundávat a za 3. mám v plánu do budoucna používat na kouli nosič kol.

Jinak Kox má samozřejmě s těmi uváděnými litry pravdu, XV 380l a Forejs 505l. Ale už několikrát jsem nad tím dumal, protože šířka i hloubka je prakticky stejná, jediný rozdíl je v délce, cca 10-12 cm ve prospěch Forestera. Což mi ale na 125 l moc nesedí; dle výpočtu při šířce 107 cm a výšce 44 cm těch řekněme 11 cm rozdílu v délce dělá cca 52 litrů. No a třeba na webu "vybermiauto" uvádí borec rozdíl jen 7 cm. Což ale vím, že je ve skutečnosti víc, asi mu tam uvízl údaj z nějaké starší modelové řady. Každopádně mi těch 125l hlava moc nebere, to by musel být rozdíl 27 cm na délku, což není ani náhodou....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od newli »

Forestr nema vic jak 500 podle zadneho testu, co jsem videl, ne?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
KoX
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 173
Registrován: úte úno 17, 2015 8:45 pm
Jméno a příjmení: Petr Jeřábek
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od KoX »

Údaje o velikosti kufru jsou převzaté z oficiálních parametrů vozů, viz Subaru.cz. Můj Forester (SH) měl kufr oficiálně 450 litrů (pod podlážkou byla plnohodnotná rezerva). Když to srovnám, připadalo mi to jako hangár proti tomu co mám dnes. Ale jelikož jsem pod podlahu kufru XV nacpal dojezdovku z SJ a polystyrén s úložnými prostory šel ven, vozím spoustu bordelu v síti za zadními opěradly, tak možná proto. Ale vidím, že je to spíš věcí úhlu pohledu. ;)
Subaru XV, 2.0i MT, MY 2014
Impreza WRX STi, HB, MY 2008
ex: Forester, 2.0i MT, MY 2010
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od Subaru70 »

..tak ofiko v materiálech se píše 505l,ale čert ví jak to počítaj. V každým případě je větší než u XV to je bez debat..to ale vyřeší fakt ten box. Já si ho nemůžu vynachválit. Hlavně si dávat pozor na výšku, která je pro větší bagy lepší parametr než jen udávaná délka, tašky tam jdou pak blbě zavírat, zejména u přední části , kde je box nižší sám o sobě...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2,0i MT, Comfort - stav nového vozu

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak jsem to nakonec se slzou v oku prodal. Všechny inzeráty v ČR jsem už dávno stáhl, kromě německého webu. Tam si to, světě div se, našel pán z republiky a semlelo se to tak rychle, že jsem si to ani nestačil uvědomit a najednou čumím, že má ta motorka v garáži nějak moc místa :-/

Každopádně jsem z toho trochu rozsekaný, jestli jsem udělal dobře /°b"\ Ale holt postavil jsem to na tom, zda to někdo zaplatí, tak to půjde a pokud nee, zůstane doma a já budu vlastně ve skutečnosti rád. Jenomže pán to prostě zaplatil ::-((( A nebo >B-) ? Fakt nevím, mám z toho rozporuplné pocity a hlavně budu muset začít řešit, co dál..... :-/

PS: Takže kdyby jste někdo věděli o nějakém jetém "zánovním" Foresterovi (od Comfortu výš) a nebo Levorgovi (klidně jen Trend) v TOP excelentním stavu, tak dejte prosím echo. A nebo druhou variantu; nějaký zachovalý starý Forejs či klidně něco jiného (Ochcávka v kombíku apod.), co se mi bude dobře prodávat, až zase došetřím na výše uvedenou funglovku od Subaru, tak dejte prosím taky vědět.
Dík a Subaru zdar >B-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Ukončené inzeráty (archiv)“