Levorg - nejvhodnější palivo

Odpovědět
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od feroj »

PeteBiggy píše:Přelívání oleje je v servisech zcela běžný jev. Automaticky dávají to co uvádí výrobce pro celou náplň, přičemž nenechají motor dostatečně vykapat a ještě i tak tam vždy něco zůstane. A ty "ještě lepší servisy" zaokrouhlují nahoru. Tzn., že např. když je předepsána náplň 4.8l, tak automaticky nalijí celé 5l balení....

Tiež mám skúsenosť, že ak je oleja viac dochádza rýchlejšej karbonizacii celého motora....

Na Astre mi blbol snímač hladiny oleja tak som dával po hornú rysku, nech mi to stále nesvieti.... a pri výmene tesnenia pod hlavou čistili komplet motor... sacia trubka do vane motora bola z dvoch tretín zanesena
cajoch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát kvě 10, 2019 10:54 am
Jméno a příjmení: Ivan Ruml

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od cajoch »

Levorg je přímovstřik, tam karbonování z principu nejde zamezit dle mého....Ale třeba Outback musí se stejným motorem jako máme my v Evropě schroustnout 90 oktanový americký benál, H6 jakbysmet.....mám Outbacka krátce, tak jsem na to zvědav....můj přístup k autu je konzumní, asi nikdy nebudu vymetat pavouky kvůli čemusi, jet až se mi ohřeje motor a tak.....měnit olej po prvních pěti tisících..pro mě je auto (i Subaru) prostě jen auto...tak uvidíme, jak dopadnu oproti jiným, kteří autu různě podkuřují a pomáhají..:-)
Subaru Outback 2.5i Sport MY 2018
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od námořník »

:-DDD na to radši ani nebudu reagovat :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od spm »

cajoch píše:Ale třeba Outback musí se stejným motorem jako máme my v Evropě schroustnout 90 oktanový americký benál, H6 jakbysmet.....
Až na ten detail, že v US se ty oktany jinak počítají / interpretují, takže ten jejich 90 oktan je to samý, co naše 95ka. Narozdíl teda od Austrálie, kde jak jsme teď nedávno zjistili, se běžně točí 91 oktanová břečka.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
cajoch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pát kvě 10, 2019 10:54 am
Jméno a příjmení: Ivan Ruml

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od cajoch »

spm píše:
Až na ten detail, že v US se ty oktany jinak počítají / interpretují, takže ten jejich 90 oktan je to samý, co naše 95ka. Narozdíl teda od Austrálie, kde jak jsme teď nedávno zjistili, se běžně točí 91 oktanová břečka.
Není stejný, jejich oktanové číslo je průměrem dvou měření dle různých metodik....ani nejlepší US benál nemá 95 oktanů.....prostě ty motory to umějí, jsem chtěl říct...
Subaru Outback 2.5i Sport MY 2018
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od spm »

No, neřekl bych, že nejlepší US nemá ani 95 RON oktanů... Tady nějaká tabulka, co se prodává ve státech:
https://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Stat ... _Standards

Pro porovnání, 90 AKI (značení v US) je 95 RON (značení u nás), 93 AKI je 98 RON. Takže ano, většina států má v nabídce něco, co je má cca 91 RON oktanů, ale zároveň ten "mid-grade" je v podstatě ekvivalent N95 a spousta států má i N98 ekvivalent.

A pak je otázka, co je napsaný v příručce americkýho Subaru, pokud tam je, že máš tankovat mid-grade, což by nebylo až takový překvapení, tak je to prakticky nastejno :-)

Ale docela by mě zajímalo, jak (moc) se liší ty motory mezi US verzema a Evropskýma. Pač nahrát tam jinou palivovou mapu je asi sranda, ale min. u atmosférických motorů dle typu dostupného paliva dává smysl měnit kompresní poměr motoru... což zase předpokládám je tak trochu daný konstrukcí toho motoru a nejde to jen tak mírnix týrnix změnit.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 594
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od SWRT »

Ja jsem v americe jezdil na 87 a nebo 89....v prirucce bylo napsane 87 bezolovnaty...tady jezdim na 95...melo by to byt to same
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od Tapan »

Jeníku, správněji je mírnix dýrnix :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od sima »

Jedině mírnix Týrnix =) dýrnix neznám :-) Netřeba se chytat za slovo, ale když už jsi to načal, je třeba se Honzíka zastat ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od quickly »

Já znám jen Týrnix >:-@
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od Tapan »

Pochází to z němčiny, "mir nix dir nix". V mluvené řeči je to jedno a napsané to vidím asi poprvé :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od sima »

Je to jedno, protože prostě česky odjakživa jen týrnix, tak se to vyslovuje zde, tak slyším :-) Přeci jen kdyby napsal Honzík: mir nix dir nix nemělo by to tu šťávu a člověk by se i krátce podrbal na hlavě.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
plukovník

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od plukovník »

Tapan píše:Pochází to z němčiny, "mir nix dir nix". V mluvené řeči je to jedno a napsané to vidím asi poprvé
V němčině je to ovšem "mir nichts, dir nichts", volně přeložený význam něco jako "pro nic, za nic"...

Jedná se ovšem o mluvený slogan, psaná forma ani jaké je písmeno i(y) není kodifikována.
Uživatelský avatar
u2964
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 163
Registrován: sob dub 06, 2019 9:44 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: okres Děčín

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od u2964 »

SWRT píše:Ja jsem v americe jezdil na 87 a nebo 89....v prirucce bylo napsane 87 bezolovnaty...tady jezdim na 95...melo by to byt to same
US manuál Outbacku 2019 Premium říká:
Fuel requirements
The engine is designed to operate using
unleaded gasoline with an octane rating of 87 AKI (90 RON) or higher.
...
Your use of gasoline with detergent ad- ditives will help prevent deposits from forming in your engine and fuel system. This helps keep your engine in tune and your emission control system working properly, and is a way of doing your part for cleaner air. If you continuously use a high quality fuel with the proper detergent and other additives, you should never need to add any fuel system cleaning agents to your fuel tank.
...
Do not use any gasoline that contains more than 10% ethanol, including from any pump labeled E15, E30, E50 or E85 (which are only some examples of fuel containing more than 10% ethanol).
In addition, some gasoline suppliers are now producing reformulated gasolines, which are designed to reduce vehicle emissions. SUBARU approves the use of reformulated gasoline.


Nacvakáno v Tapatalk Pro
Subaru Outback 2.5i Active Lineartronic MY2019 (2019+) /9+/ Obrázek
ex Kia Cee'd SW 1.4CVVT MY2009 FL (2010-2019) /6-195.735/ Obrázek
ex Škoda Felicia Combi GLXi 1.3 MY1999 (2008-2010) /132.141-185.515/ Obrázek
plukovník

Re: Levorg - nejvhodnější palivo

Příspěvek od plukovník »

u2964 píše:
US manuál Outbacku 2019 Premium říká:
Fuel requirements
The engine is designed to operate using
unleaded gasoline with an octane rating of 87 AKI (90 RON) or higher.
...
Your use of gasoline with detergent ad- ditives will help prevent deposits from forming in your engine and fuel system. This helps keep your engine in tune and your emission control system working properly, and is a way of doing your part for cleaner air. If you continuously use a high quality fuel with the proper detergent and other additives, you should never need to add any fuel system cleaning agents …
Takže se opět jenom potvrzuje, to co už dávno všichni víme.
Jako PHM do našich skvělých, nových ekvipáží používat výhradně lihuprostý, vysoce aditivovaný, přeformulovaný benzín, bez dodatečného přidávání VIFu a jiných sraček ! ;-D

A to v českých podmínkách znamená jezdit s vervou...
Tedy vyhradně na benzín VERVA 100 [3GEARS]
Odpovědět

Zpět na „Levorg“