Levorg - pazvuky

Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Levorg - pazvuky

Příspěvek od Fleggy »

Jak uderily mrazy, zacaly se ozyvat neprijemne zvuky nekde z oblasti ridicova A-sloupku a v mensi mire i od praveho A-sloupku. Jsou to dost hlasite, ostre zvuky, jako kdyby kulicka (nebo tvrdy kabelovy svazek) narazela na plast. Deje se to hlavne na pricnych nerovnostech. Napriklad dnes rano (-9 st) na zacatku D2 smerem z Brna to byla chvilemi doslova kanonada.
Jelikoz stejny problem jsem mel i v predchozim Levorgu (ale az pozdeji pri treti zimni sezone), tak se domnivam, ze jde o nejakou konstrukcni vlastnost a ze bych nemel byt jediny, kdo se s tim setkal. Takze moje otazka - neresil to uz nekdo? Nejlepe uspesne :)
Pro jistotu zduraznuji - pri beznych teplotach to nedela. Dnes jsem to zaznamenal poprve, kdyz nepocitam zkusenost s predchozim Levorgem.
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od zed »

Zkusím to cca za 2 hodiny, auto je zmrzlé na kost, pořád je asi -7, tak by se to teoreticky mohlo projevit... Ale teda snad ne, no...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od zed »

Nic. Ani ťuk...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Fleggy »

Asi uz bylo moc teplo, ale i tak dik za test.
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od zed »

Byly už jenom -3°C, no. Sice auto bylo ve stínu a totálně zmrzlé, ale asi to nestačilo. :( Pro jistotu jsem to vzal "zkratkou", bylo to sice delší, ale zato tam byla horší cesta, tak byla větší šance, že se něco ozve...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Paja
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:07 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Paja »

Mě se taky občas něco od sloupků ozývá, zatím jsem nevysledoval odkud (když neřídím - což není často - jako na potvoru ticho). Taky když je chladněji a při příčných nerovnostech. Občas mam podezření i na plast kolem eyesightu. V pátek jedu na 30tk servis do AWD, plánuju se optat, tak dám kdyžtak vědět.
Subaru Levorg GT Trend MY2017
ex Citroen C5 Break MY2001
ex Škoda Forman Solitaire
ex Tatra 613-3
ex Tatra 613-1
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od námořník »

V kolik tam v pátek budeš?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Paja
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:07 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Paja »

Mám dorazit mezi 8-9. Jak dlouho to potrvá nevim. Na Prahu mám jinak vyčleněnou většinu dne.
Subaru Levorg GT Trend MY2017
ex Citroen C5 Break MY2001
ex Škoda Forman Solitaire
ex Tatra 613-3
ex Tatra 613-1
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od námořník »

Já tam v pátek taky vezu Levorga. Taky v tý době.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Subaru70 »

..u A sloupků to často vrzalo i na Foresterech včetně mýho. Stačilo přitlačit ruku na reprák a nebo vytěsnit lištu A sloupku mezi palubkou a sloupkem nějakou gumičkou a bylo vše ok..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Fleggy »

Mně to nevrže. Jsou to ostré zvuky, jako když něco tvrdého klepe do plastu. A musí být těch cca -9 a míň. Když jsem to vloni demonstroval svému prodejci, tak pořád hledal nějaký kovový předmět v přihrádce spolujezdce, že to jinak není možný :) Ale to bylo se starším Levorgem - než jsme se domluvili na dalším postupu, tak jsem ho vyměnil za nový.
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Aischylos »

Mám najeto aktuálně asi 85000km a upřímně v zimě mě klepe (vrže) palubka před spolujezdcem a vlevo před řidičem už asi 2 zimy, nejdříve ne, ale stačí přejet po ránu pár nerovností a už to pak dělá celý den.. ano je to pokud je více pod nulou, ale je to věc na kterou jsem si už zvykl. Není to proboha premie, takže jsem to do jisté míry čekal (i když ne tak brzy) a upřímně (byť to auto mám hodně rád), kvalita zpracování (byť jiné věci jsou velmi dotažené) prostě objektivně zatím není na takové úrovni, na kterou jsem byl třeba zvyklý u koncernu (vW, i seat), měl jsem předtím Seat Alteu a ta v 125000 km před prodejem takto zdaleka v zimě nevrzala.

A to nemluvím o brzdách, které někdy dokážou za vlhkého počasí tak nechutně pískat, že by se lokomotiva za to nemusela stydět. ( a byly jednou i měněny kvůli tomu).

O klepání vlevo vzadu v kufru se tu už psalo, to mám prakticky od novoty, dočkal jsem se i zatékání do levého zadního světla. Nicméně záruka po 2 a více letech nebyla uznána. Jo a zadní parkovací senzory pokud prší, tak nepípají vůbec...tak to jen tak..

Nicméně auto mám moc rád, jízdní projev je úžasný (aby ale nebyl u plochého motoru, 4x4 a 18 kol) takže mu výše zmíněné věci jsem ochoten odpustit a neřeším to, za rok a něco max půjde stejně pryč, nicméně vzhledem k aktuálnímu portfoliu subaru budu asi nucen změnit značku...motorově se mi už asi nic u nich nelíbí...

Jo a Zede (Tomáši), ještě aby ti něco vrzalo, když to máš úplně nové :-)))))
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od zed »

Aischylos píše:Jo a Zede (Tomáši), ještě aby ti něco vrzalo, když to máš úplně nové ))))
:D najeto mám už 8 tisíc. Musíme udělat ten mini-sraz ve Zlíně někdy, Pavle... Budu tam asi kolem 16.2. ;)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Aischylos »

To musíme, omlouvám se, tehdy toho bylo hodně a nestihl jsem se ozvat. 16.2 mám službu, stav se v práci :-)
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od feroj »

Aischylos píše:Mám najeto aktuálně asi 85000km a upřímně v zimě mě klepe (vrže) palubka před spolujezdcem a vlevo před řidičem už asi 2 zimy, nejdříve ne, ale stačí přejet po ránu pár nerovností a už to pak dělá celý den.. ano je to pokud je více pod nulou, ale je to věc na kterou jsem si už zvykl. Není to proboha premie,

O klepání vlevo vzadu v kufru se tu už psalo, to mám prakticky od novoty, dočkal jsem se i zatékání do levého zadního světla. Nicméně záruka po 2 a více letech nebyla uznána. Jo a zadní parkovací senzory pokud …

Autu to človek odpustí... ale šlendriánstvo zo strany servisnej siete sa rozdýchava ťažko >:-&
Ak mi to nerobí(rozumej nejaká závada)v 20ročnej Astre, ktorá dvadsať rokov rokov stojí pred barákom za každého počasia a každý deň ma odvezie kde potrebujem, nevidím dôvod privierať oči nad ani nie 3ročným autom... a to ma nechala v štichu len raz, aj to 2km od servisu a 3 od domu, odišlo palivové čerpadlo

prémia nie je... ale zo strany SUBARU bolo myslené ako lacnejšia náhrada za A4, resp BMW3, a spol(v základnej výbave)... teda podvozkovo sa im vyrovná, len má k dispozícii v EU len ten jeden motor(Ak má niekto voči tomu námietku, bol tak zaradený motoristickými novinármi v zahraničnej tlači v prehľadoch predaja pri jeho uvedení do EU..)
Odpovědět

Zpět na „Levorg“