Levorg - pazvuky

slavoj71
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Jméno a příjmení: Pavel Smolák

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od slavoj71 »

Já máme najeto cca 65 tisíc a nikde (ani za mrazu, na horách najezdím 50% km) nic neklepe, nic nevrže, nikam nezatéká, s dílenským zpracováním nemám nejmenší problém a rozhodně mi nepřijde horší než v autech z koncernu. Tak nevím - štěstí na kus?
(Akorát jsem si tedy teď o víkendu očesal přední nárazník - led schovaný pod sněhem a už jsem se do té zatáčky nevešel, sněhová bariéra byla docela umrzlá... Ach jo. Inu, chybami se člověk učí. >:-& )
Subaru Levorg MY2016
Subaru Outback MY2017
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od LukasV »

Dnes jsem se díval na test Focusu na Meziplynu a už u novýho auta taky drnčela přístrojovka + u B sloupku nelícovaly plasty. Tvrdá kritika od Koubka a kroucení hlavou nad zpracováním.
Zřejmě se to bude zavádět jako standard napříč automobilkama...
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Medy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 03, 2018 9:12 pm

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Medy »

Mám najeto 60tis. km a auto mám od října loňského roku. Na podzim bylo vše v pohodě, ale teď v zimě při mrazech se mi ozývají také různé zvuky. Občas "drnčí" pravý reprák, zvuky ze sloupku, vrzání sedaček. Je to ale fakt jenom někdy...moc nechápu ten mechanismus.
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od feroj »

Medy píše:Mám najeto 60tis. km a auto mám od října loňského roku. Na podzim bylo vše v pohodě, ale teď v zimě při mrazech se mi ozývají také různé zvuky. Občas "drnčí" pravý reprák, zvuky ze sloupku, vrzání sedaček. Je to ale fakt jenom někdy...moc nechápu ten mechanismus.
mne sa tiež ozýval ľavý predný kryt pri A-stlpiku(v tom ide pekne zabandážovaná kabeláž) ... najprv mi ten kryt v C&K omotali nejakou tesniacou páskou a aj tak sa to niekedy ozývalo... a nakoniec v JRT zistili, že príčinou vrzgania je dlhšia skrutka ako je hrúbka uchytenia pristrojovej dosky ku karosérii, a ani na doraz dotiahnutá skrutka nepritlačí pristrojovy panel ku karoserii- ja tam stale vôľa preto to rezonuje...a tá skrutka je pod tou mriežkou, takže ak je tých dlhších skrutiek viac, treba ich odkrutiť a podložiť inak sa toho nezbavíš... :-/

a to mechanik nechcel z loajality k zamestavateľovi viac hovoriť, len utrúsil, že je toho viac kde sa sudruhovia z JPN sekli, tenké plastové kryty, ktoré keď sa raz daju dole väčšinou sa na nich miečo ulomi atď...

najlepšie je do súčasných aut nič nedorábať...
Pio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 07, 2017 7:49 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Pio »

Ahoj všetkým, pozoruje niekto z Vás vŕzganie šoférovej sedačky, presnejšie sedáku na elektrickej sedačke látkovej v Levorgu? Pripadne ešte praskanie / pukanie karosérie na šoférovej strane od B stĺpiky k C?? (mam podozrenie na karosériu, možno truska od zvaru niekde odpadla alebo niečo podobné lebo pukanie pastu je úplne iné).
Jedna sa o 2017 nájazd cez 45tisic.
Ešte je do novembra v záruke čiže ho hodím do servisu nech sa hrajú. Len čakám kým dôjde nové auto už, nech môžme jazdiť ďalej. Takže čisto či sa niekto s týmto nestretol. Celkom ma to rozčuľuje lebo celkovo super auto ale tieto zvuky sú hrozné . Mam pocit že som prelúskal toto fórum celé a nenašiel som nič podobné, ak to tu je sa ospravedlňujem. Zahraničné fóra som ešte nepozeral.
CX-5 2022 Homura
Levorg 2018
exCorolla HB 2005 is still alive
exCorolla HB 1997 RIP
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od námořník »

Vítám tě mezi námi. Musíš napsat 3 příspěvky,aby jsi mohl psát bez schvalování.
Struska ve sváru asi ne, ale jak píšeš, ať si hrajou 😉
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Pio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 07, 2017 7:49 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Pio »

Ja som to dal len čisto ako príklad 🙂. Ťažko to popísať je to silné praskanie ktoré prichádza úplne náhodne.
CX-5 2022 Homura
Levorg 2018
exCorolla HB 2005 is still alive
exCorolla HB 1997 RIP
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Makovica »

Tak bohvie, ci tam aj ja nemam nejaku "skrutku". Obcas cosi zarezonuje a pokusna fixacia vsetkych navonok pohyblivych casti nepomohla.
Od stlpikov to ale podla mna nejde, je to niekde spod okna, ako su tie ventilacne otvory.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Pio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 07, 2017 7:49 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Pio »

No keď mám napísať pravdu od začiatku riešim zvuky . Je to beh na dlhé trate 😂. Prvá vec čo sa riešila na prvej garančke bol strop pri eyesight tam to búchalo ako sprosté. Potom som utesnil oba Áčkové stĺpiky a je kľud, spolujazdcov tapacír na dverách praská furt ale neriešim to až tak. V zime z kufra pri prejazde spomalovaču keď sa prehupne auto vŕzga ale to tiež až tak neriešim. Najviac ma hnevá sedačka a praskanie od bočnice ako píšem. Je to ako keď zlomíš palicu. Ale pôjde to do servise aj keď v BA sú taký že 🤦.
CX-5 2022 Homura
Levorg 2018
exCorolla HB 2005 is still alive
exCorolla HB 1997 RIP
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od feroj »

možno by pomohlo spevnenie tapacíra... Obrázekprípadne aj vytlmenie https://hifol.eu/kategoria/tlmiace-materialy/page/2/ chcem sa tam niekedy pozrieť..
Přílohy
tap_dveri Levorg.jpg
tap_dveri Levorg2.jpg
Pio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 07, 2017 7:49 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Levorg - pazvuky

Příspěvek od Pio »

Ahoj všetkým, takže praskanie od B stĺpika vybavené aj škrípanie alebo vrzgot šoferovej sedačky taktiež.
Opäť tiché jazdenie, dúfam že už budem mať pokoj aj keď už viacej jazdím novú Mazdu ale Levorg je iný, keď do neho sadnem je tam väčší úsmev 😁
Pekný deň.
CX-5 2022 Homura
Levorg 2018
exCorolla HB 2005 is still alive
exCorolla HB 1997 RIP
Odpovědět

Zpět na „Levorg“