Koupe Levorga - dotazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od dethroned »

SubarákDejf píše:
Aha, tak to jsem nevěděl. Víš to jistě? Proč ten rozdíl oproti nafťákům? V tom, že turbo netlačí až takovej tlak, jako v dehtu?
...
Rozdíl je, že benzinový motor má teploty na vstupu do turba běžně kolem 1000 °C, špičkově až 1050 °C. Kdežto naftový kolem 800 °C, ty nejvýkonější teď až 860 °C. Chlazení ložiskové skříně vodou okamžitě řeší spoustu problémů, jako je zapékání pístních kroužků na hřídelce. Voda má obrovskou chladicí kapacitu, dokonce i po náhlém vypnutí motoru po plném zatížení nám špičky teplot na ložiskových komponentech nelezou výš než u dieslových tureb, který jsou chlazený jen olejem.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Aischylos píše:Tak to mi prosím poraď, rád se poučím a změním názor. Dlouhodobou spotřebu (B) v rámci trip samozřejmě v tom horním umím vyvolat, ale spotřebu která by se počítala od každého nastartování (celkového vypnutí???) - jen to uvítám.
Ahoj, průměrná spotřeba za aktuální jízdu (od nastartování do vypnutí motoru) se ti po vypnutí motoru ukáže na chvíli na středovém displeji.
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Aischylos »

Jo takhle to myslíš...tohle samozřejmě vím, to se tam tak na 2 vteřiny ukáže. Myslel sem kdykoliv vyvolání během jízdy. Přijde mi, že volba těch grafů místo toho není úplně šťastné řešení...
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Aischylos píše: Fleggy- prosím co myslíš tím de facto nefunkčním Bluetooth Handsfree??? Hluk od kol??? No mám navlas stejné pneu a tohle tedy říci nemůžu...já jsem opravdu naprostý laik, ale žádný nadměrný hukot sem neregistroval, tedy kromě dne kdy bylo 25C, to už jsem to slyšel, ale jinak moc ne a jezdím i hodně bez rádia...
Spároval jsem Nokia 201 a Nokia E52. V mých předchozích vozech oba bez problémů fungovaly. V Levorgu se telefon připojí, ale buď jdou hovory stále přes mobil nebo to nic nedělá, i když se HF v autě tváří, že vytočilo nebo přijmulo hovor. S hlasovým ovládáním to zlobí víc (myslím HF, rozpoznávání hlasových příkazů je OK). Nebo přenos kontaktů - někdy běží hrozně pomalu, někdy spadne během přenosu, občas funguje normálně.
Prostě ve výsledku to není použitelné.
A hluk od kol jsem začal vnímat až po přezutí na letní Dunlop. Jsou místa, kde jsem s Nokiany žádný zvláštní hluk nevnímal, ale s Dunlopy ano. Např. ofrézovaný povrch (hvízdání) nebo hrubší asfalt (výrazný hluk). BTW jsi mě rozesmál, jak jsi napsal, že máš navlas stekné pneu, když ani já sám nevím, co přesně mám teď obuto :)
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Aischylos píše:Jo takhle to myslíš...tohle samozřejmě vím, to se tam tak na 2 vteřiny ukáže. Myslel sem kdykoliv vyvolání během jízdy. Přijde mi, že volba těch grafů místo toho není úplně šťastné řešení...
Přece sis to nekoupil, aby sis hlídal průměrnou spotřebu ;)
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Aischylos »

Já ti dám pobavil, však si psal, že Nokian WRD4 :-))) ty mám na zimu taky, tak proto :-) ale máš recht, na léto to já sem nevím, co tam bylo původně, to se dovím zítra :-)) kdoví jestli také ne Dunlopy.

No a co se týče mobilu - tak já mám LG L3 (základní řadu značky) a musím říct, že tento problém nemám - spárování okamžitě, hovory jdou přes repráky v autě, hlasově najde v seznamu každého (přirozeně mu to musím říkat anglicky), vytočení a přijmutí bez problémů a dokáže pokud je spárovaný mobil najít i alba či písničky - což mi přijde fajn :-) s přenosem kontaktů jsem rovněž neměl problém. Možná chce telefony od firmy, která sídlí jen přes "průliv" :-)))))

Co ale nejde (a to je jednoznačně mobilem) - prohlížení SMS a pokročilé aplikace co to auto nabízí....trefně to vyjádřila přítelkyně - asi nikdo kdo takové auto vymyslel a prodává nečeká, že když máš na něj peníze nemáš na mobil, který by s ním fungoval v celém rozsahu :-))))

Tak teď přemýšlím, jestli si mám udělat radost mobilem...kvůli autu..totální paradox
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Však jsem už prve psal, že Nokiany jsou v pohodě. Ta hlučnost se týká Dunlopů, na kterých to přijelo z Japonska :)
Nokie E52 bych se nerad zbavoval. Momentálně nevím o modelu, kterým bych ji nahradil. Jinak patlafoun mám taky, ale nepoužívám ho na normální telefonování - na to mám starou dobrou Nokiu.
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Aischylos »

Hmmmm, to chápu s tím mobilem, ale asi to bude tím ten tvůj problém...jinak já budu muset hlavně vyřešit u zadní značku a drnčení, což mě neskutečně sejří...mám občas pocit, že se utrhne
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od paveljirik »

Aischylos píše:Hmmmm, to chápu s tím mobilem, ale asi to bude tím ten tvůj problém...jinak já budu muset hlavně vyřešit u zadní značku a drnčení, což mě neskutečně sejří...mám občas pocit, že se utrhne
Taky me to sere, myslis, ze by se tam rozmerama vesla US tabulka ? Misto na to je dost velky a na registru vozidel je vymenuji.

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Aischylos »

No tak to je dobrá otázka a myšlenka...dal sem si tu práci a prošel si to na stránkách SPZ a podíval se na vlastní fotku zadních partií auta a vyběhl se i podívat a řekl bych, že se to tam vleze pohodlně stran rozměru - písmena jsou pak menší...dokonce píšou, že tento formát je určen speciálně pro auto, které je na americký trh, což jistě Levorg splňuje...tak a teď by mě zajímalo co to bude stát...musí být jistě i zápis do TP...ale je to zajímavý nápad
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od paveljirik »

Podle mne jenom vymena spz za znicenou nebo poskozenou, rek bych 500,-

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Aischylos »

Hmmmm tak to by bylo docela fajn, zkusil bych to zjistit, ale nejdřív až budu mít den volna...je kolikrát dost na nic při mé práci se dostat na úřady..:-(
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

No vidíte, a já zase nemám drnčící SPZ :)
Předpokládám, že vám drnčí za jízdy a ne, že byste řešili zadrčení při zavírání zadních dveří.
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od paveljirik »

Fleggy píše:No vidíte, a já zase nemám drnčící SPZ :)
Předpokládám, že vám drnčí za jízdy a ne, že byste řešili zadrčení při zavírání zadních dveří.
Za jizdy nedrnci, prave, ze resim pri zavirani, lezu do kufru kvuli praci 16x denne minimalne tak to mne pekne sere, necham udelat samolepku a bude klid ;)

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Traveller »

To mi chcete říct, že slyšíte drnčet značku za jízdy??? :670: To je asi blbost, ne??? Přes všechen ostatní hluk o té značce ani nemůžete vědět.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Levorg“