Koupe Levorga - dotazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od quickly »

Karlík1: vítej u nás na SFC, ještě se musí schválit 2 Tvé příspěvky, potom můžeš psát bez schvalování a posílat SZ. Já na SJ mám fólie pod kliky a plná spokojenost. K ostatnímu se určitě vyjádří kluci s Levorgy.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od PeteBiggy »

Karlík1 píše:Jsem tu nový a tak se trochu osměluji. Čekám na svůj první Levorg, je teď u dealera.
Hlavně bych se chtěl zeptat, jestli někdo má zkušenosti s ochrannou folií na venkovní zrcátka, přední nárazník, přední hranu střechy a pod kliky, jestli je to vůbec k něčemu dobré a jak dlouho to vydržÍ.Karlík1
Ahoj. Za mě teda špatně. Buď kompletní ochranu laku, tzn., tvrdou keramiku či jinou kvalitní nanotechnologii. Samo, neohrání to až tolik co fólie, ale má to spoustu dalších plusů. A když už teda fólie (za mě teda hlavně pro ty, co najezdí opravdu hafo km, i v zimním provozu), tak bych už volil celofólii, tedy kvalitní fólii na celé díly. Např. nechat potáhnout přední nárazník, kapotu, masku, přední blatníky a popř. i světla a zrcátka....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Makovica »

quickly píše:Karlík1: vítej u nás na SFC, ještě se musí schválit 2 Tvé příspěvky, potom můžeš psát bez schvalování a posílat SZ. Já na SJ mám fólie pod kliky a plná spokojenost. K ostatnímu se určitě vyjádří kluci s Levorgy.
Vidis, to mi vobec nenapadlo pod klucky davat foliu, dobry napad.
Na naraznik a zrkadla kaslat, to je plast.
Dal som kvalitnu foliu na kapotu, tam to ma asi najvacsi vyznam (nejakych 160E v "akcii"). A tvrdia, ze to treba kazde 3 roky menit, inak je to je potom uz problem dat dole.
Ta folia je absolutne neviditelna. Aj na dotyk je to problem rozpoznat.
Este stoja za zvazenie predne blatniky, ale to sa mi uz zdalo drahe a pripadne na A stlpiky kvoli kamienkom (to mi tiez vtedy nenapadlo).

EDIT: Tak mi napadlo, ze mi mozno vdaka tej folii nerezonuje kapota :-D
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Mareka »

Uvažoval jsem nad fólií na přední nárazník a kapotu jako ochranu laku na nové (služební) auto - je to leasingovky, kterou při vrácení zajímá jen vzhled.

Když jsem to poptával, tak mi to příslušné firmy spíše rozmlouvaly. Prý to vnímají jako vhodné řešení hlavně u starších/poškozených laků. U nového auta poukazovali na velmi reálné riziko poškození laku při následném sundávání po delší době (což by u mne bylo po 4 letech). V tomto kontextu má asi logiku ta info od Makovica výše - měnit folii po 3 letech.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

Quickly, děkuji za přivítání na SFC, budu se snažit být platným členem, zkušenosti atd.
Všem, kteří odpověděli, nebo případně ještě odpovědí na můj příspěvek a dotaz na folii děkuji za názory, beru je do úvahy, zvláště ten, který varuje před případným obtížným sundáváním (Mareka i Makovica) a budu používat řešení, které navrhuje PeteBiggy. Na zrcátka ještě pouvažuji, to by byl spíše estetický doplněk k ochranným lištám dveří.
Pod kliky ji ale dám určitě, tam byly u předešlých aut dveře vždycky poškrábané od nehtů.
Dovolte ještě jeden dotaz: Lapače nečistot, u mých dřívějších aut se mi osvědčily, nehledě k tomu, že kdysi byly vzadu předepsané, dával jsem je i za přední kola. Teď u Levorga je to pořádný ranec, ale jsem toho názoru, že jsou užitečné, protože ochrání spodní část dveří a zadní blatníky před kamínky, ale hlavně v létě před rozměklým asfaltem, ten jde z karoserie špatně dolů.
Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

Poděkování:
Děkuji za schválení příspěvku. Protože je Silvestra, přeji všem Subaristům, řidičům všeobecně a vůbec všem dobrým lidem to nejdůležitější – hlavně hodně zdraví.
Techniku a zkušenosti nechám do dalších dnů až si toho Levorga pořádně projedu, samozřejmě jsem četl i vlákna o zajíždění (přiznám se, že jsem o zajíždění brzd neměl ani páru, ale to je zřejmě specifická záležitost).
Takže: všem hlavně to zdraví a spoustu úspěšně absolvovaných kilometrů.
Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od VDC »

Karlíku i tobě vše nejlepší ! Už jsem ti schválil 3. příspěvek, tak už máš tu schvalovací procedůru za sebou... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

VDC píše:Karlíku i tobě vše nejlepší ! Už jsem ti schválil 3. příspěvek, tak už máš tu schvalovací procedůru za sebou...
Díky VDC, jak získám první zkušenosti, hned je budu šířit dále, Levorg je teď u dealera, zaplacena záloha, vymýšlím nějaké doplňky podle vlastního uvážení a doporučení členů SFC, vlastní předání a zprovoznění cca polovina ledna, zatím mám s čím jezdit, takže žádný spěch, raději ať se to udělá podle představ.
Všechno nejlepší Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od PeteBiggy »

Karlík1 píše:Všem, kteří odpověděli, nebo případně ještě odpovědí na můj příspěvek a dotaz na folii děkuji za názory, beru je do úvahy, zvláště ten, který varuje před případným obtížným sundáváním (Mareka i Makovica) a budu používat řešení, které navrhuje PeteBiggy. Na zrcátka ještě pouvažuji, to by byl spíše estetický doplněk k ochranným lištám dveří.
Pod kliky ji ale dám určitě, tam byly u předešlých aut dveře vždycky poškrábané od nehtů.
Dovolte ještě jeden dotaz: Lapače nečistot,....ale hlavně v létě před rozměklým asfaltem, ten jde z karoserie špatně dolů.
Karlík1
Tak škrábance od nehtů i snadnou údržbu vč. čištění od asfaltu průměrná profi keramika samozřejmě spolehlivě řeší... ;) Teď samozřejmě nemyslím Picatec a nebo jiné vodičky :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

PeteBiggy, díky za tip, o keramice samozřejmě uvažuji, zavrhl jsem ty folie na nárazník a hranu střechy.
Vše nejlepší do roku 2018 a dalších.
Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

Karlík1 píše:Jsem tu nový a tak se trochu osměluji. Čekám na svůj první Levorg, je teď u dealera.

Hlavně bych se chtěl zeptat, jestli někdo má zkušenosti s ochrannou folií na venkovní zrcátka, přední nárazník, přední hranu střechy a pod kliky, jestli je to vůbec k něčemu dobré a jak dlouho to vydrží.

Jenom dva technické postřehy, které ale asi stejně nevyřešíme.
1. Když už má EyeSight, přední a zadní kameru, proč je nevyužít k záznamu provozu místo dalších přídavných kamer, mohlo by se to nahrávat, ideálně na SD kartu.
2. K EyeSight – vidí asi to, co já – možná …

Včera jsem se ptal u dealera na EyeSight, tak opravdu lze ty kamery vyčíst z nějakého záznamu, ale údajně to umí pouze výrobce a tu technologii nikomu nedá. Dá se to použít pouze při nějakých vážných haváriích. Uvažuji tedy o řešení pomocí samostatné kamery (přední, případně i zadní), problém u přední kamery je ten, že z důvodu zorného pole EyeSight zbývá pro její umístění pouze malé místo na pravé straně předního skla, doporučili mi nalepovací držák s kamerou co nejblíže k horní straně skla. Propojení mezi přední a zadní kamerou umí schovat tak, aby to vypadalo solidně a nevlál mi tam někde kabel po celé délce kabiny.
Folie vyřešena díky vašim názorům
Zdravím Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od quickly »

Karlík1: já mám schovanou kameru za zpětným zrcátkem, což ES asi nepovoluje :-/ . Nad zadní kamerou jsem také přemýšlel, ale je tam problém se zašpiněním - zkušenosti s couvací kamerou u SJ , která je u RZ. Kdykoliv jdu do auta, tak setřu z kamery bordel a je to ok. Stačí ale, když jedu do Pardubic cca 15 km a kamera je nečitelná. V létě je to v pohodě, ale v zimě to nebude použitelné. Druhá varianta je kamera na zadní sklo. tady je ale problém kam, protože teď v zimě mám sklo stále zaprasené. Kamera by se asi musela dát na prostor, kde je stěrač (já nemohu, protože vzádu mohou být psi nebi plný kufr věcí), ale potom bude zase problém s mlžením skla v zimě.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

Quickly, oni mi to v prodejně ukazovali přímo na Levorgu s ES a mají na to nějakou šablonu, které prostory musí zůstat volné, přímo mi to řekli, že jediné místo je vpravo nahoře, kam se ta kamera může dát. Osobně si myslím, že mezi kamerami ES je prostor, ale do toho se jim asi nechce nebo nesmějí. Se zadní kamerou není problém kromě toho špinění, s tím se musí počítat.
Díky za odpověď Karlík1
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Karlík1 »

Tak už je konečně doma, myšleno v garáži. Je to červený Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018. První dojmy – vždy mi zůstane v paměti vstřícný postoj pracovníků ILOS Liberec při mých požadavcích na dodatečnou výbavu a jejich aktivní spolupráce – je to perfektní tým. Nadstandardně přátelská atmosféra a perfektní předání vozu, až dojímavá situace – mohu jen doporučit, jsou to skuteční odborníci na svém místě. Velké díky za ten přístup.
Už při předváděcí jízdě mi vůz padl perfektně do ruky a řekl jsem si, to je ono, na ten jsem čekal celý život. Teď se s ním učím sžít a je to obrovská zábava (ale i odpovědnost). První silný dojem z řízení? Zabrzdil jsem při zpomalování levačkou jak jsem byl zvyklý při řazení vyšlápnout spojku – doufám, že si to rychle odvyknu. Silně pozitivní dojem je z adaptivního tempomatu, to je opravdová paráda. Až toho najedu víc, napíšu konkrétnější poznatky.
Jinak – kdybych dával větší pozor, věděl bych už dříve, že mezi kamery EyeSight nejde nic dát, protože je tam v prostředku další kamera pro automatiku přepínání hlavních světel, takže ten prostor pro umístění nahrávací kamery je skutečně jen na pravé horní straně předního skla (a to se mi moc nechce už proto, že by ta kamera „šilhala“).
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

Gratulace, užij si to :-)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Levorg“