Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od sima »

Traveller píše:Určitě to někteří mají napozorované daleko lépe než já, třeba Quickly. Já dojezd a podobné věci neřeším, ale mám odzkoušeno, že s SJ Forejsem ujedu od rozsvícení kontrolky rezervy alespoň min.100km. Resp., ujel jsem nejvíc cca 70km, ale při dotankování jsem zjistil, že mi tam nejméně 3-4l ještě v nádrži zbyly.
Trávo já to jednou nedobrovolně teda prubl.Ujel jsem s tím skoro 100km,jenže na dálnici v rakousku,minul jsem jednu benzinu u které jsem váhal zda nenatankovat.A záhy se mě rozsvítilo dietní oko.Ono pak jak naschvál začínal fungl nový úsek(což jsem blb věděl)nikde žádná benzina,tlačil jsem to očama,vším :-) Tankoval jsem už jen kousek od české hranice.Jak se snažím tohohle vždy vyvarovat,stalo se.Za čárou v rakousku,německu,talošce tankuji častěji,s velkou rezervou v nádrži,je známo že tam není zdaleka tak hustá síť,tohle mě ale nějak nevyšlo,musel jsem dojíždět na výpary.Takže ujede se docela dost na rezervu,když to není teda zrovna lesem na redukci.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od spm »

Někde jsem četl, že to přeplňovat není dobrý nápad i kvůli tomu, že to pak přeteče a zničí nějaký ten uhlíkový filtr nebo co to tam je... já to vypínám po prvním cvaknutí a spotřeby vypadají dost podobně, takže tam asi teče +- stejně. Teda, když to opravdu cvakne při něčem, co si myslím že by mělo. Párkrát se mi stalo, že to cvaklo výrazně dřív než by mělo, pak jsem to pouštěl znovu... a na maďarovi a shellce se mi 2x stalo, že to cvaklo a o půl sekundy později to z hrdla vycáklo ven... aspoň že jsem vedle toho nestál :-D

Jinak je samozřejmě nejlepší tankovat při co největší zimě, aby tam toho benzinu vlivem roztažnosti nateklo co nejvíc :-DDD (ale on to zase takový vtip neni... při objemu nádrží aut je to šumák, ale do práce se objednávají trochu větší objemy nafty a tam se s tímhle fakt počítá. Tj. objedná se konkrétní počet litrů a po tom, co to přivezou, tak se ještě kalkuluje s teplotou v době kdy to dovezli a pak se ještě buď doplácí nebo vrací...)

Jinak já jsem asi hroznej srab... IMHO na obou autech jsem ještě nedojel k benzince s míň jak 8 litry a když vim, že někam dýl pojedu, tak jsem schopnej to jet dotankovat se čtvrtkou nádrže :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od cleo »

spm píše:Jinak já jsem asi hroznej srab... IMHO na obou autech jsem ještě nedojel k benzince s míň jak 8 litry a když vim, že někam dýl pojedu, tak jsem schopnej to jet dotankovat se čtvrtkou nádrže
Ale to nejseš srab, prostě odpovědný řidič :-) , já to mám taky tak.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Vladoslavo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 21, 2017 9:16 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Vladoslavo »

Ak je v nádrži málo paliva, vplyvom odstredivej sily počas jazdy sa môže stať, že čerpadlo nasaje vzduch namiesto paliva. Môže sa zavzdušniť systém. Preto by som nejazdil na výpary ...
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4852
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Makovica »

spm píše:Jinak já jsem asi hroznej srab... IMHO na obou autech jsem ještě nedojel k benzince s míň jak 8 litry a když vim, že někam dýl pojedu, tak jsem schopnej to jet dotankovat se čtvrtkou nádrže
Tak to ja aj s polovicou :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

Já to mám s Levorgem vyzkoušený při mým sstylu jízdy 10l/100 takto: Ve chvíli, kdy je dojezd --------, jedu max. 50 km, víc si netroufnu. Už se mi to stalo asi 2x a vždycky jsem natankoval něco přes 58l. Takže na jistotu takto

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od sima »

Já to mám jednoduché,u forejse natankuju plnou a až zasvítí hladové oko,hned jedu a dotankuju.Vždy tam dám 50 lt,tolerance + 1 litr max.Takhle to praktikuji v tuzemsku,venku tankuju klidně čtvrt či půl nádrže.Když je teda nějaká dálková trasa.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
SubarákDejf
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: stř dub 06, 2016 10:33 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od SubarákDejf »

Zdravím po čase.

Do září mi sice ještě zbývá plno času, nicméně to nekonečné čekání vyplňuju aspoň výběrem liťáků a zimních gum. :-) Máte někdo zkušenosti s Pirelli Sottozero 3 nebo Michelin Alpin 5? Jestli samozřejmě drží a ideálně moc neřvou? Případně, nevíte, do jakých gum obouvají origo Subaru sadu, co lze dokoupit u dealera? Všem to asi přijelo na letních Dunlop SportMax, je to tak? Ale co zimní?

A další otázka. Jak svoje Sůba myjete? Mám respekt z výdrže japonsky tenkých laků a samozřejmě mě bude mrzet první náznak jeho poškození :-)

Díky
Subaru Levorg GT-S Comfort MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Traveller »

Stran laku:
Asi obecná zkušenost z posledních let je taková, že ten lak je měkký a nevydrží skoro nic. To je dobré proti odletujícím kamínkům, které nechávají jen minimum poškození (já snad zepředu nemám ani ťukanec po 3 letech a 130.000km provozu), ale stačí se na něj špatně podívat a je na něm škrábanec. U forejse fakt stačí drobná větvička při jízdě polňačkou a hned je to na boku vidět.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Marty73 »

Ahoj, sice nemám Levorga, ale proč se nepodělit s názorem.

Jezdil jsem jak Sotozero tak Alpin. Sice ve variantách SZ2 respective A4, aale ty změny tam nejsou dramatické. SZ za tepla a jako nové klouzaly. Také moc nevzdržely a vytrhal jsem na nich vzorek. Teď mám A4 a je to jiná liga. Mám XL, aby se tolik nežmoulaly v bocích a jízda je jistá a přesto stále komfortní. Jsou tiché a ideální na břečku. Měl jsem je i na ledovém okruhu, dobře se kontrolují. Výdrž neskutečná.

Otázka mytí - moje auto bylo v myčce jen jednou za skoro 10 let. Tak asi tak.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od OZP »

Sottozero 3 225/45 XL R17 jezdim a prijdou mi v pohode. Jsou to ale prvni dobre zimaky co mam, predtim sem to flakal jak to prislo. Je tu vlakno o zimnich gumach, pocti tam.
Co se tyce laku, tak se zda byt hodne tenky, o tom ti napise treba Ipi.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Ipi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 187
Registrován: úte pro 22, 2015 10:46 am
Jméno a příjmení: Tomáš Ipolt
Bydliště: Poděbrady

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Ipi »

Pneu zimni mam Nokia WR A4 a v zime jsem nemel sebemensi problem, origo davaj nokiany, typ uz nevim. Co se tyce laku, tak ten je hodne mekkej a mycka ci hadr bez mikrovlakna ho poskrabe, ja dostal auto jis poskrabane, kuci sikovny ho myli po strzeni ochranne folie a hned to poskrabali, nepomohlo ani lesteni abrazivnim pripravkem od Mequiarsu, na slunci pod uhlem jsou vlasecnicove skrabance stale videt.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

Origo Dunlopy letní - nemám zásadní výhrady ani sucho, ani mokro. Zimní kupuju léta Nokiany a taky spokojenost.
Co se týče laku: neřeším. Jezdím do práškový myčky, protože mě to baví :-) KLidně občas i do normálnl. Mám ho rád hezký, čistý a uklizený. Mám ho ale na pár let, takže to nehrotím.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

SubarákDejf píše:Zdravím po čase.

Do září mi sice ještě zbývá plno času, nicméně to nekonečné čekání vyplňuju aspoň výběrem liťáků a zimních gum. Máte někdo zkušenosti s Pirelli Sottozero 3 nebo Michelin Alpin 5? Jestli samozřejmě drží a ideálně moc neřvou? Případně, nevíte, do jakých gum obouvají origo Subaru sadu, co lze dokoupit u dealera? Všem to asi přijelo na letních Dunlop SportMax, je to tak? Ale co zimní?

A další otázka. Jak svoje Sůba myjete? Mám respekt z výdrže japonsky tenkých laků a samozřejmě mě bude mrzet první náznak jeho poškození

Díky
Ja som na originál disky dával zimné Goodyear Ultra Grip Performance Generation1- 225/45 R18 95V XL a maximálna spokojnosť..
Lev_Pneu GY.JPG
letné orig. DUNLOP som dal na OZ RACING Formula HLT GC 7,5x18 5x114,3 ET47 GRIGIO CORSA OPACO
+ bezpečnostné matice McGard + snímače TMPS(naklonovali originál snímač a nemám žiadny problém po prehodení sa to tvári ako originál ...)
ale kľudne som mohol ísť aj do rozmeru 8x18 ET45
Lev_pneu D OZ.JPG
najprv som umýval ručne.. teda chalan na umyvárke nastriekal penu, potom vapkou opláchol.. linka ofúkla, ručne doutieral... po 1/2roku cez zimu umyvárka na najlepší program s tlakovým pred-umytím s penou, potom oplach s voskom + zospodu trysky na podvozok... ručne ešte utriem čo neoschlo, sem tam doleštím okná, zrkadlá...
Chcelo by to aspoň raz ročne ručne navoskovať a vyleštiť...

keď som hľadal disky najlepší kompromis boli disky z rady OZ Racing s technológiou HLT (Production process Low pressure casting process + Heat Treatment + HLT) ... nie je to celkom ako kované(od 19" väčšie..), ale oproti kovaným 1ks je o 200€ lacnejší a majú pevnejší, odolnejší ráfik tento rok začali robiť HyperGT HLT farba Star Grafite,
HyperGT HLT.jpg
HyperGT-HLT 17_20.jpg
ten by mal byť ešte o niečo ľahší oproti OZ Formula
Lev OZ Formula HLT ET47_18.jpg
http://www.ozracing.com/wheels/oz-racin ... ula-hlt-5h
keď dáš konfigurovať podľa auta vyhodí pri type formula HLT ako jedna z variant rozmer 8"R18 ET 45, alebo 7,5"R18 ET 47...
Naposledy upravil(a) feroj dne pát kvě 26, 2017 11:55 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

Subaru Brno posielalo ponuku na komplet zimné kolesá... len oni dávajú ďalšie snímače a treba to prehodiť v servise, lebo ich musia načítať do systému kontroly tlaku, čo pri klonovaných odpadá...
Lev Nokian WR A3 Alu17.jpg
Lev Nokian WR A4 Alu17.jpg
Odpovědět

Zpět na „Levorg“