Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Traveller »

Jako trestný čin je to kvalifikováno pouze v případě, že to neuděláš dostatečně sofistikovaně až hloupě. :-DDD :-DDD Pravda, v tom případě by zrovna to mnou zmiňované kladívko nebylo zrovna ideální nástroj..., ale jsou i jiné možnosti. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od newli »

Z ruznych fam a spekulaci a nakonec i potvrzenych informaci od freye chapu, ze 1.6T bude nahrazena 2.0 atmosferou. Rekl bych z blata do louze ....
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Traveller »

Pokud to nebude atmosféra z BRZ, tak ano.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zed »

V návodu to je, ale v "rádiu" jsem to nemohl najít - jak si vypnu čtení SMS? Myslím tím to, jak se mi ta paní snaží anglicky přečíst česky psanou SMS, když si ji dám zobrazit na displayi rádia... (I u zaparkovaného auta s vypnutým motorem... :-/) Jednak jí to vůbec nejde, navíc jí to strašně trvá a vůbec je to velmi otravné...

Teda kromě toho, že bych se na nějaké čtení SMS za jízdy měl vybodnout...

Jde o rádio bez navigace.
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od HonzaS »

zed píše:V návodu to je, ale v "rádiu" jsem to nemohl najít - jak si vypnu čtení SMS? Myslím tím to, jak se mi ta paní snaží anglicky přečíst česky psanou SMS, když si ji dám zobrazit na displayi rádia... (I u zaparkovaného auta s vypnutým motorem... ) Jednak jí to vůbec nejde, navíc jí to strašně trvá a vůbec je to velmi otravné...

Teda kromě toho, že bych se na nějaké čtení SMS za jízdy měl vybodnout...

Jde o rádio bez navigace .
Měl bys to mít nastavené v telefonu = v Bluetooth nastavení, dále v profilu Subaru BT. Tam si zrušíš oprávnění k SMS.
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

newli píše:Z ruznych fam a spekulaci a nakonec i potvrzenych informaci od freye chapu, ze 1.6T bude nahrazena 2.0 atmosferou. Rekl bych z blata do louze ....
ja som niekde čítal o pripravovanom novom motore 1.8 Turbo... tak že či nebude v novej platforme 1.6DIT nahradená 1.8 ??


ako bolo spomenuté ak to nebude ten 2.0 z BRZ... tak to už potom Levorg v súčasnej ponuke stratí zmysel...a lepšia voľba bude Outback s 2.5 atmosférou... trochu menej dynamiky, viac univerzálne...

pri tomto vývoji o 10 r. v EU bude Subaru len ako synonymum bezpečného auta ... a z nostalgiou si budeme púšťať videa Higginsa s Yotubu

alebo individuálny dovoz ,,, ak ešte bude možný

https://www.youtube.com/watch?v=x29oahegQbI ... inak v 7:29 bola dobrá diera :-)

https://www.youtube.com/watch?v=DRg5Sp1iQMc
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od newli »

No ja zas slysel famy, ze 1.6T nahradi 1.5T :-) Nicmene ta 2.0 atmosfera je potrvzena. Pochybuji, ze tam budou davat i neco jineho. Nechame se prekvapit, ci spis zklamat ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zed »

To je určitě nějak v tom rádiu, ne v telefonu.

SMS přijde.
Notifikace na rádiu se ukáže.
Dám si zobrazit SMS, zobrazí se.
Jenže v tom momentě to začné číst ta ženská... A tu bych chtěl tak nějak permanentně umlčet. [GUNHIM]
Zbytek té funkcionality chci zachovat.

V návodu ta možnost je, aspoň pokud to dobře chápu, ale přímo v nastavení zpráv v rádiu ji nemám... :-/
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Augi »

newli píše:No ja zas slysel famy, ze 1.6T nahradi 1.5T Nicmene ta 2.0 atmosfera je potrvzena. Pochybuji, ze tam budou davat i neco jineho. Nechame se prekvapit, ci spis zklamat ...
To se bavíme o MY2019? Tj. pokud se potvrdí informace, že 1.6T bude nahrazeno 2.0, tak bude MY2018 poslední "slušný" model?
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zed »

@Augi: ano, kvůli přísnější EU normě :-€-oO museli udělat úpravy na motoru, a vypadá to, že v MY2019 bude nejspíš atmosférický dvoulitr, s nižším výkonem oproti 1,6T.

Vzhledem k tomu, že jsem současného Levorga bedlivě sledoval téměř 3 roky, a už tak nějak víc tušil, do čeho jdu, tak jsem přehodnotil plány a koupil jsem raději teď ještě jeden z posledních MY2018, než abych čekal co za novinky budou příští rok...

Třeba kluci Japonští překvapí něčím super...

Nicméně si myslím, že se časem nevyhnou filtru pevných částic (i když to asi u benzínových motorů nebude taková tragédie jako u nafty), a podle současného trendu asi i přidají nějaké to elektrické pošťuchovátko (první vlaštovky už se u nich objevují...).

Uvidíme... Každopádně já jsem teď maximálně spokojený a můžu v klidu sledovat, jak se to vyvine. :)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1304
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

Dle informací, které jsem za posledních měsíc posbíral má po novém roce cca v únoru, max. březnu přijít Levorg s atmo dvoulitrem. Co mi ale vůbec nesedí, tak to prý má být ten motor z nového XVčka, který museli stáhnout, jelikož ač to je atmoška, tak s přímým vstřikem do válců. A prý stále platí, že FAP se chce Subaru vyhnout. Takže to pak nechápu, jak by to mohl být ten motor z XVčka :-/ Na to mi dotyčný nedokázal reagovat. O 1,5 turbu jsem teda nic neslyšel.
Pak má v cca stejném termínu přijít nový Forester, taktéž dvoulitr atmo. Jaký, zda viz výše jako u Levorga nebo stávající FB20, to mi taktéž nebyli schopni říct. No a nejdříve v srpnu, spíš později směrem ke konci roku, má přijít hybrid u XV. Přičemž později se postupně bude hybrid uplatňovat ve více modelech.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

zed píše:Vzhledem k tomu, že jsem současného Levorga bedlivě sledoval téměř 3 roky, a už tak nějak víc tušil, do čeho jdu, tak jsem přehodnotil plány a koupil jsem raději teď ještě jeden z posledních MY2018, než abych čekal co za novinky budou příští rok...
Nápodobně. Akorát jsem přešel z MY16 na MY18. Někde to byl posun k lepšímu (např. akustická pohoda), jinde naopak k horšímu (např. chování klasického tempomatu). Ale celkově asi nelituji.

EDIT: abych nebyl za schizofrenika - tou akustickou pohodou myslím tišší CVT a lepší celkové odhlučnění. Že mi drnčí sedačka apod., je věcí kusu a ne modelového roku. Aspoň doufám :)
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zed »

Fleggy píše:...např. chování klasického tempomatu...
Tohle se mi ještě nepodařilo zapnout, ale poučil jsem se v návodu a brzy to vyzkouším. Zajímalo by mě, co na udržování stále rychlosti - bez ohledu na okolní situaci - může být špatně? Co se ti nelíbí?
Fleggy píše:...drnčí sedačka apod.
Tuhle fíčuru naštěstí nemám. :) Jediné, co slyším víc, než je mi milé, jsou případné kamínky v podbězích... Ale o tom jsem dopředu věděl. Stejně mě překvapilo, jak je to intenzivní.
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Klasický tempomat v MY16 se snažil udržovat nastavenou rychlost a NIKDY nezpomaloval. Navíc v případě nutnosti podřazoval, protože neuměl brzdit brzdami.
V MY18 nepodřazuje, ale brzdí. Navíc taky přibrzďuje, pokud příčné zrychlení překročí určitou hranici. Takže proplétat se okreskami na tempomat už není takový zážitek jako dřív...
Uživatelský avatar
Medy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 03, 2018 9:12 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Medy »

Mám nyní Levorga 14 dní a musím říct, že to je pecka. Měl jsem před tím Passata, který byl také super, ale tohle je úplně něco jiného.

Jen mi není jasná jedna věc, která se týká převodovky CVT. Když normálně jedu ať už na (I) nebo (S) ,tak to normálně řadí ty virtuální stupně. Narazil jsem ale na videa, kde to prostě neřadí a otáčkoměr pouze stoupá s rychlostí. To je ještě nějaký jiný režim? Např. viz toto video. https://www.youtube.com/watch?v=WXhLBtS ... dex=5&t=0s
Odpovědět

Zpět na „Levorg“