Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Jsem myslel, že nejlepší podvozek má právě MY2015 a MY2018.
Uvidím, co mi na ten nápad řekne žena, až ji o víkendu zase potkám. Tedy spíš asi uslyším než uvidím :)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Je vidět jak to tu nečteš :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Čtu, ale paměť mi už neslouží :)
Například jsem si ani nezpomněl, že mám MY2016. Koupené v prosinci 2015, což mě popletlo.
Jak bys ty osobně ohodnotil MY2018 podle podvozku? Já si hlavně vzpomínám na srovnání MY17 a MY16. Dík
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Co se tu psalo tak 2018 lepší než 2017, ale stále horší než 2016.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Hmmm, to už by byl důvod, proč zůstat s MY16. Škoda, že si s MY18 nemůžu vyzkoušet svoji oblíbenou trasu Hodonín - Kroměříž přes ty slovácké dědinky...
Trabi601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř bře 29, 2017 8:12 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Trabi601 »

K ty cene... ja se rozhdnul nabidnout svuj Comfort MY17 s 30000km a 1,5 roku stary za 640k a zatim zadny zajemce. Takze s 95000km bych to videl k spis k 500k nez 550k...
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od tracid »

Zanovni auta se strasne blbe prodavaji. Par let nazpet jsem prodavam Opel Astra ST, stary 3 mesice s najezdem 4tkm s 35% slevou oproti novemu a mel jsem velky problem to udat.
V tomhle pripade, kdyz uvazim, ze novy trend se da za nejakych 690 po sleve, tak bych asi taky nevahal. Jeste kdyz uvazim, ze je to turbina a nemuzu vedet jak se k tomu predchozi majitel choval...
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

S tim opecovavanim turba u Levorga je to celkem zajimave. Jelikoz jsem predtim jezdil s turbonaftou, byl jsem zvykly nechat turbo vychladnout, coz se doporucovalo i v manualu. Manual pro Levorga nic takoveho nezminuje. Kdyz jsem napsal na zastoupeni Subaru, jak to tedy je, tak mi odpovedeli, ze Levorg to ma poresene a ze chladit turbo pred vypnutim opravdu neni potreba. Ale stejne dochlazuju...
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od dethroned »

ložisková skříň je (na rozdíl od dieslu) vodou chlazená. navíc většina automobilek má ještě doběh čerpadla (až 5 minut), ale to záleží na koncepci chladící soustavy.
navíc vím, že je tam naše turbo, máme to kvalifikovaný na heatsoackback ("zpětné nasátí tepla" při náhlém odstavení) při nereálných podmínkách - např. teplota oleje 150°C, vody 110°, okamžitý kompletní shutdown voda i olej.
dochlazoval bych krátce pouze po sportovní jízdě, spíš kvůli turbínové skříni a motoru celkově... ;-D
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

Tož teda k té ceně: když jsem se na podzim rozhodoval mezi Levorgem a Foresterem, tak jsem měl možnost buď Trenda MY2018 od nás za 666 peněz a nebo za 25350 € Comforta MY2017 z Německa s jejich 19% daní. Takže s českou 21% a náklady na dovoz by to vyšlo na cca srovnatelné peníze jako ten základ od nás z ČR. Oboje samo nové vozy...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Trabi601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř bře 29, 2017 8:12 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Trabi601 »

No s tou DPH... zalezi, jak se k tomu postavi financak, kam musis hlasit nakup novyho auta v zaharanici...

Podle: https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_cs.htm

bys mel v D koupit s 19%DPH, v CR zapaltit 21%DPH a pak si na zaklade papiru od CZ financaku nechat v D vratit tech 19%
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

Trabi601 píše:No s tou DPH... zalezi, jak se k tomu postavi financak, kam musis hlasit nakup novyho auta v zaharanici...

Podle: https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_cs.htm

bys mel v D koupit s 19%DPH, v CR zapaltit 21%DPH a pak si na zaklade papiru od CZ financaku nechat v D vratit tech 19%
Já si auto ze zahraničí dovezl, i když nee nakonec z Německa...

Záleží na tom prodejci. Některý chce nechat, jakožto vratnou zálohu, celou částku jejich DPH. A když tady doma u nás zaplatíš naše DPH a přihlásíš, tak pak ti tu sumu, kterou má u sebe na účtu v depozitu, vrátí. To byl nakonec můj případ. Ten Němčour u toho Levorga chtěl zálohu jen 1500€ a někteří prodejci v některých zemích se spokojí i jen s tím, že jim člověk podepíše papír, že se zavazuje zaplatit DPH a registrovat vozidlo doma v ČR. Prostě záleží na tom konkrétním prodejci... ;)
Ale musíš tak jak tak zaplatit českou DPH, tzn. že si např. v tom případě Německa o ty 2% nepomůžeš. Vedoucí registru mi sice řekl, že ho to nezajímá, kde DPH zaplatím, že ho zajímá fakt, že bylo v zemi EU zaplaceno. Ale to je blbost, ověřoval jsem si to i jinde na registrech, na finančáku...kde mě teda pobavili a museli to vlastně zjišťovat, i když mě snad na popáté, kdy už jsem si připadal jak horký brambor, přepojili na paní, která že tomu jakože rozumí. A výsledek byl ten, že to mám zaplatit u nás, ale že je pro mě důležité auto přihlásit a pokud mi to registr přihlásí, tak to je cajk. Že oni po tom nijak dál pátrat nebudou...Mnooo, neriskoval bych to...a hlavně bych neměl záruku, že mi nakonec auto fakt přihlásí... =)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Karlík1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon pro 25, 2017 7:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Karlík1 »

Fleggy píše:Diky za kompresorove know-how
Jak jsem byl v patek menit gumy, tak mi zacal po pokecu s prodejcem vrtat v hlave cervicek - koupit MY2018 dokud jsou, nebo pockat, jak se situace s Euro 6d vyvrbi?
A myslite, ze chtit 500-550tis za MY2015 Comfort (ten stredni model) v metalize by bylo prilis odvazne? Auto je skoro presne v polovine zaruky - 2,5 roku stare, najeto 95tis km.
Opet diky predem.

EDIT: vim, ze MY2018 ma 7 virtualnich stupnu. Znamena to, ze na dalnicnich 130 ted toci min?
Dnes jsem měl možnost to krátce zkusit (mezi dvěma omezeními na 80), tak MY2018 ve 130 na 7 točí 2400, lehce se to dá přepočítat i na 140, které tady někdo uváděl a je to zhruba 2500 (bez nějakých drobných). Berte to nezávazně, mezi těma 80 byly dva km, tak na to byl čas asi necelá minuta a navíc sledovat provoz. Tachometr při 130 proměřuje +3 km, takže skutečná rychlost byla 127.
Aktuální: Levorg 1,6GT-S SPORT MR2018
Ex: 1000 MBG, 100, 105, 120, Favorit, Felicia, 2x Octavia combi vše benzin, manuál
Karlík1
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Diky za ty otacky. Rozdil oproti MY16 je minimalni.
Uživatelský avatar
HonzaS
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 73
Registrován: pon zář 18, 2017 12:51 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od HonzaS »

Fleggy píše:Diky za ty otacky. Rozdil oproti MY16 je minimalni.
Otáčky při 140 km/h (na tempomatu) jsou 3 150.
Připoj se ke skupině majitelů a fanoušků Subaru Levorg na Telegramu: https://t.me/subarulevorg

Subaru Levorg
Subaru Tribeca 3.6
Odpovědět

Zpět na „Levorg“