Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Když budeš řešit zimní kola tak si nech naklonovat ventilky ať nemusíš stále nechat načítat novou sadu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

od 2014 kdy jsou u nových aut snímače tlaku přendavám jen gumy, disky mám jedny. Nenašel jsem důvod proč někomu cpát 6 tis. navíc za snímače. Ale samozřejmě někdo potřebuje mít designový kola na léto a designový na zimu-tak holt zacáluje :-D

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Ipi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 187
Registrován: úte pro 22, 2015 10:46 am
Jméno a příjmení: Tomáš Ipolt
Bydliště: Poděbrady

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Ipi »

Snimace tlaku se daji vypnout pokud treba na zimu jsou kola bez nich. Neni to uplne idealni varianta, ale jde to.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Ipi píše:Snimace tlaku se daji vypnout pokud treba na zimu jsou kola bez nich. Neni to uplne idealni varianta, ale jde to.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Uz jsem tady četl že přece poznáš že máš prázdný kolo. Možná to poznáš, ale až když je pozdě.
Naposledy upravil(a) námořník dne pát kvě 26, 2017 4:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od feroj »

Username píše:od 2014 kdy jsou u nových aut snímače tlaku přendavám jen gumy, disky mám jedny. Nenašel jsem důvod proč někomu cpát 6 tis. navíc za snímače. Ale samozřejmě někdo potřebuje mít designový kola na léto a designový na zimu-tak holt zacáluje
Čo dnes nejde do peňazí... ale niekedy si radšej priplatíš a ušetríš trochu času a stresu...

Keď máš servis po ruke a nemusíš sa objednávať na prezutie týždeň dva dopredu... potom 1-2 hod. kým ťa vybavia... hodina cesta tam a späť, lebo dopravná zápcha... dve autá a to všetko 2x jar, jeseň... to tiež nevyjde o moc lacnejšie.
Mne vyhovuje mať dve sady kolies, ktoré keď je čas(a voľno v servisoch) prevážim a mám pripravené ...keď je treba v garáži do 1/2hod. prehodím podľa potreby aj pred cestou... počasie nenaplánuješ a dnes tie prechody jeseň-zima ... zima jar viď reťazová nehoda pod Tatrami nedávno.
Naposledy upravil(a) feroj dne pát čer 30, 2017 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od spm »

námořník píše: Uz jsem tady četl že přece poznáš že máš prázdný kolo. Možná to poznáš, ale až když je pozdě.
Nj, ale ten příspěvek se týkal toho, že Subaru, narozdíl od některých jiných aut, neukazuje aktuální tlak v těch pneu. Takže ti to neřekne, kolik tam máš a taky to jenom hodí varování, když ten tlak je už nízkej - což je v tý době, kdy už na to přijdeš asi i sám...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Když už je řeč o gumách... Druhým měsícem mám nové Dunlop SportMaxx RT 2 a už několikrát jsem si po jízdě všimnul, že přední gumy jsou po obvodu v úzkém pásmu blízko běhounu jakoby odřené o obrubník. Bývá to tam, když řežu zatáčky. Není projev nějaké výrobní vady? Třeba jestli se ty gumy příliš nedefermují při silném bočním zatížení? Ale to bych pocítil na jízdních vlastnostech, že?
Na původních gumách jsem nikdy nic podobného neviděl (tedy pokud jsem se zrovna neotřel o obrubník, což se mi asi dvakrát "zadařilo").
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

feroj píše:
Čo dne nejde do peňazí... ale niekedy si radšej priplatíš a ušetríš trochu času a stresu...

Keď máš servis po ruke a nemusíš sa objednávať na prezutie týždeň dva dopredu... potom 1-2 hod. kým ťa vybavia... hodina cesta tam a späť, lebo dopravná zápcha... dve autá a to všetko 2x jar, jeseň... to tiež nevyjde o moc lacnejšie.
Mne vyhovuje mať dve sady kolies, ktoré keď je čas(a voľno v servisoch) prevážim a mám pripravené ...keď je treba v garáži do 1/2hod. prehodím podľa potreby aj pred cestou... počasie nenaplánuješ a dnes tie prechody jeseň-zima ... zima jar viď reťazová …
Tak asi to máme každý jinak. Já hodim gumy do kufru za 5 min jsem v pneuservisu, za 30 min přehozenu a jedu domů. Rozdíl je jen čas práce v servisu a nějaké drobné navíc :-D

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od .dundee. »

Tohle se ti stane s příliš měkkou gumou (podhustenou) nebo s měkkou bočnicí a nebo chybnou jízdou, když hrneš přední gumy přes hranu.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Fleggy »

Podhuštěná není, takže asi nevydrží tolik, co ty původní. Zřejmě měkká bočnice, což bych u těchle gum nečekal. Tohle mají ve svých parametrech:
Zátěžový index: 95 (do 690 kg)
Rychlostní index: Y (300 km/h)
Zatáčky sice řežu, ale gumy ani nezapískají. Že by mi prodali padělek?
Uživatelský avatar
MKo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 25, 2010 3:00 pm
Jméno a příjmení: Martin Komora

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od MKo »

Po dnešnej 17km zápche v DE nedám na EyeSight a CVT dopustiť. :) Keď si to predstavím ako 45 minútové nervozné poskakovanie s Imprezou a porovnám s bezstresovým presunom na Levorgu, jednoducho úžas. A na okraj, za ten čas si to podľa pp cucalo 13.5l/100kmObrázek
Obrázek → Subaru Levorg 1.6 GT-S (MY2017)
Obrázek → Subaru XV 2.0i EXECUTIVE (MY2018) - (láska mojej ½-ky)
Obrázek → Subaru Impreza 2.0D Sport (MY2011)

EX:
Obrázek → Subaru XV 2.0i COMFORT CVT (MY2016) - (EX láska mojej ½-ky)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

Fleggy píše:Podhuštěná není, takže asi nevydrží tolik, co ty původní. Zřejmě měkká bočnice, což bych u těchle gum nečekal. Tohle mají ve svých parametrech:
Zátěžový index: 95 (do 690 kg)
Rychlostní index: Y (300 km/h)
Zatáčky sice řežu, ale gumy ani nezapískají. Že by mi prodali padělek?
Gumy se daji zničit za pár desítek km, takže když jim dáváš čočku tak se nemůžeš divit. Asi bych to neřešil :-). Mě ty originály pískaj každou chvíli, takže asi až tak dobře nedržej. Zase nemám ty 'oděrky'. Otázka je co je lepší. Jo a co tam máš 17 nebo 18ky.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od martas »

námořník píše: Gumy se daji zničit za pár desítek km, takže když jim dáváš čočku tak se nemůžeš divit. Asi bych to neřešil . Mě ty originály pískaj každou chvíli, takže asi až tak dobře nedržej. Zase nemám ty 'oděrky'. Otázka je co je lepší. Jo a co tam máš 17 nebo 18ky.
Nazdar namorniku : ty jsi koukam z Mostu =) No ja ted vlastne taky,tak by jsme mohli nekdy hodit pokec a jeste je tam jeden dobrej pacos :-D Nebo nekdy skocit na pivko ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od námořník »

martas píše: Nazdar namorniku : ty jsi koukam z Mostu No ja ted vlastne taky,tak by jsme mohli nekdy hodit pokec a jeste je tam jeden dobrej pacos Nebo nekdy skocit na pivko
Klidně můžete přijet mi pomoct vozit hlínu na trávník :-). Spíš tady nejsem než jsem ale nejsem proti.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Albi »

Fleggy píše:Když už je řeč o gumách... Druhým měsícem mám nové Dunlop SportMaxx RT 2 a už několikrát jsem si po jízdě všimnul, že přední gumy jsou po obvodu v úzkém pásmu blízko běhounu jakoby odřené o obrubník. Bývá to tam, když řežu zatáčky. Není projev nějaké výrobní vady? Třeba jestli se ty gumy příliš nedefermují při silném bočním zatížení? Ale to bych pocítil na jízdních vlastnostech, že?
Na původních gumách jsem nikdy nic podobného neviděl (tedy pokud jsem se zrovna neotřel o obrubník, což se mi asi dvakrát "zadařilo").
Dunlopy jsem kdysi měl, SP MAXX TT, 215/45R17, XL ... a - pokud si vybavuji - občas (ne jednou) se při ostřeji střihlé zatáčce tak divně "žvejkly" a auto trochu jakoby ujelo po tečně a nechtělo se mu pak moc zatočit ... :-/
jiné, ani zimní, mi to nikdy neuděly (5 různých sad pneu, kromě těch Dunlopů) ... zimní třeba ujíždějí/kloužou (i na suchu), ale nezáludně ...
jinak mám dobrou zkušenost s Pirelli P Zero Nero (musím teď opět koupit nové, tak asi, do třetice - zase tyto)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Levorg“