Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 146  Další
Subaru Levorg - všeobecně 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Jj je to špatně, ale přesně takto se teď jezdí a nemá to bohužel řešení!!!

úte bře 28, 2017 8:01 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Přezuto na Dunlop Sport Maxx RT 2 a první dojmy z hlučnosti/zvukového projevu jsou pozitivní. Zatím žádné protivné hučení, hurá :)
Taky řídící jednotku mám už aktualizovanou (v rámci svolávačky). Trochu jsem měl strach, že se při tom zresetuje PP, ale nic se neztratilo a i má nastavení zůstala nedotčená. Vliv na jízdní projev ještě nedokážu vyhodnotit. Cestou ze servisu jsem necítil žádnou změnu.

pát bře 31, 2017 4:09 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

V ostatnej dobe pozorujem divny zvuk niekde od prevodovky. Vzdy je to, ked nie je zahriaty motor/prevodovka. Zvuk pripomina hrkotajucu gulicku v plechovej krabicke. Je kratkodoby. Dnes som si vsimol moznej zavislosti od automatickeho "preradenia" virtualneho stupna pri akceleracii (nie max, ale niekde nad 40% chodu pedalu).

Pozorujete niekto nieco take?

ned dub 09, 2017 7:09 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

včera 20km u nás po okreskách pro radost a abych měl ještě v paměti ten rozdíl gum než přezuji zítra na letní . Režim S a manuál, po celou dobu nad 4tis ot. Zatím moje nejlepší spotřeba - 21,4 [SUBARU]

SUBARU OUTBACK 2.0D MY 2008 - TOTÁLKA-na hřbitově
SUBARU OUTBACK 2.0D MY 2009 - PRASKLÁ KLIKA-někdo s tím asi ještě jezdí

ned dub 09, 2017 9:45 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

MKo píše:
V ostatnej dobe pozorujem divny zvuk niekde od prevodovky. Vzdy je to, ked nie je zahriaty motor/prevodovka. Zvuk pripomina hrkotajucu gulicku v plechovej krabicke. Je kratkodoby. Dnes som si vsimol moznej zavislosti od automatickeho "preradenia" virtualneho stupna pri akceleracii (nie max, ale niekde nad 40% chodu pedalu).

Pozorujete niekto nieco take?

Nic takového jsem nezaznamenal, a to jsem na různé pazvuky docela citlivý. Jsi si jistý, že to jde od převodovky? Osobně mám zkušenost, že lokalizovat zdroj rušivého zvuku jen z místa řidiče může být ošidné. Jako řidič to slyším odněkud a spolujezdec to vnímá odjinud. A nakonec to bývá někde úplně jinde :)

pon dub 10, 2017 5:45 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Fleggy píše:
... lokalizovat zdroj rušivého zvuku jen z místa řidiče může být ošidné. Jako řidič to slyším odněkud a spolujezdec to vnímá odjinud. A nakonec to bývá někde úplně jinde

Tu sme sa zhodli aj so synom. Uvidime, co bude po prehliadke

pon dub 10, 2017 6:12 am
Nováček
Nováček

Ahojte,
Mám Levorga GT od mája 2016 (najazd.16000km) a doteraz len fakt niekedy som zaznamenal že keď po jazde zastavím na semafore so zaradenou rýchlosťou (MD) a zašliapnutou brzdou, tak motor začne robiť pri státí také cykly, akokeby sa chcel vypnúť, dochádza k vibráciám a po 1-2 sekunde znovu ide normálne a o 4 sekundy zase ide "skapať" a znovu sa rozbehne a znovu. Neviem, či to nejak nesúvisí s tým, že pri státí mám logicky zašliapnutú brzdu a motor namiesto toho aby išiel konštantne, tak akokeby sa chcel inteligentne vypnúť (šetrenie paliva) ale vráti sa naspäť do normálu. Opakujem, píšem o zastavení na semafore po napríklad 500m jazdy.
Dnes mi toto robilo celý deň čo som jazdil v meste.
Ďakujem za vysvetlenie.
Pluto

pon dub 10, 2017 7:06 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Plutotype píše:
Ahojte,
Mám Levorga GT od mája 2016 (najazd.16000km) a doteraz len fakt niekedy som zaznamenal že keď po jazde zastavím na semafore so zaradenou rýchlosťou (MD) a zašliapnutou brzdou, tak motor začne robiť pri státí také cykly, akokeby sa chcel vypnúť, dochádza k vibráciám a po 1-2 sekunde znovu ide normálne a o 4 sekundy zase ide "skapať" a znovu sa rozbehne a znovu. Neviem, či to nejak nesúvisí s tým, že pri státí mám logicky zašliapnutú brzdu a motor namiesto toho aby išiel konštantne, tak akokeby sa chcel inteligentne vypnúť (šetrenie paliva) ale vráti sa naspäť do normálu. …

Toto sa mi nezda normalne. V prvom rade si vypni start/stop a stoj na tej brzde normalne, aby to autu bolo jasne, ze chces stat :)
Ale i tak to vidim na servis, lebo si myslim, ze to ti problem nevyriesi.
Mozno je to len nejaky problem s volnobehom, ale akosi moc zavcasu napr. na zanesenu skrtiacu klapku.

pon dub 10, 2017 11:42 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Zkus si vypnout start stop system. A pak to pozoruj. Jestli se to bude chovat stejne tak se zkus poptat v servisu cim by to mohlo byt. Pokud je start stop aktivni tak by to klidne mohl delat on, páč podle intenzity jakou slapes na brzdovej pedal on pozna, zda chces aby chcipnul motor ci nikoli. Pokud na nem stojis tak nejak na hrane a ne porad stejnou intenzitou tak by to mohlo delat takovyhle kraviny. I kdyz to bys musel s tim pedalem delat pekny cviky.

Subaru Legacy Combi 2.0D Sport - 2012 ! PRODÁNO ! - 7,88l/100km

úte dub 11, 2017 8:12 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Plutotype píše:
Ahojte,
Mám Levorga GT od mája 2016 (najazd.16000km) a doteraz len fakt niekedy som zaznamenal že keď po jazde zastavím na semafore so zaradenou rýchlosťou (MD) a zašliapnutou brzdou, tak motor začne robiť pri státí také cykly, akokeby sa chcel vypnúť, dochádza k vibráciám a po 1-2 sekunde znovu ide normálne a o 4 sekundy zase ide "skapať" a znovu sa rozbehne a znovu. Neviem, či to nejak nesúvisí s tým, že pri státí mám logicky zašliapnutú brzdu a motor namiesto toho aby išiel konštantne, tak akokeby sa chcel inteligentne vypnúť (šetrenie paliva) ale vráti sa naspäť do normálu. …

také cukanie pozorujem väčšinou keď dochladzujem teplý motor pred odstavením (hladký chod vyváženého boxera :-( zaradiť do systému pár eko vychytávok... a koniec) ... na čo tam len dali ten EGR ventil, púšťať do sania výfukové plyny mi príde uchýlne... z jednej strany blbý EU úradník da nezmyselne eko normy, aby ich obratom spriaznení EU výrobcovia okašľali, spotrebu uvádzajú úplne v pohode -2l (pozeral som test Kodiaka 2.0TDi papierová 5,6 - reálne 7,2)... tak načo je to dobré

úte dub 11, 2017 9:28 am
Nováček
Nováček

Zdravím.

Mám po svolávačce + přezutí gum na letní. Nemohu se zbavit dojmu, že je auto nějaké rozežranější.
Je na tom někdo podobně? Jestli třeba Subaru nedělalo nějaké úpravy firmware kvůli emisím nebo podobně.

Díky.

stř dub 12, 2017 10:00 am
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Ty vibrace na volnobeh - tohle delal boxer diesel kdyz si kalibroval vstriky. Nemuze to byt neco podobneho?

Sent from my iPhone using Tapatalk

stř dub 12, 2017 10:52 am
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Treble píše:
Zdravím.

Mám po svolávačce + přezutí gum na letní. Nemohu se zbavit dojmu, že je auto nějaké rozežranější.
Je na tom někdo podobně? Jestli třeba Subaru nedělalo nějaké úpravy firmware kvůli emisím nebo podobně.

Díky.

Jezdím víceméně pořád stejné trasy a spotřeba se mi po svolávačce a přezutí nijak zvlášť nezměnila.

stř dub 12, 2017 11:58 am
Nováček
Nováček

Ani já jsem po svolávačce žádnou žádnou změnu spotřeby nezaznamenal.
Zaregistroval jsem, že mi oproti GPS teď míň nadměřuje tachometr - dřív jsem věděl, že na měřeném úseku stačí jet 54 km/hod dle tachometru a jsem OK, teď tak o 1 - 2 km méně. Jelikož jsem ale ve stejný době vyměnil i mobil, tak to bude spíš jiným chováním GPS v mobilu. :-D

stř dub 12, 2017 12:21 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Na svolavacce jsem byl koncem brezna, akorat jim prisla dalsi aktualizace, tak mi ji nainstalovali. Auto ma spotrebu stejnou, jenom mi prijde, ze je tuzsi volant, nevim jestli se aktualizaci sw muze zmenit nastaveni posilovace na volantu.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

stř dub 12, 2017 1:11 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 146  Další