Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Subaru70 »

..na Foresterovi režim auto vypínám a nechám si jen ustálenou teplotu na cca 22 stupňů čímž si nemusím užívat přechodu teplého a studeného vzduchu z klimatizace.Zvykl jsem si tak a je to akorát a plně mi to vyhovuje. Co se týká senzorů, tak ty jsou možná v zimě ještě horší než kamera, neboť na předchozím autě furt pípali jak je na nich bordel, takže nevíš kde jseš..a u kamery jednou za čas prstem přejedu čočku a je vyřešeno ,,,,| (*_^) |,,,,
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Trabi601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř bře 29, 2017 8:12 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Trabi601 »

S topenim a klima mam stejnou zkusenost. Chova se to stejne, jak popisujes. Bud' funi extra teply vzduch nebo moc chaldny.

Mam obavu, ze to je vlastnost.... Prijde mi to jako nejvesti "chyba" LEVORGa
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od tracid »

quickly píše:Zkus couvnout, mně to na kamínek pomohlo.
Tak nakonec kaminek mezi kotoucem a krycim plechem na pravem prednim kole. Nesel "vycouvat" ani "vybrzdit" takze musel pomoci servisak se zahnutym dratem a i tomu to trvalo par minut nez jej vydloubal. Kazdopadne me nenapadlo, ze to muze delat tak sileny kraval. Kdyz jsem se rozjizdel tak na me cumeli vsichni v okruhu 300 metru :)
Uživatelský avatar
Ipi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 187
Registrován: úte pro 22, 2015 10:46 am
Jméno a příjmení: Tomáš Ipolt
Bydliště: Poděbrady

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Ipi »

K těm parkovacím senzorům: origo jsem chtěl, ale nakonec se to úplně nepovedlo a mám tam čidla Apri Fbsn 4d, čidla se dají nastavit jak vzdálenost, tak citlivost. Nejdříve fungovaly dost mizerně - pípaly pozdě, po nastavení jsem spokojenej a fungujou na 100%, takže je můžu doporučit, jsou výrazně levnější než origo.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

jbily píše:Zdravím všechny, po nedělní cestě z Tirolska jsem mírně řečeno velmi rozladěný s našeho Levorga, doufám, že to je chyba a ne vlastnost. Neustále kolísá teplota v kabině auta, zapnutá klimatizace na auto režim 21°C, jednou fouká teplý vzduch až do horka, pak se to přepne na studený. Kde je prosím chyba? Setkal se s tím již někdo?
Ahoj Jirko, zdravím tě ;)
Já režim auto nepoužívám, jen prostě teplotu, popř. teploty na dual, jelikož manželka je na tom teplotně jinde než já :-D . A s tím co ty popisuješ jsem neměl problém jak u XV, tak teď u XT jsem se s tím za těch pár km zatím taky nesetkal...Ale je fakt, že já nepoužívám klimu pořád jako hodně lidí, tedy asi i ty. Takhle jezdím od cca dubna do října, jelikož mi je furt vedro. Ale v zimě klimu zapínám spíše jen po startu, aby se vše pěkně vysušilo, odmlžilo a pak během jízdy už ji většinou vypnu....Nicméně cca něco přes dva roky nazpět jsem si byl projet jedno starší XTčko, nějakou 2011 tuším, v Subaru Alm v Praze a dělalo to taky to, co popisuješ. A když jsem se ptal, tak mi borec řekl, že to tak Subaru prostě má a že je to obecný nešvar napříč modelovou škálu. Jestli i u nových aut, nevím. Možná, že kdybych jezdil teď v zimě víc a taky měl pořád zapnutou klimu, tak by se to třeba taky objevilo, nevím. Já ale moc velký důvod, pro to ji mít pořád zapnutou, nevidím, když je v autě sucho a nemlží se okna...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

jbily píše:Zdravím všechny, po nedělní cestě z Tirolska jsem mírně řečeno velmi rozladěný s našeho Levorga, doufám, že to je chyba a ne vlastnost. Neustále kolísá teplota v kabině auta, zapnutá klimatizace na auto režim 21°C, jednou fouká teplý vzduch až do horka, pak se to přepne na studený. Kde je prosím chyba? Setkal se s tím již někdo?
Zkoušel si změnit teplotu na jinou než 21 st.? Já mám i mimo režim auto problém při delší jízdě takový, že na úrovni 19,5 je vzduch chlaný a 20,0 už moc teplý. No koukali na mě v Subaru jako na tydýta, což jsem taky čekal :-)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Ipi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 187
Registrován: úte pro 22, 2015 10:46 am
Jméno a příjmení: Tomáš Ipolt
Bydliště: Poděbrady

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Ipi »

Problém s teplotou 19,5 a 20°C mám taky :) Takže to přepínám tam a zpátky :*)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od quickly »

Já mám v SJ i SpecB nastaveno 19 a AUTO a plná spokojenost.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Paja
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 25, 2016 9:07 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Paja »

Taky se hlasim k pocitu nekomfortu pro topeni na 19,5 a 20 pro delsich jizdach. Je tam teplotni skok mezi nimi. Ted pres zimu jezdim vice oblecenej a mam 18-19 a zda se to v poho. Ale z minulyho auta jsem zvykly na 21 a u LeVA se mi zda moc.
Jinak pouzivam AUTO par km, pak vypinam klimu, kdyz neni zamlzino.
Subaru Levorg GT Trend MY2017
ex Citroen C5 Break MY2001
ex Škoda Forman Solitaire
ex Tatra 613-3
ex Tatra 613-1
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2717
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od zhor »

tracid píše: Kazdopadne me nenapadlo, ze to muze delat tak sileny kraval. Kdyz jsem se rozjizdel tak na me cumeli vsichni v okruhu 300 metru
To je u Subaru povinnost, mít tam něco co dělá kravál, protože jak jezdíš rychle, tak abys byl dostatečně dopředu slyšet :-DDD Proč myslíš, že tam máme všichni ty šíleně hlučný výfuky? To je čistě z bezpečnostních důvodů ;o)(o; :-DDD :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Username »

tak to jste mě hoši potěšili s těmi 19,5 X 20. Nejsem úplnej kretén a hned se mi bude líp usínat ,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4921
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od Makovica »

Ja mam 22stupnov tak akurat, ale tiez tam okolo 19-20 rozdiel pol stupna sposobi velky rozdiel toho, co vychadza z ventilacie.
Ono by sa to po case asi ustalilo, ale da sa tomu pomoct zmenou o tych 0.5hore/dole.
Zavisi to asi od viacero podmienok, ako moc sa to snazi klimovat.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
jbily
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte kvě 23, 2017 9:35 am
Jméno a příjmení: Jiří Bílý
Bydliště: Zbyslavice

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od jbily »

Zdravím, tak o ustálení se mluvit nedá, vzhledem k tomu, že jedna trasa měřila 900km, tak si myslím, že mělo auto dost času na to, aby vyschlo (ano, vlezli jsme do auta přímo z lyží za hustého sněžení, takže vlhkosti bylo hodně). "Trik" s posunováním teploty nahoru dolů jsme aplikovali, už jenom z toho důvodu, že ten horký vzduch byl fakt obtěžující.
No, popravdě mi to hlava nebere, proč je to udělané takto, v jakýchkoliv VW koncernových autech a aktuálně v italské krásce mi to nedělá a auto prostě udržuje teplotu na nastaveném stupni.
Dalším poznatkem je, že pokud se zamlží zevnitř nebo namrzne zvenku čelní sklo v prostoru nad reproduktory, ani dlouhá jízda ony rohy nevysuší. Ano, absolvovali jsme 4 dny intenzivního sněžení v Alpách, takže trošku extrém (téměř metr sněhu), ale toto mě více než nemile překvapilo.
Zadní kamera je nepoužitelná v zimním provozu, myslím tím sníh, sůl, sračky s háčkama. Na tom trvám. Po ujetí jen pár kilometrů jsou na displayi jenom fleky, nedejbože potmě, kdy už tam není vidět vůbec. Ano, aplikaci "olíznutí" prstem používám, ale to bych musel tam jít téměř pokaždé, když couvám.
A jako poslední téma mám infotaiment, pokud máte někdo tip na jiné a fungující rádio (klidně bez navigace) s tím, že budou fungovat ovladače na volantu a handsfree, resp. podmínky, které to rádio musí splňovat, tak sem s tím :). Ta Subaru parodie Starlink na moderní infotaiment mi motá hlavu... >:-&
Subaru Levorg Trend, r.v. 2016
Mazda MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.DIFF, PRHT
Alfa Romeo Giulia Veloce, 2.0, 206kW/280 HP, Q4, r.v. 2018
Uživatelský avatar
jbily
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte kvě 23, 2017 9:35 am
Jméno a příjmení: Jiří Bílý
Bydliště: Zbyslavice

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od jbily »

PeteBiggy píše: tak teď u XT jsem se s tím za těch pár km zatím taky nesetkal...
Tak nakonec Levorg ne? :)
Subaru Levorg Trend, r.v. 2016
Mazda MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.DIFF, PRHT
Alfa Romeo Giulia Veloce, 2.0, 206kW/280 HP, Q4, r.v. 2018
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od PeteBiggy »

jbily píše:
Tak nakonec Levorg ne?

No nakonec nee, aspoň teda zatím. I když to mohlo vypadat úplně jinak a dvakrát chybělo fakt velmi málo....
Ale nakonec se to semlelo jinak a ve finále to padlo na XT (i když v plánu teda zrovna nebylo), jelikož mi to i přišlo smysluplnější a prostě vůbec, ta nabídka byla až moc lákavá....Nechám tomu nějaký čas a uvidím, zda to bude to pravé a zda se přenesu přes barvu-milovaná bílá perla už bohužel nebyla k mání...
Třeba ale ještě v Levorgovi skončím....až se přenesu přes to, že to je tak nízká formule :-D

A vidím, že ty jsi taky obnovil "pracovní" vozový park. Nech mě hádat, stříbrná? ;-D :-DDD
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Levorg“