Subaru Levorg - všeobecně

Odpovědět
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

pekný deň. od piatku som majiteľom Levorgu a je to fantastické auto. Splnený sen čo sa týka Subaru. Chcem sa opýtať ohľadne zimných pneumatík: aké odporúčate + či je lepšie kúpiť na zimu nové disky. Ďakujem krásne
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od paveljirik »

maros píše:pekný deň. od piatku som majiteľom Levorgu a je to fantastické auto. Splnený sen čo sa týka Subaru. Chcem sa opýtať ohľadne zimných pneumatík: aké odporúčate + či je lepšie kúpiť na zimu nové disky. Ďakujem krásne

Ahoj, vítáme tě v rodině :D

Co se týká pneu, mně bylo doporučeno (přímo v Subaru a i v AWD servisu) tento typ: 225/45 R18 95V Nokian WRA 3X. Ten jsem i zakoupil a namontoval na původní originální disky. Spokojenost 100%.

Ještě jsem si nechal v ŘJ vypnout hlídání tlaku pomocí čidel, jelikož by se museli i do letních ALU kupovat další 4 čidla :( pokud chceš mít jiné ráfky na léto.

Na léto jsem potom dokoupil jiná ALU 18 kola :D
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

Dakujem za odpoveď. Pomohla.
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

ďakujem
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

Ešte otázka. Nemáš nejakého predajcu...totiž je tu veľa predajcov pneumatík ale nechcem kúpiť niečo čo ležalo na sklade tri roky. Ďakujem
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od paveljirik »

maros píše:Ešte otázka. Nemáš nejakého predajcu...totiž je tu veľa predajcov pneumatík ale nechcem kúpiť niečo čo ležalo na sklade tri roky. Ďakujem

máš mojí fakturu ve zprávách, vždy jsem byl spokojen :D případně i levnepneu.cz :D
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
LaFrojk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 04, 2016 9:51 am

Re: Subaru Levorg - všeobecn

Příspěvek od LaFrojk »

Zdravím po delší době a budu raegovat...

1.) velikost nádrže / spotřeba - přišlo by mi více než trapné, dolévat do auta, za bez mála milion (samozřejmě pokud jim někdo je ochotný tu sumu dát celou :)) benzin z kanystru... Když se dostanu na nulový dojezd jezdím okamžitě na benzinku... Ono u toho turbo mutoru jsou dost velké rozdíly ve spotřebě a s tím je přímo spojen výpočet dojezdu a reálný zůstatek paliva v nádrži. Třeba na mé poslední cestě - cca 180km, kdy jsem jel 110 / 50 km/h jsem dojezd v pocitaci zvýšil o asi 90km po příjezdu domu...

2.) EF - nechapu jak mohou ještě existovat, po tom co tady předvádí...

3.) zimní obutí - řešil jsem na jaře a ze 2 eshopů mi přišly zprávy, že žádné alu zatím u nàs nejsou homologované - koupil jsem tedy u dealera originalní alu z Outbacku i se zimákama - jaká je sitiuce s homologací teď netuším

4.) zdravím nového majitele, přeji hodně bezproblémových kilometrů a úsměv na tvaři kdykoliv nastartuješ, jako ho mám já :)
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

Dakujem pekne za privítanie. K tomu zimnému obutiu...myslíte si že stačí nahodiť zimné pneu na disky čo mám teraz na aute (továrenské) alebo je lepšie nové disky? Poprosím ešte o vaše postrehy co sa týka laku...čítal som niekoľko diskusii o tom že lak nie je nič moc...riešili ste nejako ochranu laku resp. karosérie voči kamienkom, škrabancom....poprosím poradte ohľadne ochrany...vosk, fólia, umývanie...Ďakujem
LaFrojk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 04, 2016 9:51 am

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od LaFrojk »

S kolama jsem to takhle dělal posledních 10 let a bez problémů - myslim měnil gumy na ráfkách. S lakem jsem úplně ok a to mám pocit, že na stromech pod kterýma parkuju hnízdí rodiny orlú, nebo sup :) jednou do měsíce jenom auto umyju a navoskuju v ruční "vapce". Když jsem přemýšlel nad problémem s lakem, jedno z mistnich členů, tak si říkám, že to opravdu mělo jít na záruku, nebo výrobní vadu, protože už dle těch fotek to opravdu normální nebylo... Taky by mě zajímalo jak to nakonec dopadlo...
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od paveljirik »

LaFrojk píše:S kolama jsem to takhle dělal posledních 10 let a bez problémů - myslim měnil gumy na ráfkách. S lakem jsem úplně ok a to mám pocit, že na stromech pod kterýma parkuju hnízdí rodiny orlú, nebo sup jednou do měsíce jenom auto umyju a navoskuju v ruční "vapce". Když jsem přemýšlel nad problémem s lakem, jedno z mistnich členů, tak si říkám, že to opravdu mělo jít na záruku, nebo výrobní vadu, protože už dle těch fotek to opravdu normální nebylo... Taky by mě zajímalo jak to nakonec dopadlo...
Taky lak neresim, zda se mi perfektni. Kola mozno prezouvat nebo koupit druhou sadu disku, to je kazdeho na zvazeni, vse ma pro i proti ;) Umyvam taky POUZE rucni wapkou a voskuju cca 2x mesicne, v zime casteji. Smysl ma dat tam keramiku, ktera ochrani az na rok. Je to ranec ale videl jsem tak osetrene auto a je to pecka. Samozrejme to musi delat profik ;)

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

čiže žiadna ochrana napr. keramickou ochranou laku....u nás v Košiciach to robia a používaju myslím kvalitnu kozmetiku napr:Modesta, Swissvax, Rupes, Gyeon, Chemical guys, Maxolen
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od paveljirik »

maros píše:čiže žiadna ochrana napr. keramickou ochranou laku....u nás v Košiciach to robia a používaju myslím kvalitnu kozmetiku napr:Modesta, Swissvax, Rupes, Gyeon, Chemical guys, Maxolen
ChemicalGuys je value for money take pouzivam jejich produkty. Swissvax je uplne TOP. Ostatni neznam ;(

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
maros
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte zář 27, 2016 12:57 pm
Jméno a příjmení: maros rusin

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od maros »

paveljirik: aký vosk používaš? alebo si to nechávaš robiť ?
Uživatelský avatar
paveljirik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: sob pro 19, 2015 7:09 pm
Jméno a příjmení: Pavel Jiřík
Bydliště: Praha

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od paveljirik »

Jenom ten co tece z te wapky, jezdim do mycich boxu u nas v Melniku, autoboxy TIX se to myslim jmenuje, co jsem tak zkoumal tak jedny z nejlepsich. Zabyvam se tim i profesne ;)

Odesláno ze zařízení MAVIPHONE
Levorg 1.6 GT-S Sport 125kW MR16 - Obrázek
EX: Š120GLS,R Clio 1.2RL,C XM 3.0,VW Golf III 1.8GL,BMW 318i E30,P 405 combi,Š Octavia I 1.6LX,T Landcruiser HDJ80 4.2TD,Š Felicia 1.3 LXi,BMW 325TD E36,LR RangeRover 4.6HSE,BMW 530dA E39,AM G Hummer H3 3.7, BMW 318i combi E46,H CR-V 2.0 ES,V XC60 D4 AWD,V S80 D5
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Levorg - všeobecně

Příspěvek od spm »

Neměl by správně ten vosk na tom autě alespoň pár měsíců vydržet? Že to voskujete tak často... :-))
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Levorg“