Subaru BRZ / Toyota 86

Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od catana »

Musis si rozhodnout, jestli ti to za to stoji. Pokud bych mel vetsinu pouziti auta jako potah a jen 10-20% zabavu, tak bych vzal neco mene ultimativniho nez Toyobaru. Treba BMW M3 E90 je takove auto. Okresky mu nevadi, ma prijemne rizeni a roli GT zastane dokonale. Jsi-li za preciznim rizenim, pak to chce model pred 2009 co ma jeste hydrauliku. Naopak jako vikendovku bych si ho nevybral.

Oproti tomu 86tka ma rizeni sice elektricke, ale prekvapive ma pomerne blizko k minule generaci Porsche Boxster, s nimz to muzu srovnat. Porsche dela vsechno lepe, o tom zadna, ale rozhodne ten zazitek v 86 neni az tak vzdaleny jak by mohlo vypadat. Dani je, ze to neni auto s nimz ujedes 1000 km a citis se svezi. Ten hluk dost unavuje.

Nevim jestli zvazujes nove ci ojete. Pokud ojete, rozhodne koukej po Toyobaru MY2015 nebo novejsim, kdy uz leccos odladili.

Jestli muzu doporucit... pujc si to auto na tyden dva (napr. Europcar a Hertz ho mivali ve flotile) a zkus si jak se ti s nim bude zit. At pak nejsi zklamany.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
frantanovak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 31, 2017 5:57 pm
Jméno a příjmení: Franta Novak

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od frantanovak »

No zvazuju nove, ci opravdu mirne jetou predvadecku, budget 850 000 max (s DPH).

Koukal jsem ze Toytota vyjde v DE nejspis levneji, az nam Rusnok uvolni kurz. Tam by se ta nejvyssi vybava GT86 dala koupit nejspis i lehce pres 700 000.

Ja v zasade jezdim akorat o vikendu, pres tyden auto stoji. Ted zrovna mam pred sebou 1000 km o vikendu, tak se zamyslim, jak moc budu potom zlamany v normalnim aute :)

DZ
MartinSSS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 06, 2017 7:01 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od MartinSSS »

Ahoj, už delší dobu slintám nad BRZetkem a více méně jsem teď čekal až se v našem kraji objeví na krámě předváděcí kus po faceliftu. Po minulotýdenní testovací jízdě jsem se rozhodl, že do něj půjdu - jízdně mě fakt nadchlo, a hodně jsem byl překvapený i z toho jak je to komfortní - proti mému současnému Swiftu Sport 2.gen. je to v komfortu překvapivě citelný rozdíl...

Koukám, že tady teď řešíte spotřebu - mi teda BRZ bude sloužit vyloženě na víkendovou zábavu, takže spotřebu nijak zvlášť řešit nehodlám, ale chtěl bych se vás zeptat jak motor BRZe snáší běžný benzín (myslím pro případ, kdy uprostřed beskydských lesů zjistím, že k nejbližší pumpě kde mají 98ičku už nedojedu :-D ) - dá se s tím nouzově dojet na N95, který mají všude, nebo je třeba v kufru vozit plný kanystr 98ičky pro případ nouze :-/ ?
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od catana »

Na 95 oktanu bys to jen nemel tocit do vysokych otacek. Dojet se na to jako nouzovku jinak uplne v klidu da.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Traveller »

Případně vozit lahvičku "Boosteru" pro takovéto nouzové případy a trochu to "opepřit".
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Milius
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 15, 2010 9:51 pm
Jméno a příjmení: Milan Bouska
Bydliště: Teplice

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Milius »

Nekdo na 95 jezdi furt a 98 dava jen na okruhy a nekdo zase vozi v kufru kanystry s E85 :-) Ten motor to da v pohode :-)
Subaru Impreza Kombi WRX, 6MT, MY06
Subaru VIVIO 4WD
Subaru BRZ 2013
Subaru VIVIO RX-R
frantanovak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 31, 2017 5:57 pm
Jméno a příjmení: Franta Novak

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od frantanovak »

Na to jezdeni na 95 jsem se chtel taky optat, ale bal jsem se, abych nebyl ukamenovan.... Cili 95 nijak zasadne nevadi?

Dalsi dotaz smeruje na spolehlivost/vydrz.

Muzete tady trochu popsat styl jizdy (hlavne me zajima, jak casto a jak moc to tocite), kolik mate najeto, popr. zavady a jejich vyrizvani v ramci zaruky? (Nevim, jak jste to kupovali, ale na BRZ je ted 7 let nebo 200 000 km).

DZ
jcz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 308
Registrován: ned zář 13, 2015 3:40 pm

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od jcz »

V manualu pisou, ze kdyz neni 98 tak je mozne jezdit na 95. Ja bych ale 95 pravidelne nebral uz jenom proto, ze obsahuje vetsi mnozstvi bio.

Se spolehlivosti zatim nemam problem (~23kkm).
Milius
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 15, 2010 9:51 pm
Jméno a příjmení: Milan Bouska
Bydliště: Teplice

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od Milius »

Jak moc to tocim? No je to sportak, takze dost :-) Na okruzich jsem porad v omezovaci >B-)
Pri beznem presunu se nejcasteji pohybuji v 3500 otackach. Predjizdeni je s tim opruz oproti turbine - musis na to myslet. Seslapnout pedal nestaci. Takze pokud nejedu na pohodu tak i pri presunu tam mam casto 5-6000 otacek :-)

Spolehlivost? Zatim jsem reklamoval jen mlzeni denniho sviceni a to me v zaruce udelali. JIank pocitej, ze to auto budes upravovat, takze az ho budes kupovat, tak vybirej prodejce, co ti tvoje planovane upravy odsouhlasi a slibi ze to nenarusi zaruku. Tyto veci se spise resili na facebooku ve skupine "gt86/brz klub ČR". Pokud ho koupis v germanii, tak si zase predem dohodni servis u autorizaka - vetsinou jsou v pohode (odkud si? - muzu pripadne doporucit)

Mam ho 3 roky a najeto asi 60k. Pres zimu s nim nejezdim, to mam strach :-)
Subaru Impreza Kombi WRX, 6MT, MY06
Subaru VIVIO 4WD
Subaru BRZ 2013
Subaru VIVIO RX-R
frantanovak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 31, 2017 5:57 pm
Jméno a příjmení: Franta Novak

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od frantanovak »

Oka, no ja jsem z Prahy.

Ja bych asi nejaky zasadni zmeny nedelal, max vymenil vejfuk, aby to lepe hralo.

DZ
MartinSSS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 06, 2017 7:01 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od MartinSSS »

jcz píše:V manualu pisou, ze kdyz neni 98 tak je mozne jezdit na 95. Ja bych ale 95 pravidelne nebral uz jenom proto, ze obsahuje vetsi mnozstvi bio.

Se spolehlivosti zatim nemam problem (~23kkm).
Tak teď jsem splašil anglický manuál k r.2017 a se svou chabou znalostí angličtiny jsem z toho pochopil, že výrobce povoluje 95 bez toho aby to ovlivnilo záruku, nicméně upozorňuje na možnost "knockingu" - takže klasické klepání od detonačního spalování, s tím že nehrozí poškození ani snížení životnosti motoru (asi že to ŘJ pozná a nějak zasáhne...?).
Hned o tři odstavce níže, ale píšou, že použití benzínu s nižším oktanovým číslem (to jako s 91, když výše 95 povolujou jako bezpečnou??) může zapříčinit poškození motoru.... takže co vlastně platí??

Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Myslím ten stav kdy dojde benzín a nezbyde než nabrat třebas 5l 95 na dojetí... Začne to klepání fakt až při větším "tlačení na pilu"?
Přílohy
BRZ fuelJPG.JPG
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od OZP »

Asa, pan Milius opět na fóru ;)
Stav se u nás na chaloupce na kafe až pojedeš okolo, rádi tě uvidíme!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
frantanovak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 31, 2017 5:57 pm
Jméno a příjmení: Franta Novak

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od frantanovak »

S tim benzinem nevim. Anglicky umim velmi dobre, ale maji to dost salamounsky napsane. Spis si myslim, ze cokoliv pod 95 je spatne.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od hamoun »

mi to prijde s tim benzinem jasne ...
98 je doporuceno, 95 je ještě uplne ok (nižší vykon, mozne lehke klepani)...
a nize se nesmi, jak pise frantanovak ... (nize se u nas nic neprodava ... 91 uz není :) )
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Subaru BRZ / Toyota 86

Příspěvek od catana »

Tady nejnizsi a nejbeznejsi je 91 oktanu (evropskych, ne americkych) a to bych se do auta neodvazil natankovat.

Mno, ja s tim jezdim tak nejak jak psal Milius. Na pohodu kolem 3000 otacek, ale jakmile od toho neco chces, nema smysl jezdit pod 4000 otacek. Coz je asi tak vetsinu casu ;-D Nicmene mam zkraceny prevod z 1:4.1 na 1:4.56. Facelift modely uz jsou zkraceny rovnou z vyroby na 1:4.30, coz je tak nejak mezi.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „BRZ / GT86“