Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Vše okolo tahání přívěsů, karavanů a tažných zařízení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od cerv »

Pro všechny co máte vozíky za auto vyrobeny dříve a nemáte na nich VIN kód, od 1. 12. 2015 je nutné je mít, takže na STK vám dají technickou jen na měsíc!
Postup, který jsem dnes ověřil telefonicky:
Popíšu to pro Prahu:
1. Dojet i s vlekem na Bohdalec, kde úředník magistrátu udělá fotky, u toho se musí udělat evidenčka a napíše papír na žádost o přidělení VIN.
2. S tou žádostí se musí na Pankrác, kde proběhne administrativní řízení a s rozhodnutím se musí na vyražení VIN na vozík a doplnění štítku...VIN tam být musí, pouze přinejtovaný štítek nestačí!
Pak opět na STK! :4690:

Takže abych to uzavřel, další pakárna, která bude stát spoustu času a peněz! :839:
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Slavek_xxx »

cerv> to si delas prdel :839: A ten VIN kod musi mit pozadovanej tvar? Nebo staci vyrobni cislo (mam ho vyrazeny na oji)? Koukam, ze erar opet funguje spolehlive - otravuje zivot :fuckoff:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od cerv »

Jestli máš výrobní číslo v TP a na vozejku fyzicky, tak se tě to netýká. Já mám doma jeden z vleků, který se za totáče dělal doma, tenkrát na to vydali soudruzi TP a nebyl problém celá desetiletí.
Teď zřejmě chtějí udělat pořádek v přípojných vozidlech a tak se tam musí ten VIN dodělávat...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Slavek_xxx »

cerv> diky za upresneni, mam to tak jak pises. :657:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od M a r c e l »

Ale pozor, vyrobni cislo neni totez, co VIN, nicmene jsem taky asi pred trema rokama musel na oj doklepat vyrobni cislo, bylo jen na stitku a to jim nestacilo...
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne sob pro 31, 2016 12:57 pm, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od yeti »

Nemáte někdo osobní zkušenost s vozíky polské provenience "rydwan" (www.rydwan.net), u nás prodejce např. www.vozikynj.cz.
Docela dost se mi líbí tenhle model: http://www.vozikynj.cz/informace.php?na ... &rstema=12

Oproti klasicky dostupné produkci agados, trojan, maro... má svařovanej rám z uzavřených profilů, 2x příčně vyztuženou podlahu a nápravu s listovýma pérama. Prostě konstrukčně mi na pohled připadne tak o dva řády lépe než ostatní ve srovnatelné cenové kategorii....
Zajímá mě, jestli s tímto výrobcem nebo přímo typem, někdo máte osobní zkušenost, případně jakou, jestli jsem něco nepřehlédl, na co se při obhlídce zaměřit atd... Přece jen 17,5tis není málo a výrobcem je Polák.... Ale když jsem tuhle před makrem nakoukl pod Agadosa a zjistil jsem, že celej spodek je z otevřenýho C-profilu, kterej je na "hovado" ohnutej do požadovanýho tvaru a ta legrace stojí 14tis, tak jsem se zhnusil. A následně při bližším ohledání jsem zjistil, že jsou tak dělaný skoro včechny "levnější" vozíky výše zmíněných výrobců... Takže tohle asi za svý, poctivě naškudlený peníze asi nechci...
Ale zase, kurňa, Polák.... ::-(((
Např. ta listová náprava - co jsem viděl jinde, tak na listový péra dávají ještě tlumiče. I rusáci. Tohle tlumič nemá. Tak nevím, jestli je to OK...? Zase na druhou stranu to je německá naprava a když to tam němci nemají na tlumič připravený...?

Tak díky za info a hezkýho Silvestra :o))
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od M.Z. »

Raději bych investoval do vozíku s tlumiči, je to přece jen jistější jízda, na tom bych nešetřil.
Já roky používám dvouosý přívěs PM, r.v. 1991 celková (papírově snížená) na 2t.
Prošel už 2 velkými opravami, pořád slouží, ale věk se nedá zastavit. Nicméně na občasné použití bohatě postačuje.

Teď co jsem začal blbnout s veteránama, vznikla celkem častá nutnost převozů aut. Zpočátku jsem si půjčoval vlek od známého, ale moc mi nevyhovoval, tak jsem do toho koncem roku praštil.
Je to celohliníková sklopka s výsuvnými nájezdy, parádní obsluha, i jízdní vlastnosti.
Žádné pumpování, vozík se překlápí váhou auta, čímž je zajištěno optimální těžiště pro jízdu.
IMG_20161213_143512.jpg
IMG_20161130_094831.jpg
IMG_20161130_091204.jpg
Přílohy
IMG_20161130_091205.jpg
IMG_20161130_094945_1.jpg
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od M a r c e l »

krasnej...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od M.Z. »

Ještě pro úplnost, celková 3t (snížená na 2,7t),
šířka 2,2m
délka ložné plochy 4,5m

Je to polská obdoba německého výrobce Fitzel s detaily na míru.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od yeti »

no jo, ale tohle je trošku jiná liga, než co potřebuju já.
Já potřebuju vozík na vožení bordelu (= zbytky ze zahrady, šutry, zemina, obsah kůlny na skládku atd.), sem tam stavební materiál (dlažba, štěrk apod.) a bečky s kvasem.
Co jsem se díval, tak ty tlumiče na pérech nemá nikdo z těch co jsem jmenoval výše. Mají to tam lidi, co si dělali vozíky sami z nějakých dodávkových náprav a potom rusáci... (*_^) |,,,,
Jako asi by mi v 90% případů stačila i ta obyčejná náprava al-ko uložená v gumách a rám z C-profilů, ale pak jednou člověk potřebuje vzít něco těžšího, nebo mi maník ve stavebninách dopřeje trošku víc štěrku, kterej bude třeba navlhlej a bude z toho průser na prvním hrbu na cestě. Takže rozdíl cca 4-5 tis zase není tak hroznej, pokud za tu cenu dostanu bytelnější vozík. Jen ten polák ve mně navzbuzuje důvěru...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od mnov »

Listové pero má samotlumící účinek, tak bych se absence tlumičů nebál.
Osobně jsem jezdil s Fiatem 500 bez předních tlumičů a ani se nepoznalo, že tam nejsou. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Albi »

Já mám asi tento:
http://www.agados.cz/photo_full/vz-26-s ... d_album=22
O bytelnost bych se nebál, dělá si i bržděný 1300kg, stejné šasi.
Mám nebržděný, ale se zesílenou nápravou, prý přes tunu není problém.
Vyzkoušeno ;)
Nestačil by?
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od Mira »

Já měl vlek po tátovy samo-domo. Teď ho má furt ještě švagr a za asi 30 let je tam měněno pouze asi 3x podlaha, 4x bočnice, 2x oj a jedna generálka rámu. Jenom listový pera jsou tam furt původní. Z Volhy. Ty ten vozík přežili už 3x. Ten vozík převezl snad všechno, navíc se s ním jezdilo běžně po loukách a polích pro zemědělské plodiny zejména řepa, brambory, kukuřice i seno, sláma. A ty brambory se občas z toho pole vozili rychleji a dokonce napříč přes řádky. Vozejk všechno vydržel. Dodnes nechápu, jak jsme to mohli odvozit žigulíkem a nikde nezapadli tak, aby nás musel někdo s traktorem tahat ven. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od yeti »

Albi: Jo stacil. Byl to muj favorit ale uz mimo financni limit. Ten polak na listovych perech je levnejsi.

Taky jsem si pujcoval samo-domo vozik. Z poctivych jeklu s poctovyma perama... Uvezl neskutecny veci.... Ale bohuzel zmena situace si zada porizeni vlastniho...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívěsy a vozíky - rady, zkušenosti, doporučení

Příspěvek od VDC »

Já bych se polskýho vleku nebál. Klidně bych do něj šel. Listový pera mají nevýhodu jen v tom, že jsou těžký. Jinak oproti všem těm uskákaným gumou pruženým nápravám podle mě samý výhody.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Tažné zařízení a přívěsy“