SUBARU půjčovna

Vše okolo tahání přívěsů, karavanů a tažných zařízení.
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

SUBARU půjčovna

Příspěvek od ok1mpx »

Ahoj, hledám, kde půjčit převozník aut (vraků) s těmito údaji
- bržděný
- max. celková hmotnost 1500kg

- max. nosnost alespoň. 1080kg (felicie kombi), favorit a Š100 snad bude lehčí)
=> max. vlastní hmotnost 420kg

nebržděný mám max. 715kg

Nabídne někdo něco k zapůjčení?
Okres Česká Lípa, popř. i Praha, kam často jezdím, ale nejsem příliš pánem svého času.

Případně mě poučte, čím se mohu ohánět, když mám v dokladech napsánu max. hmotonost 1500kg, vozík bude třeba třítuna, ale prázdná, nebo bude zjistitelné, co váží náklad (štítek či doklady vezeného auta).
[THNX]
Na oplátku mohu nabídnout zápůjčku (ne mého, ale u mne parkovaného) přívěsu TPV TRAILERS
celková hmotnost: 750kg
vlastní hmotnost: 115kg s ložnou plochou cca 2x1m.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od Juras »

Papírově můžeš táhnout vozejk jehož celková hmotnost nepřevyšuje celkovou hmotnost tažnýho auta.
A fyzicky když splňuješ tu papírovou část, můžeš táhnout vozejk, až do okamžité hmotnosti tažnýho zařízení.
To u forestra znamená, že můžeš zapřáhnout vozejk kterej má celkovou 2 tuny, ale nesmí mít okamžitou hmotnost s nákladem víc jak 1,5 tuny. (Brzděnej, nebrzděnej je jasnej do 750 kg)
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od draconis »

Fakt? Nedávno jsem tu měl na instalaci starší Nissan Navara (tuším r. 2006 nebo 2008) diesel a v papírech měl na tažné až 3t. A to auto tři tuny určitě nemá...?
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od cerv »

Vleky si pujcuju zde:
http://www.privesy-plaminek.cz
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od spm »

draconis píše:Fakt? Nedávno jsem tu měl na instalaci starší Nissan Navara (tuším r. 2006 nebo 2008) diesel a v papírech měl na tažné až 3t. A to auto tři tuny určitě nemá...?
Mám pocit že se to liší skupinou řidičáku... nevím jak je to teď s těmi harmonizačními kódy, nicméně jeden z rozdílů mezi B a B+E mám pocit byl právě v tom, že jenom B nemůže nikdy táhnout těžší vlek, než auto...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od VDC »

To si taky myslím, že to takhle nějak je, protože většina vozidel má povolen bržděný vlek těžší, než sama váží. Ani Outback neváží 1800 kg, které má povolené jako maximum u bržděného vleku.
Patrol nebo Land Cruiser taky neváží 3500kg, které mají povolené na kouli.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od CoZmo »

Co to toto???
Ať je prázdnej nebo plnej, sečteš celkovou hmotnost plného vozu a celkovou vleku v plnym nákladu a to nesmí přesáhnout pro B 3,5t. Zároveň limit koule. Tím se bržďěné úspěšně vyřazují z kompetence skupiny B.
Naštěstí zavedli B96 (číšlo si nejsem jist) viz.
http://www.auto.cz/autoskola-b96-na-vla ... roma-84221

a s tím máš pravomoc řídit bržděné.

V TP e píše hodnota, jakou můžeš pověsit na tažné, myšlena celková hmotnost vleku.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od Mira »

spm píše:
Mám pocit že se to liší skupinou řidičáku... nevím jak je to teď s těmi harmonizačními kódy, nicméně jeden z rozdílů mezi B a B+E mám pocit byl právě v tom, že jenom B nemůže nikdy táhnout těžší vlek, než auto...
Prakticky můžete s B+E táhnou vše, co máte dle TP na kouli. Pouze s B máte 2 omezení - to, že vlek nesmí být těžší než auto a celková hmotnost soupravy nesmí překročit 3.500 kg.

Ale pokud máš forejse atmo, tak dle TP můžeš táhnout 750 kg a basta. A ohánět se můžeš kde, čím, tohle očůrat nejde. Jedině, že bys polišům tvrdil, že sis TP zapoměl doma. Oni si tě on-line prolustrují a pokud jsi auto neukradl a nemáš třeba zákaz řízení, tak to nechaj bejt a napaří ti pouze pokutu, žes neměl bilet. Mě se to tak stalo. A pak už vůbec neřešili co vezu a kolik toho je. Prostě poplatek vybrán a hotovo. A že mě stavěli? Von totálně naloženej vozejk s pískem neschováš, ti šli po jistým výdělku, já se to jen snažil zjednodušit a vyšlo to.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od Liion »

Brzdenej s B neni problem. Jde o OKAMZITOU hmotnost soupravy ktera nesmi s B presahnout 3,5t. S B96 nesmi okamzita hmotnost soupravy presahnout 4,25t.
Zaroven CELKOVA hmotnost privesu nesmi presahnout CELKOVOU hmotnost tazneho vozidla. (Plati pro skupiny M1, M2, N1 a N2. Uskupin M3 a N3 je to max. 1,5nasobek celkove hmotnosti tazneho vozidla)

Napr. muj Forester SG po fl 116 kw ma celkovou hmotnost 1880 kg a na taznym ma 1500kg. To znamena ze muze tahnout max. prives o celkove hmotnosti 1880kg pri cemz jeho okamzita hmotnost nesmi prekrocit 1,5t a staci mi na to B protoze souprava ma max. 3380kg
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od Juras »

Platí to co jsem psal, mluvím jen o tom co se může tahat za autem, řidičský oprávnění je věc jiná.
Celková hmotnost vleku nesmí být vyšší než celková hmotnost tažnýho vozidla, pro kategorii SUV je to 1,5 násobek celkové hmotnosti tažnýho vozidla.
Konkrétně to byla odpověď na původní dotaz a vztahovala se konkrétně na forestra, ale tady se to musí vše pěkně z komplikovat ;-D
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od draconis »

Hehe, já si zrovna říkám, že se tu už dávno řeší dvě různé věci spolu nesouvisející... :-)

Ale to je fuk, to je na tomto fóru to hezké. Že se tady člověk dozví i něco jiného než na co se ptal... :-)

[IRONIE]
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od VDC »

Ještě mi vysvětlete, čo si mám predstaviť pod pojmom B96 ? ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od quickly »

http://www.ridicak.cz/skupina-be-a-b96/ píše:Řidičské oprávnění skupiny „B96":

Jde o tzv. „řidičské oprávnění skupiny B v rozšířeném rozsahu“. Je vhodné pro ty, kterým postačuje řídit soupravu do 4250 kg.

V řidičském průkazu se vyznačuje harmonizačním kódem č.“96“: souprava s přívěsem o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg.

Postačuje složení tzv. „doplňovací zkoušky“ z jízdy. Kurz jako u skupiny B+E ani zkouška z předpisů se nevyžaduje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od mnov »

To je nový druh řidičského oprávnění. Je to řidičské oprávnění na soupravy skupiny B do 4250 Kg. Dá se to pořídit bez učení testů.
Prostě zaplatíš za posudek od doktora, kurz v autoškole, zkoušku s komisařem a máš v řidičáku kód B96, který platí v celé EU. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: SUBARU půjčovna

Příspěvek od ok1mpx »

Tak se nám to tu trochu vymklo, plánoval jsem, že tu bude přehledný seznam nákladních vleků, co má kdo k dispozici, (a případně i náhradních aut a jiných tažných koňů) a je tu diskuse, co měla být u koulí a řidičáků...

Když už jsme v tom, když mám teda maximálku na kouli v TP (v typovém listě od Bosalu je 2123kg, rozhodující je ale údaj výrobce vozidla), uvedenou jen 1500kg, za jakých okolností mohu zapřáhnout vlek, který má povolenou nosnost 1600kg, ale vlastní hmotnost třeba jen 400kg a na tom tunový auto? Fakticky je to určitě v pořádku, ale jak umlátit argumentama iniciativního chrániče pořádku?
Pokud budu mít na nebržděném valníčku hromadu kamení, tak tam bez váhy ani nelze diskutovat, jestli je toho moc nebo málo, a určitě to je při přeložení nebezpečnější, než situace popsaná výše, i kdyby bylo něco o pár kilo překročeno.

Každopádně po shlédnutí několika videí, jak se dokáže omotat vlek okolo auta, mám docela lufta jet s přívěsem někam dál, nebo dokonce rychle. A už vůbec ne s velkým lehkým karavanem.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Odpovědět

Zpět na „Tažné zařízení a přívěsy“